Wokół domu

Zestaw mebli stolowych Cristallo

Poszukując mebli ogrodowych wiele z nas kieruje się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również tym, co jest aktualnie popularne.

Śledząc trendy oraz obserwując blogi i fora wnętrzarskie nie sposób nie zauważyć, że jeden materiał wyróżnia się szczególnie na tle innych propozycji. Mowa oczywiście o technorattanie, który już od wielu sezonów jest prawdziwym, ogrodowym hitem. Przekonajmy się dlaczego meble stworzone z tego materiału cieszą się tak dużą popularnością.

Czym jest technorattan?

Mówiąc o meblach technorattanowych nie sposób nie wspomnieć o tym, czym jest ten materiał. Jest to materiał ekologiczny, który może zostać poddany recyklingowi. Stworzony został z wysokiej jakości polietylenu. Nie szkodzi środowisku a przy tym jest niezwykle wytrzymały, estetyczny i efektowny. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach wykonuje się z niego praktycznie wszystkie rodzaje mebli ogrodowych - od stołów po huśtawki.

Sploty technorattanowe fot. Ogrdosfera.pl

Lżejsze niż drewno

Chyba każdy, kto chociaż raz próbował przestawić w inne miejsce meble ogrodowe wie, ze bywa to trudne. Szczególnie gdy mamy do czynienia z drewnianymi stołami czy ławkami. Jeśli poszukujesz mebli, które bez problemu przeniesiesz lub schowasz - technorattan to doskonała alternatywa. Meble wykonane z tego materiału są bowiem lekkie a przy tym solidne i stabilne. Nie musisz więc rezygnować z komfortu i bezpieczeństwa.

Zestaw Colorado marki Bica fot. Ogrodosfera.pl

Bardziej eleganckie niż plastik

Wiemy już, że meble technorattanowe są lekkie i doskonale sprawdzają się w sytuacji, w której chcemy mieć możliwość dowolnego, szybkiego ich przestawiania czy chowania do domu lub altany. Ale przecież, tak samo lekkie są meble plastikowe, które wciąż możemy znaleźć w sklepach ogrodniczych. Nie da się jednak ukryć, że technorattan ma sporą przewagę nad meblami wykonanymi z plastiku, które niestety często nie prezentują się najlepiej. Technorattan to materiał nie tylko lekki, ale również elegancki. Pozwala na stworzenie mebli w wielu różnych kształtach i wzorach, dzięki czemu mogą być one nie tylko funkcjonalne, ale również stanowić ozdobę.

Zbliżenie na splot fotela z technorattanu fot. Ogrodosfera.pl

Wytrzymalsze niż wiklina

Kolejną zaletą technorattanu jest wytrzymałość tego materiału. W porównaniu do naturalnej wikliny czy rattanu jest on bowiem znacznie bardziej wytrzymały. Dzięki temu meblom nie szkodzi zarówno wilgoć, jak i palące promienie słoneczne. Co więcej, jest to materiał, który bez problemu daje się wyczyścić - co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Warto również wspomnieć o tym, że decydując się na meble technorattanowe możemy zapomnieć o korozji, blaknięciu czy wielu innych problemach jakie powodują inne materiały, z których wykonuje się meble ogrodowe.

Zestaw Colorado marki Bica fot. Ogrodosfera.pl

Podsumowując, meble technorattanowe są w stanie spełnić oczekiwania każdego z nas - niezależnie od tego, czy zależy nam na tym, by nasze meble były lekkie i łatwe do przestawienia, eleganckie czy wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że meble rattanowe dostępne są w przystępnych cenach, które nie powinny nadwyrężyć naszego domowego budżetu. Słowem, jeśli szukamy idealnych mebli na taras, do altany lub ogrodu, jest to propozycja, którą warto wziąć pod uwagę.

Podziękowania dla Ogrodosfera.pl za udostępnienie zdjęć mebli.

Zazwyczaj czytane