Wokół domu | Artykuły, Porady | Otoczenie domu

Wokół domu

szklarnia z poliwęglanu

W Polsce warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też uprawa warzyw i owoców niestety nie jest prostym zadaniem. Nowoczesna szklarnia poliwęglan jest doskonałym wyborem właśnie dla tych osób, które chcą raz na zawsze rozwiązać problemy ze zmienną temperaturą i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych ogrodników, którzy chcą dowiedzieć się dlaczego warto postawić na szklarnie ogrodowe wykonane z poliwęglanu.

Więcej…

Wokół domu

Pergola tarasowa

Pergola to rodzaj małej, ogrodowej architektury, która zdecydowanie staje się coraz popularniejsza. To lekka konstrukcja o bardzo ciekawym, najczęściej nowoczesnym i minimalistycznym wyglądzie, która pozwala korzystać z tarasu i przebywać na świeżym powietrzu zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę, nawet w chłodne dni i podczas opadów. Dlaczego jeszcze warto zamontować sobie pergolę?

Więcej…

Wokół domu

Gomfrena to oryginalna i atrakcyjna wizualnie roślina, która coraz śmielej gości w rodzimych ogrodach. Doceniona głównie za urocze i bardzo ozdobne kwiatostany, będące niebanalną dekoracją rabat oraz suchych bukietów. Jednak wygląd to nie jedyne atuty gatunku. Co musisz wiedzieć o hodowli i uprawie Gomfreny?

Więcej…

Wokół domu

Ławka metalowa

Meble ogrodowe żeliwne to ten typ produktów, z którym bardzo często spotykamy się zarówno w domach, jak i wielu miejscach publicznych. Dzieje się tak, ponieważ wyróżniają się one niezwykłą trwałością, a także ciekawym i uniwersalnym designem, dzięki czemu można nimi zaaranżować praktycznie każdą przestrzeń. Czym charakteryzują się meble ogrodowe żeliwne i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Więcej…

Wokół domu

Choć za oknem wciąż jeszcze dominują odcienie szarości, lada dzień na drzewach zakwitną pąki, a poranki umilać nam będzie śpiew ptaków. Rozmarzyliście się? No właśnie! Krajobraz za oknem ma duży wpływ na to, jaki mamy nastrój, jak przywitamy dzień. Funkcjonalny i piękny ogród wymaga inwestycji, podobnie jak salon czy jadalnia. Jednym z najważniejszych produktów ogrodowych są drewniane altany – to one zwiększają funkcjonalność ogrodu i sprawiają, że częściej i chętniej w nim odpoczywamy.

Więcej…

Wokół domu

Zestaw mebli stolowych Cristallo

Poszukując mebli ogrodowych wiele z nas kieruje się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również tym, co jest aktualnie popularne.

Więcej…

Wokół domu

Traktorki ogrodowe kojarzone są raczej jako sprzęt dla profesjonalnych ogrodników, którzy zawodowo zajmują się dbaniem o trawniki wielkopowierzchniowe. Jednak coraz więcej indywidualnych użytkowników rozważa zakup takiego urządzenia. To nie dziwi, szczególnie jeśli ktoś ma naprawdę duży trawnik do skoszenia. Z myślą o takich właśnie indywidualnych ogrodnikach, na rynku pojawia się coraz więcej modeli traktorków do trawy. Prawdę jednak mówiąc, ten ogromny wybór raczej utrudnia podjęcie decyzji, niż ją ułatwia. Na jakie zatem parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze traktorka ogrodowego? Spróbujemy pomóc!

Więcej…

Wokół domu

Zimą Twój balkon nie musi świecić pustkami. W tym czasie na dworze możesz przechowywać rośliny zimozielone, np. miniaturowe iglaki. Należy jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Część roślin musi z kolei opuścić balkon na czas zimy, a z jeszcze innymi trzeba się rozstać na zawsze. Sprawdź, jak zabezpieczyć rośliny balkonowe na zimę.

Więcej…

Wokół domu

W okresie przedświątecznym wybór dekoracji bożonarodzeniowych na podwórko jest ogromny. Sprawia to, że coraz trudniej jest się nam zdecydować, jakie ozdoby są nam naprawdę potrzebne. W efekcie często kupujemy mnóstwo dekoracji, które niekoniecznie pasują do wystroju naszego ogrodu. Dlatego warto odpowiednio wcześniej zastanowić się, jakich ozdób świątecznych do przystrojenia podwórka potrzebujemy oraz rozpocząć ich poszukiwania odpowiednio wcześniej.

Więcej…

Wokół domu

Obłędny zapach, kolor kwiatów, romantyczny i rustykalny klimat – istnieje mnóstwo powodów, dla których wielu ogrodników decyduje się zasadzić lawendę wokół swojego domu lub na balkonie. Ty też chciałbyś udekorować działkę czy taras krzewami lawendy? Zobacz, w jakich warunkach roślina ta czuje się najlepiej i poznaj podstawowe zasady jej pielęgnacji.

Więcej…

Wokół domu

Wydajne kosiarki do dużych powierzchni

Posiadając spory przydomowy ogród lub organizując prace pielęgnacyjne na większych połaciach zieleni np. wokół firmy, warto dobrze zorientować się w ofercie dotyczącej kosiarek. Wybór odpowiedniego modelu wpływa w znacznym stopniu na wygodę podczas pracy oraz jej efektywność, a także pozwala uniknąć konieczności ciągłego odwiedzania serwisu. Kosiarki spalinowe wysokiej klasy potrafią służyć właścicielowi przez wiele lat, wymagając jedynie zabiegów konserwacyjnych, opisanych przez producenta. Modele elektryczne działają znacznie ciszej i nie emitują spalin, co w niektórych sytuacjach jest bardzo cenną zaletą. Do zadbania o różne nietypowe miejsca niezbędne będą natomiast podkaszarki, dostępne również w wersji elektrycznej lub spalinowej.

Więcej…

Wokół domu

Żyzna gleba to podstawowy warunek, dzięki któremu wiosną uprawiane przez Ciebie kwiaty ozdobne, warzywa lub owoce mogą być zdrowe i piękne. Na czym polega użyźnianie gleby i co na nie wpływa? Dowiedz się tego z naszego artykułu!

Więcej…

Wokół domu

Altanka to doskonałe miejsce relaksu w ogrodzie. Gdy słońce przypieka, zadaszenie zapewni nam odrobinę chłodu. W czasie deszczu natomiast altana daje przytulne schronienie.

Więcej…

Wokół domu

Klimatyzacja samochodowa staje się powoli wyposażeniem niemalże niezbędnym w każdym aucie. Takie udogodnienie staje się niezwykle przydatne zwłaszcza w letnie upalne dni. Jednak aby właścicielowi auta służyła jak najdłużej, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Nieumiejętne korzystanie i serwisowanie klimatyzacji może przynieść spore straty finansowe. Warto więc wiedzieć jak skutecznie dbać o klimatyzację samochodową.

Więcej…

Zazwyczaj czytane