Różne, Porady

odkurzacz pionowy

Wygodne detale, wysoka wydajność i spełnienie wymagań grupy docelowej. Za te właśnie cechy zostały docenione trzy odkurzacze pionowe firmy Bissell. Nagroda Red Dot Design Award przykuła naszą uwagę i zadecydowała o tym, że właśnie te odkurzacze poddamy próbom w ciężkich warunkach. Jak przebiegła kontrola czystości? Który odkurzacz pionowy da radę w domu miłośników zwierząt?

Urządzenia 2w1 - odkurzacz ręczny i pionowy

Na pierwszy ogień poszedł model Icon Turbo Essential o standardowej mocy ssania 400 W i turbodoładowaniu zapewniającemu trzykrotnie większą moc. Ten odkurzacz bezprzewodowy testowaliśmy w naprawdę ciężkich warunkach - tuż po wyczesaniu całej grupy nastolatek przed imprezą. Odkurzacz pracuje do 50 minut bez ponownego ładowania, i w tym czasie bez problemu uporał się z zalegającym na powierzchni całej podłogi bałaganem. Końcówka z podświetleniem LED pozwoliła wypatrzyć każdą drobinę kurzu i pojedyncze włosy. Ruchoma rolka zapobiega plątaniu się włosów i dłuższych wciąganych fragmentów. Higieniczne, bezdotykowe opróżnianie pojemnika ucieszy każdego urodzonego pedanta. Właśnie ten odkurzacz pionowy posiada także najbardziej zaawansowany system antyalergenowy. Wbudowany system SmartSeal® Allergen zatrzymuje drobny kurz, pył i alergeny wewnątrz odkurzacza. Regulacja mocy ssania pozwoliła nam nawet na zaoszczędzeniu baterii po zakończonych porządkach.

Odkurzacze bezprzewodowe - jako pokonać sierść pupili?

W domu z nawet jednym czworonożnym przyjacielem trudno jest się pozbyć wszechobecnej sierści. Szczególnie jeśli pies lub kot mają długi włos, odkurzacze tradycyjne mogą nie dać sobie rady. Właśnie w takich warunkach, po pobycie u nas trzech zaprzyjaźnionych psów rasy golden retriever, przetestowaliśmy bezprzewodowy odkurzacz Icon Turbo Pet. W zestawie oprócz opatentowanej rolki szczotki, która zapobiega plątaniu się włosów, znajduje się też szereg akcesoriów dedykowanych dla zwierząt. Należy do nich m.in. specjalistyczny filtr pochłaniający zapach zwierząt. Odkurzacze pionowe z tej serii można w każdej chwili zmienić w odłączany odkurzacz ręczny, idealny do czyszczenia tapicerki i sierści w trudno dostępnych miejscach. Jak wyglądał efekt końcowy naszego testu? Poza sterylnie czystą podłogą pozostała też satysfakcja, którą umożliwia jedynie podświetlenie LED na szczotce. To ono pokazuje niewidoczne z góry resztki kurzu i sierści.

Ekonomiczny odkurzacz pionowy - najniższa cena, najwięcej opcji

Krótszy czas pracy modelu odkurzacza pionowego Multireach Essential nie oznacza, że nie warto go mieć u siebie. Bateria litowo-jonowa 18 V zapewnia 30 minut nieprzerwanego odkurzania każdej powierzchni, od potłuczonego szkła, rozsypanych produktów spożywczych po szybkie odświeżanie. Składany uchwyt i obrotowa końcówka odkurzacza, która potrafi ustawić się pod kątem 180°, dotrą w najciaśniejsze zakamarki. Bezprzewodowe odkurzanie ułatwia stacja dokująca, w której szybko podładujesz sprzęt Multireach. Na uwagę zasługuje też niski poziom hałasu, szczególnie w tym oszczędnym modelu. Niewielka waga odkurzacza pozwoli na włączenie w codzienne obowiązki nawet dzieci.

Odkurzacz ręczny i pionowy w jednym

Na stronie bissell.pl/odkurzacze znajdziesz wszystkie wyżej wymienione modele odkurzaczy pionowych oraz inne pozycje, które również potrafią zaskoczyć niezwykłymi funkcjami. Znakiem rozpoznawczym marki jest połączenie dwóch urządzeń w jednym. Pomaga to w jednoczesnym sprzątaniu wielu powierzchni w mieszkaniu. Czyszczenie dywanów, odkurzanie półek, wyciąganie brudu z listew przypodłogowych - wszystko to zapewniają odkurzacze pionowe od Bissell.