Łazienka

Łazienka w domu to pomieszczenia, które oddaje jego charakter, a także mówi o klasie jego wystroju. W większości ceramika oraz meble stanowią o wystroju łazienki. Łazienka to nie tylko miejsce, gdzie możemy zadbać o naszą codzienną higienę. Jest to również wizytówka naszego całego mieszkania.

Na rynku wnętrzarskim do najnowszych trendów w ostatnim czasie zalicza się drewno. Jest ono oryginalnym, trwałym materiałem, doskonale prezentującym się w łazience. Bardzo ważne przy tym jest by akcesoria drewniane były odporne na wilgoć. W każdej łazience rzecz normalna powinna się znaleźć wanna bądź prysznic, toaleta, szafka na ręczniki i detergenty, a także w nowoczesnych zastosowaniach zamiast wanny pionierskim rozwiązaniem jest duża wanna z hydromasażem. Aby zwiększyć komfort kąpieli można wyposażyć swoją wannę w zagłówek żelowy, wykonany ze sprężystego materiału. Miłośnikom długich kąpieli w wannie do gustu przypadną również drewniane półki dedykowane wannom serii Free Line, Space Line i Altus. Produkty te dostępne są w różnych wariantach wymiarowych oraz w dwóch kolorach drewna: merbau i meranti. Dzięki nim wszystkie niezbędne przybory toaletowe będą zawsze w zasięgu naszej ręki. Element ten  będzie także idealną dekoracją nowoczesnej łazienki. Do takiego wnętrza doskonale nada się elegancki uchwyt ścienny. Będzie on zapewniał jednocześnie bezpieczeństwo kąpieli i wygodę korzystania z łazienki. Inne elementy jakie mogą nam zapewnić większy komfort podczas kąpieli to również podnóżek wykonany z drewna egzotycznego. Ułatwi to nam wchodzenie i wychodzenie z wanny, a także nada bardzo estetyczny i bardzo unikalny wygląd naszej wannie. Oczywiście nie każdy przepada za długimi kąpielami, a równoznaczne z tym jest, że inni po prostu wolą prysznice. Dla tej grupy ludzi również istnieje bardzo duża gama przeróżnych zastosowań, które dodadzą animuszu, dużo uroku, a także nadadzą doskonały wygląd całej łazience. Dla zwiększenia komfortu kąpieli w kabinie, nabyć można montowane do ściany, składane siedzisko lub stojący taboret. Elegancki, a zarazem funkcjonalny taboret wykonany został z odpornego na działanie wody drewna. Jego dodatkowym atutem są silikonowe podkładki, zapobiegające rysowaniu powierzchni brodzika. Podobnie jak produkty przeznaczone do wanien, tak i ten dostępny jest w tych samych kolorach: merbau i meranti.

Jeszcze kilkanaście lat temu łazienki były robione na standardowe wzory. Najważniejszymi elementami były wanna, toaleta i ewentualnie jakaś półeczka na ręczniki. Stawiana przede wszystkim na minimalizm i prostotę. Poważniejsze dekoracje nie były potrzebne w łazienkach. I też łazienki pozostawały w swoim bardzo klasycznym klimacie nie dając przy tym większego efektu wizualnego. Dziś łazienka to wizytówka, w każdym domu. Większości domowników stara się dbać o wygląd swojego domu. Też z tego względu wszystkie detale łazienki poza tymi najważniejszymi również są zachowane na bardzo wysokim poziomie. Ma to na celu podkreślenie uroku całego domu, a także nadanie jedynego i niepowtarzalnego wyglądu naszej łazienki.

Warto pamiętać aby meble w łazience były funkcjonalne, dobrze dopasowane do rozmiarów wnętrza, a jednocześnie trwałe. Najlepsze są meble z tych materiałów, których nie jest w stanie uszkodzić wilgoć oraz wysoka temperatura. Dobrze jest wybierać meble pozbawione są ostrych kantów. Łazienka jest przecież jednym z tych pomieszczeń, w którym dochodzi do największej liczby domowych wypadków.

W czasie urządzania łazienki należy pamiętać, że jej aranżacja to nie tylko wybór mebli, luster i pomalowanie ścian. Ważna jest również podłoga. Musi być ona trwała, łatwa do utrzymania w czystości oraz antypoślizgowa. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa i higieny w tym wnętrzu, co jest jedną z najważniejszych kwestii związanych z łazienką.

W Łazience

Zazwyczaj czytane