Różne, Porady

Dawniej wybór odkurzacza był banalnie prosty. Dostępne w sprzedaży były bowiem tylko tradycyjne odkurzacze, a czynnikiem decydującym o zakupie była przede wszystkim ich moc oraz cena. Dziś sprawa nie jest już taka prosta. Do wyboru mamy bowiem tak wiele różnych rodzajów tych urządzeń sprzątających, że trudno jest wybrać ten jeden, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Jakie rodzaje odkurzaczy warto wziąć pod uwagę i który z nich sprawdzi się właśnie dla Ciebie – tego dowiesz się z treści niniejszego artykułu.

Odkurzacz tradycyjny z workiem – uniwersalny sprzęt dla miłośników dokładnego sprzątania

Tradycyjne odkurzacze workowe nigdy nie wyjdą z mody. Są to bowiem uniwersalne urządzenia sprzątające, które nadają się do każdego rodzaju podłóg. Za ich pomocą dokładnie odkurzysz więc zarówno drewniany parkiet, płytki ceramiczne, jak i wykładziny i dywany. Dodatkowo, posiadają one wymienne szczotki, które pozwalają na ich odpowiednie dopasowanie do odkurzanej powierzchni oraz wymienne worki. Kupując taki odkurzacz musisz się jednak liczyć z koniecznością regularnej wymiany oraz zakupu worków.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – sprzęt dla kochających wygodę i mobilność

Doskonałą alternatywą od tradycyjnych odkurzaczy przewodowych są ich modele bezprzewodowe. Zasilane są za pomocą wbudowanego akumulatora i aby z nich korzystać należy jedynie pamiętać o regularnym naładowaniu baterii. Stanowią one doskonały wybór dla osób, które nade wszystko cenią sobie wygodę podczas sprzątania oraz mają dość plączących się pod nogami kabli. Odkurzacze bezprzewodowe to także zgrabne i lekkie urządzenia, które dobrze sprawdzają się do sprzątania dużego mieszkania, piętrowego domu oraz tych wszystkich miejsc, gdzie nie ma dostępu do prądu. Przy ich użyciu odkurzysz wszystkie kąty i zakamarki, doprowadzisz do porządku taras przed domem oraz posprzątasz w aucie.

Odkurzacz automatyczny – wciśnij przycisk a on zajmie się resztą!

Jeśli nie lubisz sprzątać, a odkurzanie kojarzy Ci się głównie z przykrym obowiązkiem, zainwestuj właśnie w nowoczesny odkurzacz automatyczny. Jego obsługa jest banalnie prosta: wystarczy włączyć go lub ustawić planowaną godzinę sprzątania, a on zajmie się odkurzaniem za Ciebie. Odkurzacze automatyczne to także doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które większość dnia spędzają w pracy i po powrocie do domu zwyczajnie nie mają już siły na sprzątanie. Dzięki odkurzaczowi automatycznemu nie trzeba bowiem rezygnować z odpoczynku tylko po to, by mieć czyste mieszkanie.

Gdzie w jednym miejscu znaleźć wszystkie te rodzaje odkurzaczy?

Odkurzacze w Neonet.pl, bo to o tym miejscu mowa, to siec sklepów internetowych i stacjonarnych, w których znajdziesz zarówno odkurzacze tradycyjne, bezprzewodowe, jak i automatyczne roboty sprzątające. Z dostępnymi w tym sklepie modelami możesz zapoznać się online, a następnie obejrzeć wybrany produkt w najbliższym sklepie stacjonarnym w Twojej okolicy. Dzięki temu będziesz mógł rozwiać swoje wątpliwości i zasięgnąć opinii sprzedawcy, który z pewnością pomoże Ci w wyborze odpowiedniego do Twoich potrzeb sprzętu sprzątającego. Nowy odkurzacz możesz natomiast kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak też zamówić go przez Internet z wygodną dostawą prosto do Twojego domu.