Kuchnia

sok wyciskany w domu

Soki wyciskane ze świeżych owoców i warzyw to recepta na zdrowie. Do ich uzyskania niezbędna jest jednak wyciskarka. Szczególnie wiele osób poleca modele wolnoobrotowe. Dlaczego jest to dobry wybór? Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?

 

Nie od dziś wiadomo, że świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców to bomby witaminowe. Pijąc codziennie taką mieszankę, wzmacniamy swą odporność i dostarczamy organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Jeśli chcemy jednak wzbogacić swą dietę w ten sposób, musimy najpierw wyposażyć się w odpowiednią wyciskarkę. Bez niej ani rusz. Mimo że w sklepach dostępne są róże rodzaje tych urządzeń, to w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się wyciskarki wolnoobrotowe. Dlaczego? Tego dowiemy się już za moment. Sprawdzimy także jak wybrać najlepsza wyciskarkę wolnoobrotową i co należy wziąć przy tym pod uwagę.

Wyciskarka wolnoobrotowa — jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Wyciskarki wolnoobrotowe uznawane są obecnie za najlepsze urządzenia do soków na rynku. Z pewnością wiele osób zastanawia się, czym właściwie w takim razie różnią się od zwykłej sokowirówki. Czy coś je wyróżnia? Całym sekretem takich wyciskarek jest sposób ich działania. Z jej pomocą sok uzyskuje się za pomocą miażdżenia produktów. Umieszczony wewnątrz niej wałek tworzy nacisk o bardzo dużej mocy. Dzięki temu z łatwością możemy uzyskać sok nawet ze składników o niskiej wilgotności, takich jak imbir, czy nać pietruszki. Co więcej, wydobywamy w ten sposób maksimum zawartych w nich soków, a odpadem jest jedynie sucha pulpa.

 

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków podczas swego działania nie nagrzewają się. To dzięki temu, że cały proces, jak sama nazwa urządzenia wskazuje, przebiega dość powoli. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tym sposobem nie podgrzewają i nie napowietrzają wytwarzanego płynu. Wyciskając sok w zwykłej sokowirówce z ostrzami, uzyskamy mocno spieniony napój pozbawiony wielu cennych witamin. Wyciskarki wolnoobrotowe gwarantują natomiast pyszny, a co najważniejsze pełnowartościowy napój.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków są doskonałą opcją dla osób, którym zależy na możliwości przyrządzania napojów ze świeżych składników, pełnych cennych witamin. Zanim jednak udamy się na zakupy, koniecznie dowiedzmy się jak wybrać najlepsza wyciskarkę wolnoobrotową. Asortyment tych produktów jest bowiem obecnie naprawdę spory, a poszczególne modele często mocno się od siebie różnią.

 

W kupnie dobrej jakości urządzenia do soków pomóc nam może ranking najlepszych wyciskarek. Warto skorzystać z takich gotowych zestawień, gdyż przedstawiają one dokładnie wyselekcjonowane produkty. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na samodzielne poszukiwania.

Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę wolnoobrotową?

Przy zakupie urządzenia do soków kierujmy się przede wszystkim jego jakością. W sklepie hishine.pl znajdziemy wyciskarki wolnoobrotowe najlepszych producentów. Wybierając sprzęt idealny dla siebie, dobrze jest zwrócić uwagę na niektóre z jego parametrów technicznych. To pozwoli nam na kupno naprawdę porządnego urządzenia, które spełni nasze wszelkie oczekiwania.

Jednym ze szczególnie ważnych parametrów, jest moc. To od niej zależy bowiem skuteczność miażdżenia produktów, szczególnie tych twardszych. Koniecznie sprawdźmy też prędkość obrotów. Tutaj co ciekawe, im mniej ich będzie, tym lepiej. Istotne jest również, by wyciskarki do soków miały odpowiednie gabaryty. Dotyczy to zarówno wielkości samych urządzeń, jak i średnicy otworu, do którego będziemy wrzucać składniki na sok.

Zazwyczaj czytane