Różne, Porady

Nie od dziś wiadomo, że elektryczne sekatory cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Korzystają z nich głównie sadownicy, którym zależy na wydajnej i sprawnej pracy. Szeroka oferta sprawia, że każdy może dobrać coś dla siebie. Proces wyboru warto dokładnie przemyśleć. Zastanówmy się, jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. Jak działa sekator elektryczny? Dlaczego warto na niego postawić? Jak dokonać wyboru?

 

 

Sekatory elektryczne

Sekator elektryczny jest często opisywany jako rozwinięcie pneumatycznego narzędzia. Zamiast sprężonego powietrza, wykorzystuje energię elektryczną. W efekcie możemy za pomocą jednego narzędzia ciąć wiele grubszych i drobniejszych pędów. Niezwykle przydatną funkcją w sekatorze jest półotwarcie. Pozwala na zmniejszenie rozwarcia ostrzy w otwartej pozycji, dzięki czemu prace ogrodnicze są wykonywane sprawniej. Jakie zalety ma elektryczny sekator? Warto docenić wyeliminowanie konieczności stosowania przewodów pneumatycznych i kompresora. Bateria z modułem sterującym jest noszona w specjalnym plecaku, a ciężar jest niewielki. Nie zapominajmy o progresywnym działaniu spustu. Im mocniej wciśniemy spust, tym mocniej zamykają się ostrza. Niekiedy możliwe jest wyłączenie funkcji w urządzeniu, jednak takie wsparcie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pracy. Użytkownicy chętnie dobierają modele z wyświetlaczem, który pokazuje stan baterii.

Jak dokonać wyboru?

Jak wybrać idealny sekator elektryczny? To zadanie nie jest łatwe, zwłaszcza gdy pierwszy raz mamy do czynienia ze sprzętem. Podczas doboru, trzeba mieć na uwadze:

  • wagę urządzenia,
  • ilość trybów cięcia,
  • średnicę cięcia,
  • wysoką jakość wykonania.
  • czas pracy baterii.

Zapomnijmy o najtańszych sekatorach, które nie spełnią naszych oczekiwań. Sadownicy powinni zwrócić uwagę na kształt sekatora. Ma on spory wpływ na komfort pracy w sadzie przez wiele godzin. Kolejną kwestią jest uruchamianie ruchu ostrza. Dobrym wyborem jest uruchomienie przez naciśnięcie spustu.
Czy wyznacznikiem jest cena przy zakupie sekatora elektrycznego? W wielu przypadkach płacimy za markę a nie parametry jakimi może pochwalić się sekator.

Wygodne urządzenie

Średnica cięcia również ma znaczenie dla ogrodnika. Im większy zakres średnicy, tym bardziej funkcjonalny sprzęt. Jaki model wybrać? Warto skonsultować swoją decyzję ze sprzedawcą w sklepie online. Sekatory sadownicze to szybkość i komfort cięcia dla każdego użytkownika. Urządzenia od znanych marek będą nam służyć długi czas. Nie należy pomijać swoich oczekiwań podczas doboru sekatora elektrycznego. Ostrza są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, tak samo jak cała obudowa. Działanie sekatora musi opierać się na staranności i precyzji, tak aby zachować wygodę i odporność podczas użycia.

Niezawodne sekatory elektryczne są na szeroką skalę stosowane przez sadowników. To urządzenia niezwykle wydajne, które są łatwe w obsłudze. Poszukując idealnego sekatora, warto mieć na uwadze średnicę cięcia, wagę sprzętu, ilość trybów cięcia, czy czas pracy baterii.

Wysokiej jakości sekatory znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stiga

Zazwyczaj czytane