Bezpieczeństwo w domu, Alarmy, Automatyka, Ochrona, Inteligentny, Nowoczesny dom

Bezpieczeństwo i Automatyka

gaśnice abf

Gaśnice stanowią podstawowe elementy wyposażenia przeciwpożarowego. Są stosunkowo łatwe w obsłudze, co dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu może pozwolić na podjęcie skutecznej akcji gaśniczej i zminimalizowanie szkód spowodowanych pożarem. Warto przy tym wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów gaśnic, a ich wybór nigdy nie powinien być kwestią przypadku. W tym artykule skupimy się na gaśnicy ABF, wyjaśniając, jakie pożary można nią gasić i tym samym w jakich zastosowaniach taka gaśnica sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy do lektury.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Domofon czy wideodomofon?

Domofony oraz zdobywające coraz większą popularność wideodomofony stanowią niezbędne wyposażenie każdego domu jednorodzinnego czy też mieszkania w bloku. Trudno wyobrazić sobie obecnie lokal mieszkalny bez domofonu, a dodatkowo coraz więcej osób decyduje się na zakup wielofunkcyjnego wideodomofonu. Jakie jednak atuty niesie ze sobą użytkowanie tego typu urządzeń na co dzień?

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Pożar w domu

Systemy przeciwpożarowe mają za zadanie zapewnić odpowiednie warunki techniczne, które umożliwiają precyzyjne planowanie ewakuacji z obiektu budowlanego na zewnątrz lub do innej strefy pożarowej.
Dzięki sprzężeniu rozwiązań technicznych służących alarmowaniu i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się pożaru ze scenariuszami pożarowymi możliwe jest ewakuowanie osób z obiektu bez zbędnego narażania ich na kontakt z ogniem lub produktami spalania, które powstają podczas pożaru.
Sprawna ewakuacja możliwa jest tylko i wyłącznie dzięki wykonywaniu procedur ustalonych na etapie projektowania scenariusza pożarowego uwzględniającego zadziałanie systemów i urządzeń przeciwpożarowych.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Oświetlenie awaryjne to specyficzny typ oświetlenia, które wykorzystywane jest jedynie w sytuacjach awaryjnych, kiedy standardowe oświetlenie ulegnie awarii lub nie może zostać wykorzystane. Oświetlenie awaryjne jest zasilane z innego źródła niż oświetlenie standardowe, a jego zadaniem jest umożliwienie ludziom bezpiecznego opuszczenia pomieszczeń. Oprawy do oświetlenia awaryjnego znajdziemy m. in. w ofercie polskiej marki Intelight.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Zakładamy, że wiele osób zadaje sobie to tytułowe pytanie. Dodatkowo, tyczy się to zarówno przedsiębiorców, jak i również osób prywatnych, które chcą dodatkowo zabezpieczyć np. swój dom. Przedstawimy Wam kilka faktów i mamy nadzieję, że przekonamy do tego, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Obecnie standardem stała się instalacja systemu alarmowego monitoringu wizyjnego zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, czy na posesjach niewielkich firm. Jest to bardzo naturalny proces, ponieważ kamery stanowią nasze oczy zawsze wtedy, kiedy nas nie ma.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Kupno bramy przesuwnej to dzisiaj łatwa sprawa. Czy na pewno? Niniejszy wpis pozwoli Ci ocenić, na co zwrócić szczególną uwagę, gdy chcesz oszczędzić sobie nerwów i zawodu, gdy wybieramy siłownik do bramy przesuwnej.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Garaż - Montaż bramy rozwiernej (tradycyjna, skrzydłowa)

Montaż tego typu bramy przede wszystkim wymaga miejsca na otwierające się po łuku wrota. Jest to rozwiązanie najczęściej wybierane, konstrukcje tego typu mogą być wyposażone w automatykę. Bramy rozwierne to klasyczne dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe wrota, osadzone na zawiasach zamontowanych w ościeżnicy. Najpopularniejsze konstrukcje mają ościeżnice i ramy wykonane z zamkniętych ocynkowanych profili stalowych, a wypełnienie, różnego rodzaju  materiałami – deskami, blachą albo panelami. Skrzydła mogą być ocieplone panelem z pianką poliuretanową. Natomiast w wersji nieocieplonej poszycie jest najczęściej zrobione z blachy stalowej profilowanej T-8 lub T-10 w układzie pionowym, poziomym lub ukośnym, a całość pokryta farbą poliestrową. Można także zastosować grubą blachę gładką. Czasem skrzydła ociepla się styropianem i osłania od wewnątrz dekoracyjnymi panelami (najczęściej z PCV).

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Dom, lub mieszkanie można zabezpieczyć przed włamaniem na wiele sposobów.

Zamki do drzwi

Są najprostszym sposobem utrudniającym wtargnięcie do domu niepożądanej osoby. Jeśli ktoś decyduje się na bardziej skomplikowany zamek, to musi wiedzieć, że inne są kryteria jego doboru do nowych drzwi a inne, gdy wymienia się stary zamek na nowy.
Wybór rodzaju zamka- wpuszczany lub wierzchni sprowadza się również do konstrukcji drzwi.
Wybierać można również spośród zamków, które współpracują z systemem alarmowym, albo spośród takich, które są sterowane elektronicznie, bądź za pomocą karty magnetycznej.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Dom jest miejscem, do którego powinno chcieć się wracać. To miejsce, które w dużej mierze warunkuje to, kim jesteśmy. To tu możemy znaleźć swój własny kąt, chwile wytchnienia, to tu możemy odciąć się od całego świata i poczuć całkowicie bezpiecznie.

