Kuchnia

Uzdatanianie wody w domu

Woda w domu jest niezbędna zarówno do picia, jak i do codziennego funkcjonowania oraz prac domowych. Pranie, zmywanie czy kąpiel - do każdej z tych czynności warto wykorzystać czystą, pozbawioną twardości czy metali ciężkich wodę, którą może zapewnić nam domowa stacja uzdatniania wody. Oto kilka faktów dotyczących tego prostego i bardzo przydatnego urządzenia.

Prosty sposób na zmiękczanie wody

Twarda woda jest zmorą wielu polskich gospodarstw domowych. Kamień odbiera przyjemność nie tylko z picia gorącej herbaty czy kawy, ale również noszenia ulubionej odzieży, która staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Z tego względu warto zadbać o optymalne zmiękczanie wody, które będzie miało również dobroczynny wpływ na wykorzystywane na co dzień urządzenia i sprzęt AGD.

Niewielkie wymiary i domowy charakter urządzenia

Słowo “stacja” niekiedy przywodzi na myśl urządzenie znaczących rozmiarów, które zabierze nam sporo domowej przestrzeni. Tym razem jest inaczej! Stacje uzdatniania wody, np. te w ofercie Aquaphor, mają iście domowy i rodzinny charakter, a projektanci urządzeń zadbali o to aby były one niewielkich wymiarów. Dzięki temu rozwiązania te doskonale nadają się do zastosowania w gospodarstwach domowych, niewielkich restauracjach czy barach.

Prosta i intuicyjna obsługa

Stacja uzdatniania wody to nowoczesne, inteligentne a jednocześnie intuicyjne i przyjazne w obsłudze rozwiązanie. Po wpisaniu wartości twardości, żelaza oraz manganu zawartego w wodzie oraz wybraniu odpowiedniego trybu pracy, system samodzielnie oblicza ilość wody, którą może uzdatnić między regeneracjami. Sterownik urządzenia posiada prosty interfejs, dzięki któremu każdy użytkownik bardzo szybko i bez udziału specjalisty nauczy się jego obsługi. Dodatkowo do wyboru mamy pracę w 3 trybach: automatycznym, ekonomicznym oraz wysokiej wydajności.

Aquaphor - stacja uzdatniania wody

Co jeszcze warto wiedzieć o stacjach uzdatniania wody? W przypadku produktów Aquaphor A800 i A1000 możemy liczyć na solidnie zaprojektowaną i wykonaną obudowę, która chroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, cichy i w pełni zautomatyzowany panel sterujący oraz wytrzymały zbiornik wykonany z niezwykle odpornego tworzywa sztucznego wypełnionego szkłem. Wybierając te rozwiązania możemy być pewni wysokiej wydajności filtra oraz całkowitego usuwania z wody żelaza, manganu oraz twardości. Dodatkowo wbudowany w urządzenie filtr samooczyszczający nie wymaga wymiany wkładów.

Stacja uzdatniania wody to rozwiązanie, którego instalację zdecydowanie warto rozważyć w każdym gospodarstwie domowym. Jej koszt szybko się zwraca, a członkowie rodziny mogą na długo cieszyć się doskonałą wodą zarówno do picia, jak i codziennych aktywności.

 

Zazwyczaj czytane