Okna, Drzwi, Podłogi, Bramy

Ogrzewanie podłogowe w domu

Każdy z nas po niej chodzi... Każdy z nas po niej biega...Każdy z nas przesuwa po jej powierzchni rozmaite przedmioty i meble...Chodzi oczywiście o podłogę. Z podłoga spotykamy się codzienni w każdym możliwym budynku i pomieszczeniu. Ta pozioma powierzchnia towarzyszy nam każdego dnia, przez całe nasze życie. Czy to niewystarczające powody, aby była dobrze dobrana i zadbana?

Podłogę mamy w domu i w pracy,. Po podłodze chodzimy w sklepach i przychodniach lekarskich. Podłoga to nie odłączny element wystroju wnętrza i jego adaptacji. Być może większość z nas nie przywiązuje do niej aż tak dużej wagi a to poważny błąd.

W końcu, gdy upadamy to przeważnie też na podłogę i miło by było ponieść wówczas jak najmniejszy uszczerbek na zdrowiu. Podłogi są, bowiem bardzo różne i mogą różnie przyczynić się do polepszenia lub pogorszenia, jakości naszego mieszkania. Najlepiej jest dostosować ich wybór do warunków życia tzn. warunków środowiskowych, liczebności rodziny, wielkości pomieszczeń i ich przeznaczenia, klimatu i wilgotności w domu.

Ostatnio bardzo modna na przykład stała się podłoga podgrzewana, do której wykonania można zastosować panele lub płytki ceramiczne. Ważne jest tutaj zapoznanie się z przepuszczalnością ciepła danego materiału, ponieważ ogrzewanie podłogowe wymaga unikania grubych materiałów tzn. nie kładziemy już dywanów, wykładzin czy grubych desek. Rozwiązanie z ciepłą podłoga jest bardzo dobre szczególnie dla osób, które lubią z domu uczynić przytulny, ciepły kąt.

Niestety sprawia ono nieco trudności, gdy chcemy je wprowadzić pod starą podłogę – po prostu się nie da, trzeba całą powierzchnię położyć na nowo. Ponieważ nowa podłoga to spory koszt, szczególnie przy starym budownictwie, dlatego być może lepiej pozostać wówczas przy starych, sprawdzonych metodach grzania stóp – ciepłe skarpety i mięciutki dywan. Oczywiście taka podłoga ma też swoje zalety i warto zapoznać się z tą nowoczesną ofertą i jej możliwościami tak jak warto zastanowić się nad właściwym doborem podłoża do domu i pracy. Przecież dobra, czysta podłoga ma również wpływ na nasze zadowolenie, zdrowie i odczucia estetyczne.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego:

  • 1. Równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu
  • 2. Oszczędność miejsca
  • 3. Walory estetyczne (brak konieczności instalacji grzejników)

Wady ogrzewania podłogowego:

  • 1. Wyższy koszt ogrzewania oraz samej instalacji
  • 2. Duże koszty wyposażenia pomieszczenia w instalację już w trakcie eksploatacji domu
  • 3. Konieczność wyboru podłogi z materiałami współpracującymi

Okna, Drzwi, Bramy, Podłogi

Zazwyczaj czytane