Różne, Porady

podłogi winylowe

W obliczu remontu lub urządzania nowego mieszkania czy domu przychodzi nam stanąć przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich jest decyzja dotycząca rodzaju podłogi. Niemniej istotne jest znalezienie miejsca zakupu, w którym zdecydujemy się nabyć wybrany produkt. Gdzie kupić dobrej jakości panele winylowe, bo o nich dziś mowa i jakie są ich zalety? Dowiesz się z poniższego tekstu.

 

Czym są panele winylowe?

Po dłuższej przerwie podłoga winylowa znowu „wróciła na salony” i to z przytupem. Nie mówimy tu jednak o winylu, który świecił w domach 20-30 lat temu. Dziś popularnością cieszą się przede wszystkim panele winylowe. Jak są zbudowane? Otóż charakteryzuje je warstwowość. Wnętrze stanowi winyl, który od zewnątrz przykryty jest warstwą winylową dekoracyjną. Ich wielkość jest zwykle taka sama jak przypadku standardowych paneli.

Największe zalety tego rodzaju wykończenia podłogi to trwałość oraz wyciszanie pomieszczenia. Poza tym łatwość montażu. Do wyboru mamy dwie możliwości. Pierwsza i zarazem najprostsza, to układanie paneli winylowych przy użyciu systemu „click” określanego potocznie jako „pływająca podłoga”. Drugi sposób to klejenie. Wymaga ono jednak dużej precyzji oraz uprzedniego wykonania wylewki samopoziomującej. Do dyspozycji mamy także winylowe panele samoporzylepne, które przeznaczone są do montażu na podłodze, ale i ścianie.

Panele winylowe samoprzylepne – zalety

Jakie są zatem główne zalety samoprzylepnych paneli? Przede wszystkim oszczędność czasu podczas montażu. Jest on całkowicie nieskomplikowany. Wystarczy oderwać folię chroniącą klej i umieścić panel w odpowiedni sposób na podłodze. Co istotne, można je kłaść w zasadzie na każdym rodzaju podłoża., które uprzednio wystarczy jedynie oczyścić.

Do wyboru mamy mnóstwo wzorów paneli winylowych, co również jest bardzo istotne i stanowi ich ogromną zaletę. Zarówno pod względem strukturalnym jak i kolorystycznym każdy bez trudu znajdzie opcję, która będzie idealnie pasowała do zaplanowanej aranżacji.

Cena paneli winylowych jest równie zróżnicowana, co ich wzornictwo. Zwykle jednak oscyluje w granicach ok. 100 zł za metr kwadratowy. Nabyć je można zarówno drogą internetową, jak i w sklepach stacjonarnych oferujących materiały wykończeniowe do domu. Interesujące propozycje winylowych paneli odnaleźć można w ofercie pod adresem: Sklepmo.pl/podłogi-winylowe. Nowoczesne wzornictwo oraz wysoka jakość prezentowanych produktów sprawiają, że są one bardzo chętnie wybierane nie tylko do salonu, ale i jadalni czy kuchni.