Porady domowe, Poradnik domowy, Warto wiedzieć, Przydatne informacje

Różne, Porady

Adaptery do akumulatorów to wyjątkowo praktyczne i użyteczne rozszerzenie elektronarzędzi, maszyn i urządzeń bezprzewodowych, które zasilane są akumulatorowo. Taki adapter pozwoli z łatwością podłączyć do akumulatora niewielkie akcesoria i elektronikę użytkową – np. MP3, smartfon czy inne bezprzewodowe urządzenie. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w adaptery i jakie rozwiązania znajdziesz na rynku.

Więcej…

Różne, Porady

wiertarka

Jednym z podstawowych narzędzi w rękach osób profesjonalnie trudniących się stolarką czy wykończeniami wnętrz jest wiertarka. Trudno jest sobie wyobrazić wykonywanie niektórych fachowych prac bez dostępu do tego funkcjonalnego i wszechstronnego urządzenia. Z wiertarki korzystają jednak nie tylko zawodowcy: to popularne elektronarzędzie od czasu do czasu przydaje się bowiem w każdym domu.

Więcej…

Różne, Porady

Prusak

Gdy zauważymy obecność niechcianych gości w naszym domu powinniśmy jak najszybciej podjąć kroki do wyeliminowania naszych nowych lokatorów, ponieważ w odpowiednich warunkach potrafią się szybko i licznie rozmnażać. Jednak zanim zaczniemy się z nimi rozprawiać powinniśmy poznać naszego wroga, bo jak wygrać tę wojnę nie znając go?

Więcej…

Różne, Porady

prześcieradło

Sypialnia kojarzy nam się z łóżkiem, miękkimi poduszkami oraz przyjemną puchową kołdrą. O prześcieradle myślimy o wiele rzadziej. Zapominamy, że jest na naszym łóżku i doskonale ochrania nas przed szorstkim materacem. W poniższym artykule przypomnimy, dlaczego warto pamiętać o prześcieradle i jak wybrać takie, które podniesie komfort naszego snu.

Więcej…

Różne, Porady

Farby do ścian

Wybór farby do ścian to naprawdę ważna decyzja. Zwykliśmy podejmować ją w sklepie, po obejrzeniu wielu próbek farb. Jednak rzeczywista wizyta w sklepie to nie jedyna alternatywa dla zakupu farb. W środowisku cyfrowym oferowane są coraz lepsze narzędzia dopasowania farb online. Sprawdź możliwości i ich zalety!

Więcej…

Różne, Porady

fot. materiały prasowe

Gdy zależy nam na jakichś osobach, to lubimy je rozpieszczać. Chcemy, aby zawsze były bezpieczne i zadowolone. Zakup prezentu dla osoby lub osób, na których bardzo nam zależy, bywa często czasochłonny i stresujący. Przecież szukamy czegoś efektownego i oryginalnego. Rozwiązaniem będącym zawsze w dobrym guście jest zakup porcelany, jednak nie takiej, która gości na co drugim stole. Uśmiech na twarzy wywoła unikalna porcelana, której nie można kupić w każdym sklepie.

 

Więcej…

Różne, Porady

„Kocham” czasem brzmi banalnie – choć to słowo ma tak dużą moc. Jednak mówi się, że nie liczą się słowa, lecz gesty. W końcu każdy może powiedzieć, że kocha, ale jego zachowanie zwyczajnie będzie świadczyć o czymś innym. My też jesteśmy zdania, że aby „kocham” miało wartość, ważne jest, aby było szczere, a za tą szczerością powinny iść czyny. Zatem jeżeli chcecie powiedzieć w oryginalny sposób co czujecie, to koniecznie przeczytajcie nasze pomysły.

Więcej…

Różne, Porady

utylizacja dokumenty 2020

Każdy przedsiębiorca posiada obowiązek przechowywania dokumentacji firmy, by w razie potrzeby możliwe było okazanie jej do celów kontrolnych. Taką konieczność przewidują polskie przepisy, w tym artykuł 83 kodeksu karnego skarbowego, który mówi o tym, jakie są rodzaje dokumentów firmowych oraz kiedy i jak można zdecydować się na ich utylizację. Oto wskazówki dla osób, które posiadają wiele dokumentów z minionych lat, ale nie wiedzą, w jaki sposób i kiedy można je zutylizować, a także kto zajmuje się tego typu działaniami.

