Różne, Porady

Blender kielichowy

Jaki blender kielichowy wybrać – to pytanie zadaje sobie praktycznie każda osoba, która staje przed zakupem urządzenia tego typu. Ich wybór na rynku jest obecnie tak duży, że trudno podjąć szybką decyzję. Blender kielichowy warto jednak starannie wybrać, gdyż jest to sprzęt, który powinien posłużyć nam wiele lat. Jaki blender kielichowy kupić – tego dowiesz się poniżej!

Dobry blender kielichowy, czyli jaki?

Blender kielichowy to wielofunkcyjne urządzenie, które w polskich domach służy głównie do przygotowywania domowych koktajlów, smoothie oraz ucierania ze sobą składników na popularne i smaczne zupy-kremy. Dobry blender kielichowy pozwala szybko i dokładnie połączyć ze sobą wszystkie składniki oraz uzyskać gładką konsystencję, która zachwyci nie tylko nas samych, ale i naszych gości.

Wśród blenderów kielichowych aktualnie dostępnych w sprzedaży znajdziemy zarówno urządzenia o standardowych gabarytach i pojemnych dzbankach, jak i ich kompaktowe odpowiedniki, czyli tzw. blendery sportowe. Jaki blender kielichowy wybrać mając do wyboru większy model oraz mały i poręczny blender sportowy? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli poszukujemy niezawodnego, wielofunkcyjnego blendera do przygotowywania sporych ilości koktajlów, zup oraz soków, najlepszym wyborem okaże się standardowy blender kielichowy wyposażony w pojemny dzbanek.

Blender kielichowy jaki wybrać duży czy mały?

Małe blendery sportowe to z kolei idealny wręcz wybór dla osób aktywnych, które pragną codziennie przygotowywać zdrowe napoje przed wyjściem na trening lub po powrocie z aktywności fizycznej. Obsługa takiego urządzenia jest banalnie prosta – wystarczy włożyć do pojemnika wszystkie składniki, które chcemy ze sobą utrzeć i jednym przyciskiem uruchomić urządzenie. Już po kilku chwilach nasz zdrowy i pożywny koktajl będzie gotowy do wypicia.

Znakomitym przykładem takiego kompaktowego urządzenia jest blender kielichowy Bosch MMBM7G3M. Jest to niewielki sprzęt, w którym tradycyjny kielich zastępuje praktyczny pojemnik 2GO. Od razu po jego odłączeniu od postawy urządzenia i założeniu korka możemy go zabrać ze sobą poza dom. To wygoda oraz oszczędność czasu, którą docenią zwłaszcza sportowcy i osoby aktywne fizycznie.

Cichy blender kielichowy o dużej mocy i pojemnym dzbanku

Wśród blenderów kielichowych znajdziemy także urządzenia o standardowych rozmiarach, które posiadają pojemniejsze zbiorniki na składniki oraz wyróżniają się zdecydowanie większą mocą. Taki wydajny sprzęt to świetny wybór zwłaszcza dla dużych rodzin, które pragną za jednym razem przygotować zdrowy koktajl dla wszystkich domowników, kremowy sos, idealnie gładkie puree lub smakowitą zupę-krem na obiad.

Osoby, które mają małe dzieci powinny zwrócić także uwagę na hałas generowany przez urządzenie i wybrać cichy blender kielichowy Bosch SilentMixx MMB65G0M. Innowacyjny systemowi redukcji szumów sprawia, że urządzenie pracuje bardzo cicho i nie zakłóci wypoczynku najmłodszych domowników.

Innym bardzo dobrym przykładem wielofunkcyjnego i wydajnego urządzenia jest blender wysokoobrotowy VitaBoost MMBH6P6B. Jego zaletą jest przede wszystkim duża moc, która wynosi aż 1600 W i gwarantuje 30 000 obrotów Z pomocą takiego silnika oraz dzięki 6 programom automatycznym za dotknięciem jednego przycisku przygotujemy zdrowe koktajle, zupy, shake’i, granity, a także lody i inne bardziej wymagające smakołyki.

Atutem blendera VitaBoost jest również pojemny oraz trwały, wykonany z Tritanu dzbanek, w którym na raz zmieścimy aż 2 l składników. Taki blender kielichowy Bosch to znakomity wybór dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy poszukują wydajnego i niezawodnego sprzętu do wielu codziennych zadań kuchennych.