Wokół domu

Wydajne kosiarki do dużych powierzchni

Posiadając spory przydomowy ogród lub organizując prace pielęgnacyjne na większych połaciach zieleni np. wokół firmy, warto dobrze zorientować się w ofercie dotyczącej kosiarek. Wybór odpowiedniego modelu wpływa w znacznym stopniu na wygodę podczas pracy oraz jej efektywność, a także pozwala uniknąć konieczności ciągłego odwiedzania serwisu. Kosiarki spalinowe wysokiej klasy potrafią służyć właścicielowi przez wiele lat, wymagając jedynie zabiegów konserwacyjnych, opisanych przez producenta. Modele elektryczne działają znacznie ciszej i nie emitują spalin, co w niektórych sytuacjach jest bardzo cenną zaletą. Do zadbania o różne nietypowe miejsca niezbędne będą natomiast podkaszarki, dostępne również w wersji elektrycznej lub spalinowej.

Kosiarki spalinowe NAC

Oferta firmy New American Concept (NAC) obejmuje szereg urządzeń o różnej mocy, od 3,00 do 5,75 koni mechanicznych. Mogą one być wyposażone w napęd, który znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza na dużych przestrzeniach. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto zwrócić uwagę również na pojemność kosza i kierunek wyrzutu trawy. Kosiarki NAC najczęściej posiadają szeroki zakres regulacji wysokości koszenia, od 25 do 75 mm. Są one znane ze swojej bezawaryjności i długiej żywotności, co jest szczególnie ważne gdy dysponuje się trawnikiem o dużej powierzchni. Czym jeszcze charakteryzuje się sprzęt marki NAC? Kosiarki te posiadają 2-letnią gwarancję, a na terenie Kraju znajduje się ponad 100 autoryzowanych punktów serwisowych, dzięki czemu unika się długiego oczekiwania w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki.

Kosiarki AL-KO

Firma AL-KO działa nieprzerwanie od 1931 roku, a produkcję kosiarek rozpoczęła w roku 1966. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że rozwiązania proponowane przez AL-KO z powodzeniem spełniają stawiane im oczekiwania. Kosiarki AL-KO posiadają duże kosze, dodatkowo wyposażone we wskaźnik wypełnienia oraz wygodne uchwyty, które po skończonej pracy można złożyć by zaoszczędzić miejsce w garażu. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest dostępność kilku funkcji, bowiem oprócz koszenia trawnika, może on także wspomagać mulczowanie – bardzo przydatne dla odżywiania murawy. Z pewnością pomoże to zachować jej optymalną gęstość i efektowną prezencję.

Podkaszarki spalinowe

Prawidłowe strzyżenie trawnika w trudno dostępnych miejscach, np. wokół drzew, krzewów, kwiatów czy obiektów małej architektury, to prawdziwa zmora każdego, kto nie posiada innego sprzętu niż kosiarka. Podkaszarki z silnikiem spalinowym to optymalne rozwiązanie, w przypadku gdy na posesji znajduje się dużo różnych „trudnych miejsc”, do których ciężko dotrzeć przy pomocy kosiarki. Sprawdzają się one przy koszeniu trawnika np. w okolicach długich ogrodzeń. Warto zwrócić uwagę na moc wybieranego urządzenia, w zależności od tego, z jak bujną roślinnością będzie ono miało do czynienia.

Podkaszarki elektryczne

Podkaszarki z zasilaniem elektrycznym dobrze spisują się w niedużych ogrodach, z reguły posiadają nieco mniejszą moc niż urządzenia z silnikiem spalinowym. Niezależnie od rodzaju podkaszarki, warto zwrócić uwagę na szerokość cięcia, tak by zapewnić sobie oczekiwany efekt. Zaletą niektórych modeli jest składany drążek, który można dopasować do wzrostu użytkownika. Urządzenia elektryczne niejednokrotnie są lżejsze niż spalinowe, a więc łatwiej mogą się nimi posługiwać kobiety. Ich waga często nie przekracza 5 kg, a na rynku dostępne są nawet modele ważące mniej niż 2 kg! Z reguły urządzenia spalinowe są nieco cięższe, choć warto śledzić nowości na rynku – coraz częściej zdarza się bowiem, że swoją wagą spalinowa podkaszarka dorównuje elektrycznemu odpowiednikowi, zapewniając przy tym większą moc.

Komu przydadzą się kosiarki elektryczne?

Na rynku dostępnych jest wiele kosiarek elektrycznych. Są one najlepszym rozwiązaniem do niedużych ogrodów, pracują znacznie ciszej od modeli z silnikiem spalinowym i nie wytwarzają specyficznego zapachu. Ich moc może się jednak okazać za mała do prawidłowego skoszenia dużego trawnika oraz wymagają one pewnej dyscypliny w posługiwaniu się nimi ze względu na kable od przedłużaczy. Modele elektryczne w zamian zapewniają niższe koszty użytkowania, niż spalinowe.

Zazwyczaj czytane