Łazienka

Jak sprawić, aby łazienka wydawała się większa?

Mała łazienka jest zmorą praktycznie każdego blokowego mieszkania. Nie można wygodnie z niej korzystać, ani zaaranżować jej w taki sposób, w jaki by się chciało, bo nie pozawala na to jej metraż. W konsekwencji jest najmniej atrakcyjnym pomieszczeniem w całym domu, najgorzej zagospodarowanym i zupełnie niefunkcjonalnym. Wchodząc do niej marzy się o tym, by jak najszybciej z niej wyjść.

Czy ciebie także dotyczy ten problem i skutecznie uprzykrza ci on życie ?
Okazuje się, że są zabiegi i różne triki, które sprawią, że nawet najmniejsza i najbrzydsza łazienka stanie się dziełem sztuki.
Poznaj je, a zobaczysz, że to co było do tej pory problemem, okaże się banałem, a zdenerwuje cię jedynie fakt, że nie wpadłeś na takie rozwiązania wcześniej.

Patrząc na swoją łazienkę myślisz pewnie, że tylko cud mógłby sprawić, żeby stała się-  prawdziwą łazienką, ale nie o cuda tutaj chodzi, tylko o twoją kreatywność. Owszem, cud może się zdarzyć, ale tylko pod warunkiem, że uruchomisz swoją wyobraźnię.

Jak to zrobić ? Na początek wejdź do swojej łazienki i rozejrzyj się. Co widzisz ?
Zagraconą przestrzeń, a właściwie jej brak. Zastanów się teraz, co ją zagraca. Z pewnością porozrzucane ręczniki, brudna bielizna, szereg kosmetyków i środków czystości, oraz innych drobiazgów. Tak mało istotne rzeczy potrafią sprawić, że w pomieszczeniu panuje zupełny nieład. Większość z nich jest tam zbędna.

Mała łazienka musi odznaczać się nieskazitelną czystością i nie chodzi w tym przypadku o brud, czy kurz. Nie ma tutaj miejsca na niepotrzebne rzeczy. Należy je schować, lub znaleźć im inne miejsce. Mała łazienka oznacza umiar. Niech twoim mottem życiowym w aranżowaniu łazienki będzie- im mniej, tym lepiej. Z tego pomieszczenia musisz wydobyć przestrzeń, a zrobisz to ograniczając do minimum jego wyposażenie i dodatki. Oczywiście nie chodzi o to, by wyrzucić z niej wszystko i zostawić gołe ściany, ale postaraj się wyrzucić większość, a to co zostanie- zamień na mniejsze.

Urządzanie małego pomieszczenia jest niezwykle trudne, ale wystarczy kilka dobrych pomysłów, by odnieść sukces.
Wiesz już, że niepotrzebne rzeczy znikają, małe zastępują duże. Doskonale, połowę dobrej roboty masz już za sobą. Teraz będzie już tylko łatwiej.
Zyskałeś pożądaną przestrzeń, czyli osiągnąłeś połowę sukcesu. Druga połowa, to wyeksponowanie jej, dzięki czemu pomieszczenie wyda się jeszcze większe.
W grę wchodzą odpowiednie triki. Najlepszym rozwiązaniem w małej łazience są jasne, chłodne kolory. Optycznie powiększą one każde wnętrze. Żeby nie było nudno i monotonnie, warto zastosować jedną soczystą barwę w jakimś dodatku, może to być mebel, lub część ściany. Dzięki temu łazienka nabierze charakteru i indywidualnego stylu.

Bardzo modnym i praktycznym rozwiązaniem w aranżowaniu łazienki stało się szkło. Jest to materiał, który dodaje blasku, przejrzystości, daje wrażenie nieskazitelnej czystości i bardzo powiększa przestrzeń. Szkło możesz zastosować zarówno na podłodze, jak i na ścianach w postaci szklanych płytek klasycznego rozmiaru, lub wielkoformatowych tafli szklanych.

Lustro - obecne w każdej łazience, odpowiednio dobrane do pomieszczenia także optycznie je powiększy i będzie zarazem fantastyczną ozdobą. Pokuś się o to, by lustrem była cała ściana. W połączeniu ze szklanymi dodatkami stworzysz nieziemski efekt wizualny i nadasz wnętrzu nowoczesności, a co najważniejsze- łazienka wyda się dwa razy większa.

To już prawie koniec. Zyskałeś przestrzeń, wyeksponowałeś ją, optycznie powiększyłeś szkłem i kolorami. Uzyskałeś fantastyczne efekt. Teraz postaraj się wydobyć z tego wnętrza jeszcze więcej. Pomyślisz, że to niemożliwe, ale mylisz się.

Za pomocą odpowiedniej oprawy oświetleniowej podkreślisz w fantastyczny sposób piękno tego, co już stworzyłeś. Gra świateł, to kolejny trik, dzięki któremu powiększysz optycznie już uzyskaną przestrzeń i nadasz wnętrzu zmysłowości. Ważne, żeby nie przesadzić, ale nie należy też ograniczać się do minimum.

Fantastycznym rozwiązaniem jest rozproszone światło w kilku miejscach. Dzięki temu podkreślasz charakter wnętrza i eksponujesz, to co w nim najpiękniejsze. Idealnie do tego nadaje się taśma LED. To nowoczesne, zarazem oszczędne oświetlenie możesz zastosować podświetlając podłogę, wannę, ścianę z lustrem. Efekt murowany. Ponadto punktowe oświetlenie sufitu- halogeny. Doskonały sposób na rozjaśnienie całego wnętrza. Dają tyle światła, ile potrzebujesz. Sprawiają, że w łazience nie jest ciemno i dają uczucie przyjemnej atmosfery, klimatu. Kinkiet, lub dwa doskonale dopełnią całości oświetlenia. Najlepiej zastosować takie, które mają przezroczyste, zwrócone ku ścianie klosze. Powieszone na krótszej Ścianie znacznie ją powiększą.

Podsumowując, zastosowałeś się do wszystkich wskazówek, zyskałeś przestrzeń, wyeksponowałeś ją, wydobyłeś z niej piękno i charakter. Do jakich wniosków doszedłeś?
Okazało się, że twoja bardzo mała i nieatrakcyjna łazienka, nie jest wcale tak mała, jak myślałeś i w dodatku jest piękna. Nareszcie możesz czuć się w niej komfortowo i wygodnie z niej korzystać. Nic już cię w niej nie ogranicza, a przebywanie w niej sprawia ci wiele radości. Możesz być z siebie dumny. Osiągnąłeś sukces.

W głowie masz już gotowy, poukładany plan działania. Wiesz co robić, więc nie czekaj. Zacznij działać i spełnij marzenie o łazience.

Zazwyczaj czytane