Różne, Porady

Pralko-suszarka, tak jak inne sprzęty pełniące wiele funkcji, wydaje się świetnym rozwiązaniem – dzięki niej zaoszczędzić można przestrzeń, pieniądze i wiele czasu. Czy jednak naprawdę jest takim dobrym rozwiązaniem do każdego mieszkania i czy znajdzie zastosowanie w każdej rodzinie? Sprawdźmy też, czym jest pralko-suszarka slim i jakie funkcje w sobie kryje.

Pralko-suszarka slim – co to takiego?

Warto zacząć od tego, czym jest zwykła pralko-suszarka. To sprzęt pełniący dwie funkcje: oprócz zwykłej pralki zawiera również funkcję suszenia ubrań. Tego typu towary są zwykle dość dużych rozmiarów, pomagają jednak oszczędzić miejsce – zamiast dwóch sprzętów lub pralki i rozstawianej metalowej suszarki wystarczy tylko jeden. Pralko-suszarka slim to z kolei sprzęt dostosowany do pomieszczeń, w których jest mało przestrzeni do zagospodarowania. Slim określa sprzęty o nietypowych wymiarach – bardzo wąskie lub szerokie i płytkie, które łatwiej jest dopasować do małej łazienki lub kuchni. Wybór pralki i pralko-suszarki warto dostosować przede wszystkim do potrzeb swoich lub swojej rodziny: jasne jest, że osoby mieszkające samotnie nie będą potrzebowały aż tak ładownych pralek jak kilkuosobowe rodziny z dziećmi, a jednak pralko-suszarka w wersji slim w sam raz do kawalerki może znacznie ułatwić życie. Coraz rzadziej słyszy się o sprzętach, które mną ubrania lub zaciągają tkaniny – producenci coraz częściej dbają o detale i wykończenie procesu suszenia w pralko-suszarce.

Pralko-suszarka – zalety i wady

W odróżnieniu od tradycyjnej pralki pralko-suszarka łączy w sobie 2 funkcje. Warto jednak pamiętać o tym, że ładowność suszarki zawsze będzie o połowę mniejsza niż pralki, ponieważ do prawidłowego wysuszenia potrzeba więcej miejsca. Z tego powodu, chcąc wyprać i wysuszyć wszystko za jednym razem, należy liczyć się z tym, że po pierwsze cały program prania i suszenia będzie trwać około 5 godzin, a po drugie połowę prania należy wyjąć przed suszeniem – może to dodatkowo wydłużyć czas i rozciągnąć sam proces prania na kilka dobrych godzin. Co więcej, cena takiego sprzętu jest zwykle nieco wyższa niż tradycyjnej pralki; oprócz tego rośnie zużycie energii i wody – zimna woda jest wykorzystywana także podczas suszenia tkanin. Z drugiej jednak strony pralko-suszarka to bardzo dobre rozwiązanie do małych mieszkań i kawalerek, gdzie zużycie wody i tak nie jest zbyt wysokie. Pralko-suszarka slim, którą można dostać w bardzo różnych wymiarach, uratuje funkcjonalność niewielkich pomieszczeń, a także mieszkań bez dostępu do balkonu lub miejsca na rozstawienie zwykłej suszarki. Takie sprzęty w swojej ofercie mają producenci marek takich jak Beko, LG czy Samsung. Wiele z nich wyposażonych jest w przydatne funkcje, których zadaniem jest maksymalne skrócenie czasu pracy i oszczędzanie energii.

Tagi: