Łazienka, Urządzanie, Sprzęt, Remont - Nowości, Porady, Informacje

Łazienka

Wanna czy prysznic to odwieczne pytanie wszystkich planujących remont łazienki. Zarówno ciepłe i długie kąpiele w piance jak i szybki orzeźwiający prysznic mają swoich zwolenników i przeciwników. Co zatem wybrać? Najważniejszym czynnikiem wpływającym na naszą decyzje są nasze osobiste upodobania.

Jeszcze dwie dekady temu wybór był raczej prosty gdyż każde mieszkanie miało zamontowaną wannę. Jest ot niewątpliwie dobre rozwiązanie dla ludzi lubiących się wyleżeć w wannie pełnej ciepłej wody. W czasie takiej kąpieli organizm wypoczywa po całym dniu pracy. Można spokojnie się zrelaksować, poczytać, przemyśleć wszystkie sprawy. Niestety montaż wanny obarczony jest także pewnymi wadami. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę wiek domowników mających z niej korzystać. Starszym osobom olbrzymi problem może sprawiać zarówno wchodzenie jak i wychodzenie. Na rynku dostępne są wanny z odpowiednimi uchwytami jednak nie do końca rozwiązują one wszystkie problemu.

Więcej…

Łazienka

Funkcjonalna łazienka to marzenie wszystkich osób, które aktualnie decydują się na remont łazienki lub jej rządzenie w stanie deweloperskim. Jak wybierać materiały wykończeniowe oraz wyposażenie do łazienki, aby uzyskać nie tylko doskonały wizualny efekt, ale także urządzić praktyczne i funkcjonalne pomieszczenie? Jak się okazuje, w przypadku łazienki nie jest to takie proste

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Funkcjonalna łazienka - jak zrealizować plan urządzenia funkcjonalnego wnętrza?
  • Armatura łazienkowa - na co zwracać uwagę?
  • Czy warto zainwestować w projekt małej łazienki u architekta wnętrz?

Łazienka

Obecnie wybór grzejnika łazienkowego nie należy do najprostszych. Wynika to głównie z tego, iż rynek oferuje wiele interesujących produktów o bardzo dobrej jakości. Czym zatem należy się kierować podczas zakupu, aby był jak najbardziej trafiony? Od czego zacząć jeśli jest się zupełnym laikiem w tej kwestii?

Więcej…

Łazienka

Firma KLUDI zaprezentowała nową kolekcję armatury łazienkowej Pure Function, która łączy w sobie zarówno wysoką jakość, wyrafinowany design, jak i dobrą cenę. Potwierdzeniem tego jest otrzymanie prestiżowej nagrody Red Dot Award 2018, przyznawanej najlepszym produktom na rynku.

Więcej…

Łazienka

Na klimat łazienki składa się nie tylko zastosowana w niej ceramika, armatura i wykończenie ścian. Aranżację dopełnia odpowiednie umeblowanie. Na szczęście nie musimy wybierać pomiędzy użytecznością a estetyką, ponieważ oferowane obecnie na rynku meble łazienkowe spełniają obie te funkcje. Jak więc dobrać szafki czy regały do łazienki, aby z jednej strony podkreślić jej charakter, a z drugiej zachować praktyczną aranżację tego pomieszczenia?

 

Więcej…

Łazienka

Łazienka w bloku

Jednym z problemów, z którym spotykają się użytkownicy mieszkań w blokach jest mała przestrzeń użytkowa poszczególnych pomieszczeń. Jeśli w mieszkaniu występuje mała łazienka to może być to poważny problem, który będzie utrudniał stworzenie ergonomicznej przestrzeni. Przy takim pomieszczeniu warto kierować się pewnymi kanonami w aranżacji wnętrz, by łazienka zachowała swoją funkcjonalność bez straty na estetyce pomieszczenia.

Więcej…

Łazienka

Wybór stylistyki w jakiej utrzymana będzie łazienka wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale ma również istotny wpływ na czas, który trzeba będzie poświęcić na stworzenie wystroju wnętrza pomieszczenia. Styl klasyczny jest zdecydowanie bardziej czasochłonny, gdyż wymaga zajęcia się również wieloma drobnymi, dekoracyjnymi elementami wystroju wnętrza. Nowoczesny styl, który bywa bardziej minimalistyczny wymaga mniej czasu, by dobrać do łazienki poszczególne elementy wyposażenia, meble. Przy minimalizmie, który jest jednym ze stylów nowoczesnych ilość elementów, które stosuje się we wnętrzu jest szczególnie ograniczona.

Więcej…

Łazienka

Jak sprawić, aby łazienka wydawała się większa?

Mała łazienka jest zmorą praktycznie każdego blokowego mieszkania. Nie można wygodnie z niej korzystać, ani zaaranżować jej w taki sposób, w jaki by się chciało, bo nie pozawala na to jej metraż. W konsekwencji jest najmniej atrakcyjnym pomieszczeniem w całym domu, najgorzej zagospodarowanym i zupełnie niefunkcjonalnym. Wchodząc do niej marzy się o tym, by jak najszybciej z niej wyjść.

Więcej…

Łazienka

Łazienka w domu to pomieszczenia, które oddaje jego charakter, a także mówi o klasie jego wystroju. W większości ceramika oraz meble stanowią o wystroju łazienki. Łazienka to nie tylko miejsce, gdzie możemy zadbać o naszą codzienną higienę. Jest to również wizytówka naszego całego mieszkania.

Więcej…

W Łazience

Zazwyczaj czytane