Okna, Drzwi, Podłogi, Bramy

okna pcv domel

Koszt okien balkonowych i drzwi tarasowych może się znacznie różnić i zależy od wybranego producenta stolarki okiennej czy pakietu szybowego. Energooszczędne profile okienne zabezpieczają przed utratą ciepła z budynku, co wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ile kosztują drzwi balkonowe? Ceny uzależnione są również od materiału, z którego zostały wykonane. Przedstawiamy przykładowe propozycje okien balkonowych i szczegóły dotyczące parametrów technicznych.

 

Popularni producenci okien balkonowych

Ile kosztuje okno balkonowe? Całkowity koszt nie musi wcale kojarzyć się z zawrotem głowy. Podstawowym kryterium jest wybór producenta stolarki okiennej. Duże znaczenie ma również materiał, z którego zostały wykonane. Oferta rynkowa dotyczy modeli PVC, drewnianych, aluminiowych i drewniano-aluminiowych. Cena okna balkonowego u znanego producenta jest zazwyczaj adekwatna do jakości. Dużym zainteresowaniem cieszą się bardzo solidne energooszczędne profile z pakietem trzyszybowym i ciepłymi ramkami oraz drzwi tarasowe przesuwne. W Polsce istnieje kilka renomowanych firm, które zajmują się produkcją okien na taras i oferują produkty wykonane z PVC. Na ostateczny koszt składa się rozmiar, kolor, kształt, zabezpieczenia antywłamaniowe, klamki, szprosy czy termoizolacyjność. Nowoczesne modele wpuszczają do wnętrza domu odpowiednią ilość światła dziennego. Przykładem są drzwi tarasowe marki Domel, które posiadają oryginalny design, który zaciera granicę pomiędzy przestrzenią zewnętrzną a wewnętrzną.

 

Średnie ceny okien tarasowych

Stolarka otworowa może znacznie odmienić wygląd budynku. Ceny okien balkonowych są dość zróżnicowane. Wielu producentów oferuje rabaty ustalane indywidualnie dla każdego klienta. W większości przypadków znajdziemy tego typu informacje na stronach internetowych firm zajmujących się zarówno sprzedażą drzwi tarasowych, jak i montażem. Warto też skontaktować się z wybranym producentem, który przygotuje indywidualną ofertę w pełni dopasowaną do naszych oczekiwań. Oferta firm zajmujących się stolarką okienną dotyczy okien balkonowych jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych. Konstrukcja modeli rozwieranych jest dość prosta i pozwala na wentylację wnętrza poprzez uchylenie w pionie lub poziomie. Natomiast drzwi tarasowe ze skrzydłami przesuwnymi wystarczy przesunąć w bok. Cena okien balkonowych tego typu waha się pomiędzy 1500 zł a 8000 zł. Wśród producentów drzwi tarasowych warto zwrócić uwagę na ofertę uznanych marek, na przykład firmę Domel.

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Spośród wszystkich propozycji najdroższe są drewniane okna balkonowe. Cena zależy od ich rodzaju, to znaczy możemy wybierać pomiędzy profilami podnoszono-przesuwnymi lub uchylnymi. Cena okna balkonowego z drzwiami przesuwnymi jest nieco wyższa od standardowej wersji uchylnej. Warto wiedzieć, że propozycje tego typu nie posiadają tradycyjnych progów. Pakiety szybowe o niskim współczynniku ciepła Uw dostatecznie chronią przed utratą ciepła z wnętrza domu. Doskonale się sprawdzą w nowoczesnym budownictwie, to znaczy w domach pasywnych. Obecnie coraz więcej osób stawia na duże powierzchnie oszklone, czyli innowacyjne okna i drzwi balkonowe. Ceny takich produktów idą w parze z najwyższą jakością użytych materiałów. W zależności od wybranego modelu, możemy otrzymać w standardzie: zabezpieczenia antywłamaniowe, szyby o wysokiej izolacyjności cieplnej czy szprosy. Konkretne wymiary i parametry pozwolą określić dokładny koszt drzwi tarasowych.

 

Nasz wybór i polecane produkty

Nowoczesne budownictwo stawia na duże przeszklenia, dopasowane do aranżacji wnętrz. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje firma Domel, która posiada w ofercie energooszczędne okna balkonowe. Cennik producenta obejmuje wiele promocji. Klienci mogą też skorzystać z rabatów na niektóre produkty. Producent stolarki okiennej oferuje dwa typy drzwi tarasowych, mianowicie Perspective oraz Verano. Obie propozycje są uważane za innowacyjne okna balkonowe. Ceny produktów marki Domel są dość konkurencyjne i dostosowane do polskich realiów. Model Perspective wizualnie powiększa każdą przestrzeń. W standardzie dostępne jest skrzydło podnoszono-przesuwne, jak również pięciokomorowy system profili. Natomiast drzwi tarasowe Verano zapewniają komfortową obsługę oraz wysoką szczelność. Takie okna balkonowe zostały wyposażone w inteligentny system okuć Roto Inowa. Ile zapłacimy za profile okienne znanego producenta? Szczegóły oferty znajdują się na stronie internetowej tutaj. Zachęcamy też do kontaktu online, ponieważ w większości przypadków rabaty ustalane są indywidualnie dla każdego klienta.

 

Podsumowanie

Dlaczego warto kupować okna i drzwi tarasowe u sprawdzonego producenta? Mamy wówczas pewność, że takie produkty mogą nam służyć przez długi czas. Renomowana firma Domel oferuje wiele promocji na okno balkonowe. Cena wybranego modelu zależy od typu profili okiennych, pakietu szybowego, systemu okuć czy szprosów.

Tagi:

Okna, Drzwi, Bramy, Podłogi

Zazwyczaj czytane