Wnętrza i Wykończenie

Podłogi drewniane lub panele podłogowe to stałe elementy w domu, o których renowację nie trzeba się martwić przez długi czas. Jeśli jednak Twoja podłoga wymaga odnowienia lub wręcz wymiany, pomyśl nad całkowitą metamorfozą domu. Nowa aranżacja wnętrza odświeży całą przestrzeń. Zobacz, jakie trendy wnętrzarskie będą nas inspirować w 2019 r.

 

Z artykułu dowiesz się:

  • co łączy w sobie styl scandi boho,
  • jak dopasować podłogę do pastelowych kolorów,
  • jak wykorzystać szmaragdową zieleń we wnętrzu.

Pierwszy kwartał nowego roku to najlepszy moment na odświeżenie aranżacji w domu. Dzięki temu powitasz wiosnę pięknym, odnowionym mieszkaniem. We współpracy z firmą Dobre Dla Domu przygotowaliśmy dla Ciebie listę 3 trendów wnętrzarskich, na które warto zwrócić w tym roku szczególną uwagę. Podpowiadamy też, jak dopasować nowe podłogi do odświeżonych wnętrz.

1. Scandi boho – przeciwieństwa się przyciągają!

 

Minimalizm to najważniejszy wyznacznik stylu skandynawskiego. Mieszkanie w wersji scandi powinno być proste i mieć przemyślany układ wszystkich dekoracji i dodatków.

Choć styl skandynawski zdobył serca wielu Polaków, coraz częściej można spotkać aranżacje, w których północny minimalizm schodzi na nieco dalszy plan. Jego miejsce zastępuje pełne ciepła i energii boho.

Co można znaleźć w odmienionym stylu scandi boho? Są w nim obecne:

  • etniczne motywy i rękodzieło, które najbardziej kojarzy się ze stylem boho,
  • białe proste meble, narzuty i dywany z długim włosiem oraz obrazy przedstawiające krajobraz Północy.

Jeśli podoba Ci się styl scandi boho, dopasowanie podłogi nie sprawi Ci żadnego problemu. Najlepiej sprawdzi się jasna podłoga drewniana wykonana z olejowanych desek, które mogą mieć wyraźnie widoczny rysunek sęków. Dzięki temu będą potęgować wrażenie naturalności we wnętrzu.

2. Pastele we wnętrzu – nowoczesna aranżacja pełna jasnych kolorów

Moda na pastelowe aranżacje wnętrz rozpoczęła się w zeszłym roku, jednak w 2019 ten trend rozwija się jeszcze wyraźniej. W domach i mieszkaniach można więc spotkać nie tylko pastelowożółte, miętowe czy różowe dodatki, ale też meble, tkaniny okienne, a nawet sprzęt AGD i RTV.

Na popularność tych kolorów wpływa między innymi ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. Pastelowe barwy bardzo dobrze odbijają promienie słoneczne. Dzięki temu wprowadzają do wnętrza więcej światła.

Aby umiejętnie zaaranżować wnętrze w pastelowych kolorach, przygotuj dla nich odpowiednie tło, czyli podłogę.

  • Zamontuj w swoim domu białe panele podłogowe, które nie będą odwracać uwagi od kolorowych mebli i dodatków.
  • Zdecyduj się na jasnoszare podłogi zestawione ze ścianami w podobnych, neutralnych odcieniach. W ten sposób osiągniesz efekt pastelowego wnętrza z wyraźnym wpływem stylu industrialnego.

Zobacz panele podłogowe Dobre Dla Domu >>

3. Szmaragdowa zieleń – aranżacja wnętrza z nutą szlachetności

 

 

W 2019 roku minimalizm odchodzi na dalszy plan nie tylko w stylu skandynawskim, ale też we wszystkich innych trendach aranżacyjnych. Większym zainteresowaniem cieszą się natomiast intensywne kolory, zwłaszcza głęboka zieleń.

Zieleń, która od zawsze kojarzyła się z naturą, w tym roku nabiera bardzo szlachetnego charakteru. Jej intensywny kolor przywodzi na myśl eleganckie szmaragdy. Zastosowanie tej barwy we wnętrzu sprawia więc, że przestrzeń nabiera bardzo wyrafinowanego charakteru, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniach są obecne także metaliczne – złote lub srebrne – meble oraz dodatki.

Szmaragdową zieleń możesz stosować nie tylko w dodatkach, ale także na ścianach. Aby jednak efekt nie był zbyt przytłaczający, pomaluj zieloną farbą tylko jedną ścianę, a pozostałe na biało. Zamiast farby możesz także użyć tapety.

Jaki kolor podłogi pasuje do zieleni? W pomieszczeniu ze szmaragdową ścianą, dodatkami i meblami najlepiej sprawdzą się wszystkie jasne deski podłogowe. Mogą mieć biały kolor, choć bardzo dobrze będzie wyglądał również jasnomiodowy parkiet. Aby całe pomieszczenie nabrało szlachetnego charakteru, wykończ nową podłogę lakierem. Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić? Przeczytaj poradnik Dobre Dla Domu i dowiedz się, na czym polega lakierowanie i olejowanie podłogi.

Modna i odświeżona aranżacja wnętrza – zaprojektuj nowy wystrój swojego domu

Styl skandynawski w wersji boho, pastelowe aranżacje i elegancka przestrzeń wypełniona szmaragdowym kolorem to główne trendy wnętrzarskie tego roku. Który z nich podoba Ci się najbardziej? Wybierz swój ulubiony styl i dopasuj do niego podłogę. Wystarczy prosty remont i wymiana desek lub paneli na nowe, aby Twój dom stał się zupełnie nowym, perfekcyjnie zaaranżowanym miejscem.