Właśnie bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych czynników, jaki warunkuje nasz stosunek do domu. Prawdziwy dom to taki, w którym możemy czuć się całkowicie bezpiecznie. Dlatego też większość właścicieli domów stara się maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Jednak wiele osób wciąż zastanawia się, czy warto inwestować dość spore pieniądze na systemy antywłamaniowe.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Sterowniki w odróżnieniu od napędu są elementem widocznym dla użytkownika. W tym przypadku nabierają więc znaczenia takie aspekty jak estetyka i ergonomia użytkowania. W zależności od liczby osłon okiennych czy wielkości budynku stosowane są różne systemy sterowań.

W mieszkaniach i domach jednorodzinnych zastosowanie znajdują trzy podstawowe rodzaje sterowań. Są to przewodowy sterownik indywidualny, przewodowe sterowniki indywidualne i grupowe oraz bezprzewodowe sterowanie radiowe.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Ekologiczne budownictwo coraz śmielej wkracza na polski rynek. Jego myślą przewodnią jest oszczędność energii, której zużycie w domach pasywnych, w porównaniu do budynków tradycyjnych, jest wielokrotnie mniejsze. Stosowana inteligentna, programowalna automatyka, przyczynia się znacznie do zredukowania zapotrzebowania domu na energię, zarówno grzewczą w trakcie zimy, jak i chłodniczą w trakcie lata.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Co należy zrobić, aby zamontować w domu czy firmie system inteligentnych instalacji? Do kogo należy się zwrócić, jakie dokumenty uzyskać, jak przygotować instalację elektryczną pod standard II, a w końcu – czy to koszt, który ma szansę się zwrócić?

Inteligentne instalacje (w skrócie II) pozwalają na pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej – począwszy od zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i wentylacją, przez sterowanie oświetleniem, roletami, bramami i wszystkimi innymi urządzeniami silnikowymi, po bezprzewodową obsługę urządzeń przez bluetooth i GSM. Automatyzacja może objąć praktycznie każdy element instalacji elektrycznej – jednym przyciskiem można uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety zewnętrzne w oknach, wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia AGD w domu czy odłączyć od zasilania gniazdka np. w pokoju dziecka. To także oszczędność energii – jak podaje firma F&F, II pozwalają na spadek kosztów ogrzewania do ok. 40%, a oświetlenia do ok. 15%.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. I jak pokazują statystyki również wzrosło zagrożenie zatrucia czadem. Najczęstszym powodem zatrucia tlenkiem węgla jest niesprawna instalacja kominowa bądź też nieszczelne urządzenie. Najbardziej zagrożone są osoby, które mieszkają w domach i mieszkaniach, gdzie korzysta się z kotłów, gazowych podgrzewaczy wody czy kominków. Ale problem ten dotyczy również mieszkań w blokach i kamienicach, w których są wspólne piony wentylacyjne.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Nie od dziś wiadomo, że ładny i estetyczny wygląd domu budzi ogromne zainteresowanie, nie tylko osób podziwiających nasze dokonania. Przyciąga również intruzów, którzy zachęceni zewnętrzną estetyką spodziewają się znaleźć wewnątrz sporo łupów. Dlatego, konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo naszego domu oraz jego mieszkańców.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Automatyka garażowa na dobre zagościła w naszym życiu. Bramy automatyczne są już niemal wszędzie. Przestały być  symbolem luksusu, a sam wyraz „automatyczny” stał się synonimem wygody i komfortu.  Ważniejszy od decyzji o zakupie stał się wybór odpowiedniej marki i modelu produktu. Dziś ludzie zdają sobie sprawę, jak bardzo urządzenia automatyczne pomagają w codziennym życiu, dając poczucie komfortu i ułatwiając pozornie nieskomplikowane czynności, które wykonują każdego dnia.

Wiedzą też o tym posiadacze różnego rodzaju automatycznych bram: skrzydłowych, przesuwnych i garażowych. Nawet po krótkim okresie użytkowania trudno im wyobrazić sobie powrót do obsługi ręcznej. Stały się one już przedmiotami powszechnego użytku.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Budowa inteligentnego domu aktualnie nie jest już tylko trendem wśród zamożnych. Dostrzegając zalety takiego domu wiele par decyduje się na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań już na etapie planowania domu. Czym jest inteligentny dom?

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Drzwi zewnętrzne powinny być jak najlepsze i jak najmocniejsze – dobrze więc, by były to drzwi antywłamaniowe. Drzwi antywłamaniowe pozwolą bez większej obawy opuścić mieszkanie na dłużej, gdyż ich otworzenie czy wyważenie jest bardzo trudne i zbyt czasochłonne, aby przeciętny złodziej, czy włamywacz podjął ryzyko ich sforsowania.

Więcej…

Bezpieczeństwo i Automatyka

Pożar, włamanie, zalanie. Jest wiele groźnych sytuacji, z jakimi mogą się zetknąć domownicy.

Według amerykańskiego psychologa potrzeba bezpieczeństwa znajduje się na drugim miejscu wśród wszystkich ludzkich zapotrzebowani, zaraz za zaspokojeniem potrzeba fizjologicznych. Dlatego każdy odpowiedzialny człowiek pragnie, aby on i jego rodzina czuli się w swoim domu bezpiecznie. A zagrożenie może czyhać wszędzie.

Więcej…

Bezpieczeny, Inteligentny, Eko Dom

Zazwyczaj czytane