Wokół domu

Pergola tarasowa

Pergola to rodzaj małej, ogrodowej architektury, która zdecydowanie staje się coraz popularniejsza. To lekka konstrukcja o bardzo ciekawym, najczęściej nowoczesnym i minimalistycznym wyglądzie, która pozwala korzystać z tarasu i przebywać na świeżym powietrzu zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę, nawet w chłodne dni i podczas opadów. Dlaczego jeszcze warto zamontować sobie pergolę?

 

Pergola jako ochrona przeciwsłoneczna

Do tego, iż nadmierna ekspozycja na słońce jest niezdrowa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zbyt długie przebywanie na pełnym słońcu grozi udarem słonecznym, przyspiesza starzenie się skóry i powoduje ogólnie gorsze samopoczucie. Pergola zamontowana przy tarasie lub w ogrodzie to sposób na przestrzeń, w której można wypoczywać bezpiecznie i na świeżym powietrzu. Czasem znalezienie cienia latem jest po prostu trudne - zwłaszcza wtedy, gdy w naszym ogrodzie nie ma dużych, rozłożystych i dających ukojenie drzew. Montaż pergoli na tarasie to w takim przypadku dosłownie strzał w dziesiątkę.

Chroń się przed opadami i wiatrem

Specjalnym rodzajem pergoli jest tzw. pergola przeciwdeszczowa. To także rodzaj małej architektury, którą możemy postawić przy elewacji nad tarasem. Jej cechą jest to, iż jest ona pokryta materiałem wodoodpornym, który skutecznie ochroni i nas i taras oraz jego wyposażenie przed opadami deszczu czy gradu. Bardzo często takie pergole wyposażone są w czujniki pogodowe, które przekazują systemowi sygnał o zbliżających się opadach - taka informacja sprawia, iż pergola automatycznie rozwija przeciwdeszczową tkaninę nad tarasem. Dzięki pergolom tarasowym korzystasz ze świeżego powietrza wtedy, gdy masz na to ochotę, a nie tylko wtedy, gdy dopisuje ładna pogoda.

Pergola podporą dla roślin

Jesteś miłośnikiem pięknych roślin? Jeśli Twój ogród jest pełen zachwycających gatunków roślin, zaproś je także na swój taras! Pergola to konstrukcja, która może stanowić świetną podporę dla wielu odmian pnących roślin, w tym także tych kwitnących.

Przy pergoli, bezpośrednio w gruncie lub w donicach, posadzić można pnące się róże, wiciokrzewy, winobluszcze, powojniki, milin amerykański i wiele innych gatunków roślin. Nie dość, iż wspaniale udekorują one przestrzeń, to dodatkowo zacienią w naturalny sposób miejsce wypoczynku na tarasie.

Sposób na prywatność

Wielu z nas może dziś sobie pozwolić na zakup jedynie niewielkiej działki, a wiąże się to oczywiście z ciągle wysokimi cenami nieruchomości. Często skarżymy się więc na brak intymności i prywatności, zbyt dużą bliskość sąsiadów i czujemy na sobie ich wzrok. Pergola tarasowa to świetny sposób na relaks z dala od oczu osób postronnych. Udekorowana ciekawymi tkaninami pozwala zwiększyć poczucie komfortu i prywatnej przestrzeni przy domu. Możliwość dostosowania pergoli do swoich potrzeb i dowolnej jej aranżacji pozwoli na wyczekiwany odpoczynek w ogrodowym zaciszu.

Pergole tarasowe dostępne w ofercie firmy Systemysurma.pl to minimalistyczna konstrukcja, która jednocześnie bardzo ożywia przestrzeń tarasową i wprowadza stylową elegancję w odbiorze całej posesji. Pergola do ogrodu to bez wątpienia szybki i efektowny sposób na jego urozmaicenie.

Zazwyczaj czytane