Kuchnia, Meble, Sprzęt kuchenny, Jadalnia - Porady, Co warto wiedzieć, Informacje

Kuchnia

płyta indukcyjna w kuchni

Kuchnia to serce każdego domu. To miejsce, gdzie tworzymy smakowite dania dla naszych bliskich. Jednak niezależnie od tego, jak doświadczonym kucharzem jesteś, wybór odpowiedniego sprzętu kuchennego może znacznie wpłynąć na Twoje kulinarne doświadczenia. Dlaczego warto zatem zainteresować się płytą indukcyjną? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Więcej…

Kuchnia

płyta indykcyjna

W dzisiejszych czasach technologia stale się rozwija, wprowadzając innowacje we wszystkich dziedzinach naszego życia, w tym także w kuchni. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest płyta indukcyjna, która staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: jest szybka, energooszczędna i bezpieczna. Ale jak to wszystko działa? Wyjaśniamy!

Więcej…

Kuchnia

Blat do kuchni – czym kierować się przy wyborze?

Przy projektowaniu wnętrza kuchni jedyną z ważniejszych decyzji jest wybór blatu. Musi on spełniać szereg założeń funkcjonalnych i estetycznych. Watro także postawić na trwałość, gdyż blat ma nam służyć latami.

Więcej…

Kuchnia

Półwysep w kuchni jako kompromis pomiędzy wyspą, a tradycją

Wyspa kuchenna jest dzisiaj modna. Ludzie urządzający kuchnię decydują się na tego typu rozwiązanie stanowiące centrum pomieszczenia. Niektórzy jednak uważają, że jest to kolejna zaimportowana moda, która przeminie jak większość jej podobnych. Kierują się raczej w stronę klasycznego stylu, a wyspy uważają za przejaw braku gustu. Kuchnia jest często traktowana jako centrum życia towarzyskiego domu. W tym pomieszczeniu nie tylko się gotuje, ale również przesiaduje. Dlatego urządzenie jej jest sprawą istotną. Zastanówmy się zatem czy wyspa kuchenna to dobre rozwiązanie. A może jednak powinien w kuchni stać tradycyjny stół?

Więcej…

Kuchnia

blat kuchenny

Blat jest używany w kuchni najczęściej. Wielokrotnie pojawiają się z nim problemy, bo przy zakupie zazwyczaj brane jest pod uwagę to, jak wygląda, a nie to jak długo posłuży. Zatem zanim dokona się jego wyboru warto zorientować się, co proponuje rynek, przy czym należy brać pod uwagę wiele aspektów.

Z czego jest wykonany, czy materiał jest dostatecznie odporny na uszkodzenia, czy można go odnawiać, co się może z nim stać podczas użytkowania, czy można dopasować jego wymiary do własnych potrzeb i oczywiście ważne jest to, by odpowiednio dopasować go do wystroju wnętrza kuchni. Najlepiej, jeśli blat będzie subtelnie wtapiał się w całość, dopasowując się zarówno kolorystycznie, jak i parametrami. Powinien współgrać ze stylem mebli, ich frontem, a także uchwytami.

Więcej…

Kuchnia

dywan

Dywan w pokoju wydaje się czymś naturalnym, jednak w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka spotykamy je rzadziej. Jednak i w tych miejscach dywany spełniają ważną rolę – są praktyczne i urozmaicają wystrój wnętrza.

 

  1. Dywany do kuchni – co wybrać?
  2. Praktyczne dywany do prania w pralce
  3. Dywany do każdej łazienki
  4. Dywany dla dzieci – praktyczne i kolorowe

 

Wiele osób rezygnuje z posiadania dywanów, obawiając się, że będą się wciąż przesuwać, a ich czyszczenie będzie pracochłonne. Jednak odpowiednio dobrany dywan antypoślizgowy, przeznaczony do prania w pralce będzie praktyczny i łatwy w utrzymaniu, a przede wszystkim sprawi, że wnętrze stanie się przytulne. Nie warto ograniczać się do dywanów w salonie i sypialni, ponieważ w kuchni, łazience i każdej innej części mieszkania dywany pełnią istotną funkcję i są bardzo praktyczne.

Więcej…

Kuchnia

sok wyciskany w domu

Soki wyciskane ze świeżych owoców i warzyw to recepta na zdrowie. Do ich uzyskania niezbędna jest jednak wyciskarka. Szczególnie wiele osób poleca modele wolnoobrotowe. Dlaczego jest to dobry wybór? Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?

Więcej…

Kuchnia

Garnki emaliowane

Popularność na prawidłowe żywienie na stałe zawitała w wielu domach. Jeszcze więcej osób zwraca uwagę na to, co daje do garnka, skąd pochodzą artykuły oraz jaki mają skład. To doskonały kierunek, bowiem zdrowe żywienie ma duży wpływ na działanie całego systemu.

Więcej…

Kuchnia

Uzdatanianie wody w domu

Woda w domu jest niezbędna zarówno do picia, jak i do codziennego funkcjonowania oraz prac domowych. Pranie, zmywanie czy kąpiel - do każdej z tych czynności warto wykorzystać czystą, pozbawioną twardości czy metali ciężkich wodę, którą może zapewnić nam domowa stacja uzdatniania wody. Oto kilka faktów dotyczących tego prostego i bardzo przydatnego urządzenia.

