Porady domowe, Poradnik domowy, Warto wiedzieć, Przydatne informacje

Różne, Porady

przewijak na komodę

Jeśli chcesz wybrać przewijak dla swojego dziecka, musisz najpierw zastanowić się nad wielkością pokoju, w którym go ustawisz. Jeśli Twój maluch ma dużo przestrzeni w pokoju, Ty masz więcej możliwości na swobodne umeblowanie. Bez względu jednak na dostępną przestrzeń przewijak dla dziecka okazuje się być meblem nie do zastąpienia.

Więcej…

Różne, Porady

Nie od dziś wiadomo, że elektryczne sekatory cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Korzystają z nich głównie sadownicy, którym zależy na wydajnej i sprawnej pracy. Szeroka oferta sprawia, że każdy może dobrać coś dla siebie. Proces wyboru warto dokładnie przemyśleć. Zastanówmy się, jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. Jak działa sekator elektryczny? Dlaczego warto na niego postawić? Jak dokonać wyboru?

 

Więcej…

Różne, Porady

podłogi winylowe

W obliczu remontu lub urządzania nowego mieszkania czy domu przychodzi nam stanąć przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich jest decyzja dotycząca rodzaju podłogi. Niemniej istotne jest znalezienie miejsca zakupu, w którym zdecydujemy się nabyć wybrany produkt. Gdzie kupić dobrej jakości panele winylowe, bo o nich dziś mowa i jakie są ich zalety? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Więcej…

Różne, Porady

malowanie drzwi

Wejściowe drzwi zewnętrzne to bardzo ważny element każdego domu. Będą na co dzień witać zarówno Ciebie, jak i Twoich gości. Dlatego też warto poświęcić im odrobinę uwagi. Ich renowacja nie jest czasochłonnym zadaniem, a może w wyraźny sposób odmienić nie tylko front Twojego domu, ale także wnętrze przedsionka. Wyjaśniamy jak zabrać się do malowania drzwi, która emalia do drewna będzie najlepsza i na co uważać podczas pracy.

Więcej…

Różne, Porady

Z rok na rok temperatury w Polsce się podnoszą, a latem przekraczają niejednokrotnie 40 stopni Celsjusza. To zachęca wiele osób do montażu klimatyzacji. Odpowiednio wykonana instalacja nie tylko pozwala uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, ale też wzmocnić sprawność innych urządzeń i zaoszczędzić na rachunkach za ich serwis. Oczywiście o klimatyzację trzeba dbać. Stosując odpowiednie preparaty, masz szansę cieszyć się nią długie lata. Najpierw jednak zadbaj o elektrykę.

Więcej…

Różne, Porady

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne mają wiele zastosowań, a ich posiadanie pozwala znacząco poprawić nasz komfort życia, przy stosunkowo niedużym wydatku. Czym dokładnie są i jakie są ich najważniejsze cechy? Dlaczego warto zdecydować się na rolety montowane na zewnątrz budynku? O czym pamiętać przy wyborze odpowiednich?

 

Więcej…

Różne, Porady

Wywiad z Dariuszem Chorostowskim, Dyrektorem Operacyjnym PortalPRO Polska.

- Zacznijmy nietypowo. Czy Polski rynek potrzebuje takiej aplikacji jak PortalPRO?

Więcej…

Różne, Porady

Adaptery do akumulatorów to wyjątkowo praktyczne i użyteczne rozszerzenie elektronarzędzi, maszyn i urządzeń bezprzewodowych, które zasilane są akumulatorowo. Taki adapter pozwoli z łatwością podłączyć do akumulatora niewielkie akcesoria i elektronikę użytkową – np. MP3, smartfon czy inne bezprzewodowe urządzenie. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w adaptery i jakie rozwiązania znajdziesz na rynku.

Więcej…

Różne, Porady

wiertarka

Jednym z podstawowych narzędzi w rękach osób profesjonalnie trudniących się stolarką czy wykończeniami wnętrz jest wiertarka. Trudno jest sobie wyobrazić wykonywanie niektórych fachowych prac bez dostępu do tego funkcjonalnego i wszechstronnego urządzenia. Z wiertarki korzystają jednak nie tylko zawodowcy: to popularne elektronarzędzie od czasu do czasu przydaje się bowiem w każdym domu.

Więcej…

Różne, Porady

Prusak

Gdy zauważymy obecność niechcianych gości w naszym domu powinniśmy jak najszybciej podjąć kroki do wyeliminowania naszych nowych lokatorów, ponieważ w odpowiednich warunkach potrafią się szybko i licznie rozmnażać. Jednak zanim zaczniemy się z nimi rozprawiać powinniśmy poznać naszego wroga, bo jak wygrać tę wojnę nie znając go?

