Okna, Drzwi, Podłogi, Bramy

drzwi przesuwne Dako

Wybierając drzwi tarasowe do domu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko ich rozmiar, lecz także sposób, w jaki będą się otwierały oraz materiał, z którego zostaną wykonane. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są obecnie drzwi przesuwne drewniane. Dlaczego warto się na nie zdecydować i czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

 

Charakterystyka i zalety przesuwnych drzwi z drewna

Od tego jakie drzwi tarasowe wybierzemy, zależeć będzie ich funkcjonalność i wygląd. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które stanowią jedno z nowocześniejszych rozwiązań. Doskonale sprawdzą się w domach i mieszkaniach, w których wewnątrz pomieszczeń brakuje przestrzeni na klasyczne drzwi otwierane, czy też kiedy zależy nam na nowoczesnym wyglądzie wnętrza. Prezentują się naprawdę efektownie i luksusowo, łącząc salon z ogrodem lub tarasem. Na dodatek przepuszczają sporą ilość naturalnego światła i są niesamowicie praktyczne. Jak już wspominaliśmy, nie zajmują dodatkowego miejsca, które jest niezbędne w przypadku drzwi otwieranych. Tutaj szyna pozwala na otwieranie równoległe do szyby, poprzez przesunięcie skrzydła w poziomie. Co równie ważne, ich otwarcie nie wymaga użycia siły, a jedynie lekkiego pchnięcia. Ponadto, dzięki licowaniu progu z posadzką, możemy pozbyć się tzw. sztucznego, wystającego progu. Jeśli chodzi o materiał, z którego takie drzwi tarasowe zostaną wykonane, jednym z najlepszych wyborów będzie naturalne drewno. Posiada cały szereg zalet, między innymi dobrą termoizolacyjność i dźwiękoszczelność. Co jeszcze ważniejsze - dzięki swojej solidności, wytrzymałości i ponadczasowości, będą doskonałą inwestycją na lata. Z łatwością dopasujemy je do stylu panującego we wnętrzu, a także elewacji domu czy budynku.

 

Aluminium, PVC czy drewno?

Stając przed wyborem drzwi tarasowych dochodzimy do momentu wyboru materiału, z którego zostaną wykonane. W ofercie producentów, takich jak DAKO znajdziemy rozwiązania z aluminium, PVC i drewna. Jeśli zależy nam na wielkości drzwi i dużych przeszkleniach, zalecane sa drzwi z aluminium. Materiał ten jest także odporny na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych i cechuje się nowoczensym designem. PVC i drewno są natomiast tańszymi rozwiązaniami.

 

Jak wybrać drzwi przesuwne drewniane?

Dokonując wyboru konkretnego modelu drzwi przesuwnych drewnianych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, wielkością powinny być dobrane do wnętrza. Im większe i bardziej przestronne pomieszczenie, tym na większe przeszklenie możemy sobie pozwolić. Konieczny jest także dobór odpowiedniego systemu, który dobrze jest dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Najpopularniejszym i zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są drzwi podnoszono – przesuwne HST. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę podczas zakupu jest rodzaj i kolor drewna. Konieczne jest dobranie go do stylu i aranżacji pomieszczenia (np. koloru podłóg i mebli), a także elewacji zewnętrznej. Obecnie dostępnych jest tyle różnych rozwiązań, że wybór odpowiedniego nie będzie stanowił dla nas najmniejszego problemu.

Okna, Drzwi, Bramy, Podłogi

Zazwyczaj czytane