Więcej…

Kuchnia

W wielu budynkach mieszkalnych zostały zastosowane systemy grzewcze, których zadaniem jest wyłącznie ogrzewanie pomieszczeń. Do przygotowania ciepłej wody do mycia, tzw. ciepłej wody użytkowej, niezbędny staje się osobny podgrzewacz wody. Wybór odpowiedniego rodzaju i modelu podgrzewacza ma bardzo duży wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale i na koszty eksploatacji budynku. Przedstawiamy najważniejsze kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę na etapie wyboru podgrzewacza wody.

Więcej…

Kuchnia

Wybór odpowiednich garnków do naszej kuchni nie jest sprawą oczywistą. Poza kwestią ekonomiczną pozostaje zagadnienie ich wpływu na nasze zdrowie. Od kilku lat WWF bije na alarm, że teflon to “azbest XXI wieku” i powinniśmy wyrzucić wszystkie teflonowe garnki i patelnie, które mają jakiekolwiek zarysowania. Kogo z nas jednak stać na ciągłe wymienianie utensyliów kuchennych? Szukaliśmy więc trwałej alternatywy, która nie zrujnuje naszej kieszeni i znaleźliśmy.

 

Więcej…

Kuchnia

Panele do kuchni to jedna z najlepszych opcji wykończenia ścian obok położenia kafelków. Są coraz łatwiejsze w montażu i w utrzymaniu czystości, a wybór rośnie z roku na rok. Sprawdź czym się kierować wybierając panele do kuchni.

Więcej…

Kuchnia

Urządzając kuchnię, warto kierować się przede wszystkim tym, aby była ona praktyczna. Wybrane elementy powinny być połączeniem efektownego wyglądu, a także wysokiej funkcjonalności. Należy podkreślić, że nie musi być to kosztowne, wystarczy jedynie dobrze przemyśleć swój wybór.

Więcej…

Kuchnia

Codzienne korzystanie z kuchni sprawia, że wymaga ona regularnych porządków. Kosz z odpadami, zlew, w którym myjemy produkty i naczynia, blaty oraz deski do krojenia – na każdym kroku znajdziemy strefę narażoną na rozwój bakterii. Jak dbać o przestrzeń kuchni, aby była czysta i zadbana?

Więcej…

Kuchnia

Każda osoba, która zwiedzała tradycyjne szwedzkie domy, zwróciła uwagę na tradycyjny sposób urządzenia kuchni, stoły i krzesła, blaty a także typowe dekoracje. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że taki sposób organizacji pokoju nazywany jest stylem gustawiańskim.

Więcej…

Kuchnia

Zdjęcie: domzpomyslem.pl

Kuchnia stanowi serce większości domów i mieszkań, w których celebruje się wspólne przygotowywanie posiłków oraz ich spożywanie. To także miejsce przepełnione rodzinną atmosferą, które sprzyja codziennym kontaktom z bliskimi. Marzysz o wnętrzu, w którym każdy z domowników będzie czuł się bezpiecznie i przytulnie? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj podstawowe zasady aranżowania kuchni.

Więcej…

Kuchnia

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, dobrze wyposażona oraz prawidłowo umeblowana zapewni nam komfort przebywania w niej jak i korzystania w życiu codziennym. Wybór mebli do kuchni nie jest tak oczywisty jak przykładowo wybór mebli do pokoju dziecięcego. Warto tu kierować się kilkoma zasadami. W artykule tym zostaną poruszone najważniejsze kwestie odnośnie czym kierować się przy wyborze nowych mebli.

Więcej…

Kuchnia

Remont kuchni to prawdziwe wyzwanie nawet dla wytrawnych architektów wnętrz. Zlewozmywak stalowy czy granitowy, podwieszany czy zintegrowany? Jaki blat, jaka podłoga, który piekarnik - to tylko nieliczne pytania jakie sobie stawiamy. Jednak często zapominamy o podstawach projektowych kuchni.

Zanim staniesz przed bardziej szczegółowymi decyzjami, na przykład wyborem piekarnika, musisz zapoznać się z podstawowymi zasadami ergonomii w kuchni. Szczególnie przydatna może okazać się zasada trójkąta. Reguła ta, choć brzmi nieco tajemniczo, zwraca uwagę na umiejscowienie trzech najważniejszych sprzętów w kuchni. Lodówka zlew i płyta grzewcza powinny na rysunku każdej kuchni być wierzchołkami trójkąta. Optymalne odległości między tymi trzema kluczowymi elementami kuchni wahają się od 120 do 210 centymetrów. To wcale nie jest wymysł architektów ani feng shui, tylko zwykła prosta zasada ergonomii. Te trzy główne punkty kuchni są najczęściej wykorzystywane i dlatego ich umiejscowienie jest tak istotne.

Więcej…

Kuchnia

Nieprzyjemny zapach w kuchni to problem wszystkich tych, którzy często własnoręcznie przyrządzają posiłki. Pieczenie lub smażenie ryb i mięsa, a także gotowanie różnych potraw skutkuje często długo unoszącym się aromatem tłuszczu i naszego obiadu. Wywietrzenie takiego zapachu jest trudne, zaś stosowanie chemicznych odświeżaczy powietrza w miejscu przechowywania i przygotowywania żywności nie jest zbyt dobrym pomysłem. Istnieją jednak proste sposoby, które w naturalny sposób zneutralizują zapachowe skutki naszego gotowania.

Więcej…

Zazwyczaj czytane