Okna, Drzwi, Podłogi, Bramy

Okna drewniano-aluminiowe oferuje coraz więcej firm produkujących okna. To opcja skierowana do osób, które chcą cieszyć się szlachetną urodą drewna, jednocześnie nie ryzykując, że framugi szybko ulegną uszkodzeniu. Jak wyglądają okna z drewna i aluminium, na czym polega ich unikatowość i z jakimi plusami wiąże się to rozwiązanie?

Czym są okna drewniano-aluminiowe?

Jak wyglądają okna wykonane z połączenia drewna i aluminium? Materiały rozdzielone są według funkcji, by zapewnić oknom świetną estetyką i wysoką wytrzymałość. Wewnętrzna strona okien, widoczna od strony mieszkania wykonana jest z drewna. Wybrany gatunek drzewa, widoczne słoje – te elementy będą cieszyć wnętrze i ocieplą każde mieszkanie. Gdyby okna były w całości wykonane z drewna, wymagałyby ciągłych renowacji, a przede wszystkim miałyby niską odporność na działanie niskich temperatur oraz wilgotność. Żeby zwiększyć ich wytrzymałość, w produkcji zastosowano aluminium.Zewnętrzna część framugi w okna drewniano-aluminiowych produkowana jest w całości z odpornego, mocnego aluminium. Ten materiał w zetknięciu z wodą i mrozem, zachowuje swój pierwotny wygląd i nie ulega zniszczeniu. Dodatkowo świetnie izoluje ciepło oraz zapewnia doskonałą izolację akustyczną.

Dlaczego warto zastosować okna drewniano-aluminiowe?

Wiele osób marzy o oknach drewnianych w mieszkaniu, jednak obawia się ich małej praktyczności. Stylowe i eleganckie, ale łatwe w uszkodzeniu, o delikatnej konstrukcji. Rozwiązaniem problemu są okna drewniano-aluminiowe – od wewnątrz do złudzenia przypominające te drewniane, ale znacznie bardziej praktyczne. Okna drewniano-aluminiowe to zakup na lata. Są nowoczesne, trwałe i bardzo funkcjonalne. Idealnie spełniają funkcje izolacyjne, ale też pełnią rolę dekoracyjną. Ich drewniana framuga doskonale komponuje się z większością wnętrz – od tych klasycznych, przez współczesne, po bardzo nowoczesne.

Jak kupić okna drewniano-aluminiowe?

Okna drewniano-aluminiowe występują w wielu wersjach. Różnią się rozmiarem, kształtem, rodzajem wykończenia. Mogą mieć różne kolory, zarówno po stronie drewnianej, jak i tej wykonanej z aluminium. Poszukując okien do domu i mieszkania, warto przejrzeć oferty różnych producentów – w swojej ofercie tego rodzaju okna ma coraz więcej sklepów. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą jest jakość wykonania – okna muzą być solidne i staranie wykończone, po stronie wewnętrznej i zewnętrznej. Powinny płynnie się otwierać, mieć stabilną konstrukcję i dobrze się prezentować.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

Okna, Drzwi, Bramy, Podłogi

Zazwyczaj czytane