Wokół domu

szklarnia z poliwęglanu

W Polsce warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też uprawa warzyw i owoców niestety nie jest prostym zadaniem. Nowoczesna szklarnia poliwęglan jest doskonałym wyborem właśnie dla tych osób, które chcą raz na zawsze rozwiązać problemy ze zmienną temperaturą i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych ogrodników, którzy chcą dowiedzieć się dlaczego warto postawić na szklarnie ogrodowe wykonane z poliwęglanu.

 

Czym wyróżnia się szklarnia z poliwęglanu?

Poliwęglan to bardzo popularne tworzywo sztuczne, które wyróżnia się dość dużą wytrzymałością na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Poliwęglanowe płyty są termoplastyczne i zapewniają dobrą przejrzystość. Poliwęglanową szklarnię najlepiej zamontować na konstrukcji wykonanej ze stali ocynkowanej. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście gotowe konstrukcje, które można błyskawicznie zamontować na działce. Olbrzymim atutem szklarni poliwęglanowych jest to, że z ich dobrodziejstwa można skorzystać przez cały rok. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa (https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-ogrodowe-z-poliweglanu), dla tradycyjnych szklarni wykonanych z folii. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o atrakcyjnej cenie i oryginalnym designie, który dla wielu osób odgrywa kluczową rolę.

Dla kogo tunel poliwęglanowy?

Szklarnia poliwęglan jest dobrym wyborem nie tylko dla profesjonalnych ogrodników, ale również dla amatorów. Poliwęglan jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu na rynku dostępne są szklarnie w różnorodnych wymiarach i kształtach. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać należy także o tym, że większość szklarni poliwęglanowych ma modułową konstrukcję. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w każdym momencie można rozbudować swoją szklarnię, dzięki czemu znacząco zwiększy się jej powierzchnia.

Jakie korzyści ma szklarnia poliwęglan?

Szklarnia poliwęglan nie potrzebuje specjalnych fundamentów. Montaż odbywa się za pomocą kotw. Najlepszymi parametrami użytkowymi wyróżnia się poliwęglan komorowy, który bardzo dobrze zatrzymuje temperaturę wewnątrz szklarni. Poliwęglan komorowy bardzo dobrze radzi sobie również z blokowaniem niebezpiecznych promieni UV. Nowoczesna szklarnia poliwęglan jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą uprawiać głównie rośliny ciepłolubne i śródziemnomorskie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby uprawiać rośliny egzotyczne. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że płyty poliwęglanowe są dość łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też szklarnie ogrodowe z nich wykonane nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale.

Zazwyczaj czytane