Różne, Porady

fot. materiały prasowe

Gdy zależy nam na jakichś osobach, to lubimy je rozpieszczać. Chcemy, aby zawsze były bezpieczne i zadowolone. Zakup prezentu dla osoby lub osób, na których bardzo nam zależy, bywa często czasochłonny i stresujący. Przecież szukamy czegoś efektownego i oryginalnego. Rozwiązaniem będącym zawsze w dobrym guście jest zakup porcelany, jednak nie takiej, która gości na co drugim stole. Uśmiech na twarzy wywoła unikalna porcelana, której nie można kupić w każdym sklepie.

 

Pojedyncze egzemplarze

Decydując się na zakup pojedynczych egzemplarzy porcelany, możemy zdecydować się na: filiżanki, kubki, talerze, talerzyki, miski, sosjerki, bulionetki, wazy, dzbanki, czajniki, podgrzewacze, mleczniki, cukiernice, maselniczki, solniczki, pieprzniczki. Możliwość wyboru jest zatem dość szeroka.

Porcelana cieszy oczy od wieków. Jej nabywcy doceniają nie tylko jej użytkowy charakter, ale także nietuzinkowy design. Ktoś kiedyś powiedział, że porcelaną można ubrać dom. W zasadzie miał rację. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepów internetowych sprzedających porcelanę. Można tu spotkać wzornictwo tradycyjne, jak i nowoczesne. Bywa, że patera lub talerz pełnią funkcję malarskiego płótna i przedstawiają wyjątkowe scenki rodzajowe lub fantastyczne geometryczne wzory.

Jeśli chodzi o porcelanowy prezent, to przede wszystkim powinniśmy zastanowić się co mogłoby się spodobać obdarowywanej osobie. Czy raczej klasyczne wzornictwo, czy może to bardziej ekstrawaganckie i nieszablonowe? Oto kilka praktycznych przykładów naczyń z porcelany, które oferuje renomowany sklep z porcelaną.

Osobom, które mają wielkie serce do przyrody, na pewno spodobają się inspirowane fauną i florą solniczki i pieprzniczki. Elegancji dodaje im obwódka malowana złotem.

Miłośnicy podróży docenią cukiernice, na których przedstawiono przepiękne nadmorskie krajobrazy. Autentyczne i kolorowe zdobienia uruchamiają wyobraźnię i potrafią przenieść na chwilę myślami do dalekich krain.

Dla osób lubiących sztukę i posiadających żywiołową osobowość udanym prezentem będą porcelanowe podkładki pod kubek lub filiżankę, pochodzące z kolekcji Christiana Lacroix pod tytułem "Love Who You Want". Podkładki przedstawiają cztery postacie, które po właściwym połączeniu tworzą jedną całość.

Jeśli obdarowana osoba posiada już trochę porcelany, to warto zastanowić się nad zakupem białej dwupiętrowej patery, która ze względu na uniwersalny kolor będzie pasować w zasadzie do każdego innego kompletu. Można ją wykorzystać do serwowania ciast, deserów, słodkich i słonych przekąsek.

Serwisy obiadowe i kawowe

Zakupione pojedynczo egzemplarze mają w sobie urok i dają możliwość stopniowego tworzenia własnej kolekcji. Jednak w każdym domu powinien znaleźć się kompletny zestaw, który pozwoli nam ugościć kawą, herbatą lub obiadem większą liczbę osób.

Jeśli interesuje nas coś specjalnego, to warto zajrzeć na stronę sklepu z porcelaną HomePalace. Znajdziemy tam wiele wysokogatunkowych zestawów porcelanowych. Są to na przykład zestawy filiżanek Windows od brazylijskiego projektanta lub ponadczasowa porcelanowa obiadowa kolekcja portugalskiej marki Vista Alegre ozdobiona kobaltowym i czerwonym ornamentem.