Instalacje w domu: Elektryczne, Wodne, Wentylacja, Klimatyzacja

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Oświetlenie stopni schodów

Poruszanie się w nocy po domu może okazać się zadaniem karkołomnym. Przeszkodą, którą w ciemnościach najtrudniej jest pokonać, są schody. Dobrze dobrane lampy mogą pomóc w ich odpowiednim oświetleniu i sprawić, że przy niewielkich kosztach będą one bezpieczne o każdej porze dnia i nocy. Jakie oświetlenie można zatem wykorzystać?

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Wielu ludzi do niedawna uważało, że klimatyzacja domowa jest przyczyną wielu chorób - z tego względu nie decydowali się na jej montaż w swoich mieszkaniach. Tymczasem problemem nie jest samo urządzenie, ale nieprawidłowe podłączenie instalacji i jej niewłaściwe użytkowanie spowodowane brakiem profesjonalnego przeszkolenia. Dlatego właśnie montaż klimatyzacji powinien być wykonywany przez doświadczonych monterów. Jak ich rozpoznać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Podjęcie decyzji co do odpowiedniego rozmieszczenia oświetlenia domu zwykle nastręcza inwestorom niemałych trudności. Jeśli chcemy mieć bowiem dobrze oświetlone wszystkie zakamarki wnętrza, trzeba zwykle kilku lamp i to niezależnie od powierzchni pomieszczenia. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się oświetleniu szynowemu, które pozwala połączyć świetny styl i nowoczesny design z zachwycającą wręcz funkcjonalnością. Czym jest oświetlenie szynowe i w jakich wnętrzach się sprawdzi? Jaki rodzaj lamp warto wybrać? Jakie wady i zalety ma oświetlenie szynowe? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na jego temat.

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Jak wiadomo funkcjonalność wnętrza, zależy w dużym stopniu od oświetlenia. Istotny jest tutaj właściwy dobór lamp i ich rozmieszczenie. Nie ma się zatem co dziwić, że architekci wnętrz przykładają do niego szczególną uwagę. Dotyczy to w zasadzie wszystkich pomieszczeń, jednak największe znaczenie ma tam, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu, a złe wybory mogłyby utrudniać codzienne użytkowanie pomieszczenia.

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w budownictwie mieszkaniowym. Jedną z intensywnie rozwijanych technologii jest wentylacja. Powoli do lamusa odchodzą układy, opierające się wyłącznie na wentylacji grawitacyjnej. Skutecznie wypierają je układy wentylacji mechanicznej połączone z urządzeniami, służącymi do odzysku energii cieplnej. To właśnie one – rekuperatory,  pozwalają na utrzymanie optymalnej jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych przy jednoczesnej efektywnej, niezależnej od warunków pogodowych i zapewniającej świeże powietrze, wentylacji.

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Oświetlenie liniowe - porady

Funkcjonalne, a zarazem spektakularne zaaranżowanie oświetlenia we wnętrzach jest wyzwaniem dla niejednego projektanta. Sztuczne światło towarzyszy nam na każdym kroku, nie tylko w domu czy miejscu pracy. Jego odpowiedni dobór ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie. Do powyższych aspektów odpowiedniego oświetlenia można dodać jeszcze czynniki ekonomiczne i ekologiczne  (wydajność, przyjazność dla środowiska). W tym kontekście na prowadzenie wysuwa się nowoczesne oświetlenie LED o coraz większym spektrum zastosowania.

Więcej…

Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Chęć życia w taki sposób, by nie szkodzić środowisku oraz potrzeba obniżenia rachunków za energię to główne powody, które zwiększają nasze zainteresowanie energooszczędnymi produktami. W efekcie coraz większą uwagę zwracamy na energooszczędne oświetlenie, które pozwala nam zmniejszyć wysokość rachunków.

Co warto wiedzieć o żarówkach kompaktowych?

Wielkim powodzeniem cieszą się energooszczędne żarówki kompaktowe. Korzystanie z nich może zmniejszyć zużycie energii nawet do 80%, przy czym dodatkową zaletą takich żarówek jest ich trwałość. To energooszczędne oświetlenie ma jednak i swe wady. Tę największą jest zawartość rtęci, co sprawia wiele problemów w związku z pozbywaniem się zużytych żarówek. Zakazane jest wyrzucanie ich na śmietnik, zatem właściciele tego typu oświetlenia muszą szukać punktów, w których takie odpady są przyjmowane.

Więcej…

Zazwyczaj czytane