Więcej…

Różne, Porady

Zastanawiasz się czy choinka sztuczna może wyglądać jak żywa? Poznaj zalety sztucznych drzewek świątecznych i poznaj trendy na nadchodzący sezon bożonarodzeniowy.

Więcej…

Różne, Porady

Miejsce do pracy w domu

Jako społeczeństwo coraz bardziej cenimy wygodę i elastyczność, a z drugiej strony często praca z domu z różnych powodów okazuje się koniecznością. Ważne jest, aby dobrze zaaranżować miejsce, które stanie się w mieszkaniu namiastką biura.

Więcej…

Różne, Porady

Nowoczesna wiata aluminiowa

Wiata garażowa, czyli tańsza alternatywa garażu jest chętnie wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Wynika to z jej licznych zalet, a więc możliwości zabezpieczenia auta, mniejszych kosztów czy prostszych formalności. Jednak budowa wiaty garażowej wymaga wyboru odpowiedniego typu konstrukcji i materiału. Które z nich są najpopularniejsze? Jakie są ich zalety i wady?

Więcej…

Różne, Porady

Fotel obrotowy

W miejscu pracy to pracodawca odpowiada za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków wykonywania powierzonych zadań. W przestrzeni domowej musimy o nie zadbać sami. Dobrym początkiem jest zakup fotela obrotowego.

Więcej…

Różne, Porady

Wrocław to popularny kierunek dla młodych – dużo uczelni, atrakcyjne oferty pracy, ciekawe atrakcje powodują, że z roku na rok do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają nowi mieszkańcy. Przeprowadzka do Wrocławia oznacza również poszukiwanie odpowiedniego „M”. Ile obecnie trzeba zapłacić za nową kawalerkę w tym mieście?

Więcej…

Różne, Porady

Kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny to ogromne obciążenie dla domowego budżetu. To wiele lat spłacania zadłużenia, do którego trzeba sporo dołożyć. Dla wielu jest to jedyny sposób, by posiadać własne cztery ściany, ale rynek kredytowy obfituje w wiele pułapek. Zobacz, jak mądrze wziąć i o czym nie zapominać.

Więcej…

Różne, Porady

Wysoka jakość obrazu czy nowoczesny design? A może jedno i drugie? Jeżeli szukasz telewizora z segmentu premium, który cieszy oko futurystyczną formą i zachwyca nieskazitelnym obrazem, sprawdź najnowszy model TV QLED od Samsunga!

Więcej…

Różne, Porady

Urządzając biuro trzeba pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu w biurka komputerowe. Oczywiście ich wybór zależny jest od preferencji i gustu. Niemniej jednak jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Więcej…

Różne, Porady

Blender kielichowy

Jaki blender kielichowy wybrać – to pytanie zadaje sobie praktycznie każda osoba, która staje przed zakupem urządzenia tego typu. Ich wybór na rynku jest obecnie tak duży, że trudno podjąć szybką decyzję. Blender kielichowy warto jednak starannie wybrać, gdyż jest to sprzęt, który powinien posłużyć nam wiele lat. Jaki blender kielichowy kupić – tego dowiesz się poniżej!

Więcej…

Różne, Porady

Narzędzia ręczne w warsztacie

Profesjonalny warsztat nie obejdzie się bez solidnie wykonanych narzędzi ręcznych, które umożliwią szybkie i precyzyjne wykonywanie prac. Klucze nasadowe, narzędzia do obróbki, śrubokręty, szczypce, kombinerki, obcęgi, łopaty, ściągacze, wkrętarki – to tylko niektóre z przykładów narzędzi ręcznych, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie

Więcej…

Różne, Porady

Pralko-suszarka, tak jak inne sprzęty pełniące wiele funkcji, wydaje się świetnym rozwiązaniem – dzięki niej zaoszczędzić można przestrzeń, pieniądze i wiele czasu. Czy jednak naprawdę jest takim dobrym rozwiązaniem do każdego mieszkania i czy znajdzie zastosowanie w każdej rodzinie? Sprawdźmy też, czym jest pralko-suszarka slim i jakie funkcje w sobie kryje.

Więcej…

Różne, Porady

Konieczność przeprowadzenia remontu zawsze wiąże się z podjęciem decyzji czy wykonujemy go sami, czy z pomocą ekipy. Zanim zostanie ona podjęta, zazwyczaj robimy ocenę własnych umiejętności oraz posiadanego sprzętu. Poznaj zalety korzystania z przecinarki ręcznej to różnego rodzaju płytek.

Więcej…