Więcej…

Różne, Porady

prześcieradło

Sypialnia kojarzy nam się z łóżkiem, miękkimi poduszkami oraz przyjemną puchową kołdrą. O prześcieradle myślimy o wiele rzadziej. Zapominamy, że jest na naszym łóżku i doskonale ochrania nas przed szorstkim materacem. W poniższym artykule przypomnimy, dlaczego warto pamiętać o prześcieradle i jak wybrać takie, które podniesie komfort naszego snu.

Więcej…

Różne, Porady

Farby do ścian

Wybór farby do ścian to naprawdę ważna decyzja. Zwykliśmy podejmować ją w sklepie, po obejrzeniu wielu próbek farb. Jednak rzeczywista wizyta w sklepie to nie jedyna alternatywa dla zakupu farb. W środowisku cyfrowym oferowane są coraz lepsze narzędzia dopasowania farb online. Sprawdź możliwości i ich zalety!

Więcej…

Różne, Porady

fot. materiały prasowe

Gdy zależy nam na jakichś osobach, to lubimy je rozpieszczać. Chcemy, aby zawsze były bezpieczne i zadowolone. Zakup prezentu dla osoby lub osób, na których bardzo nam zależy, bywa często czasochłonny i stresujący. Przecież szukamy czegoś efektownego i oryginalnego. Rozwiązaniem będącym zawsze w dobrym guście jest zakup porcelany, jednak nie takiej, która gości na co drugim stole. Uśmiech na twarzy wywoła unikalna porcelana, której nie można kupić w każdym sklepie.

 

Więcej…

Różne, Porady

„Kocham” czasem brzmi banalnie – choć to słowo ma tak dużą moc. Jednak mówi się, że nie liczą się słowa, lecz gesty. W końcu każdy może powiedzieć, że kocha, ale jego zachowanie zwyczajnie będzie świadczyć o czymś innym. My też jesteśmy zdania, że aby „kocham” miało wartość, ważne jest, aby było szczere, a za tą szczerością powinny iść czyny. Zatem jeżeli chcecie powiedzieć w oryginalny sposób co czujecie, to koniecznie przeczytajcie nasze pomysły.

Więcej…

Różne, Porady

utylizacja dokumenty 2020

Każdy przedsiębiorca posiada obowiązek przechowywania dokumentacji firmy, by w razie potrzeby możliwe było okazanie jej do celów kontrolnych. Taką konieczność przewidują polskie przepisy, w tym artykuł 83 kodeksu karnego skarbowego, który mówi o tym, jakie są rodzaje dokumentów firmowych oraz kiedy i jak można zdecydować się na ich utylizację. Oto wskazówki dla osób, które posiadają wiele dokumentów z minionych lat, ale nie wiedzą, w jaki sposób i kiedy można je zutylizować, a także kto zajmuje się tego typu działaniami.

Więcej…

Różne, Porady

Zastanawiasz się czy choinka sztuczna może wyglądać jak żywa? Poznaj zalety sztucznych drzewek świątecznych i poznaj trendy na nadchodzący sezon bożonarodzeniowy.

Więcej…

Różne, Porady

Miejsce do pracy w domu

Jako społeczeństwo coraz bardziej cenimy wygodę i elastyczność, a z drugiej strony często praca z domu z różnych powodów okazuje się koniecznością. Ważne jest, aby dobrze zaaranżować miejsce, które stanie się w mieszkaniu namiastką biura.

Więcej…

Różne, Porady

Nowoczesna wiata aluminiowa

Wiata garażowa, czyli tańsza alternatywa garażu jest chętnie wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Wynika to z jej licznych zalet, a więc możliwości zabezpieczenia auta, mniejszych kosztów czy prostszych formalności. Jednak budowa wiaty garażowej wymaga wyboru odpowiedniego typu konstrukcji i materiału. Które z nich są najpopularniejsze? Jakie są ich zalety i wady?

Więcej…

Różne, Porady

Fotel obrotowy

W miejscu pracy to pracodawca odpowiada za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków wykonywania powierzonych zadań. W przestrzeni domowej musimy o nie zadbać sami. Dobrym początkiem jest zakup fotela obrotowego.

Więcej…

Różne, Porady

Wrocław to popularny kierunek dla młodych – dużo uczelni, atrakcyjne oferty pracy, ciekawe atrakcje powodują, że z roku na rok do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają nowi mieszkańcy. Przeprowadzka do Wrocławia oznacza również poszukiwanie odpowiedniego „M”. Ile obecnie trzeba zapłacić za nową kawalerkę w tym mieście?

Więcej…

Zazwyczaj czytane