Różne, Porady

Zastanawiasz się czy choinka sztuczna może wyglądać jak żywa? Poznaj zalety sztucznych drzewek świątecznych i poznaj trendy na nadchodzący sezon bożonarodzeniowy.

 

Już dawno choinki sztuczne przestały być mniej atrakcyjne niż naturalne drzewka, a to za sprawą coraz nowszych technik produkcji i przywiązywania dużej wagi do jakości stosowanych materiałów. Nieustannie zmienia się także wygląd sztucznych drzewek – możemy dziś wybierać spośród imitacji sosen, jodeł, tui i świerków, a także połączeń sztucznego igliwia z naturalnym pniem drewnianym. Gdzie kupić choinki sztuczne jak żywe i czym się kierować, szukając drzewka na wiele sezonów?

 

Dopasuj wysokość drzewka do własnych potrzeb

Wybierając choinki sztuczne jak żywe, możemy otrzymać imitację naturalnego drzewka w rozmiarze, jaki tylko sobie wymarzymy. Dzięki temu mamy do wyboru zarówno duże sztuczne choinki do salonu o wysokości do 300 cm, jak i małe, 30-centrymetrowe iglaki, które możemy postawić na regale, szafce RTV lub stoliku nocnym.

 

Sosna, jodła, a może świerk?

To nieprawda, że choinka sztuczna zawsze wygląda tak samo. Podobnie jak w przypadku drzewek naturalnych, również te sztuczne dzielimy na gatunki. W związku z tym możesz nabyć piękne imitacje sosny, jodły, świerku lub tui, które ozdobią Twój dom przez wiele sezonów.

 

Choinka nie tylko zielona

Mimo że najpopularniejszym kolorem sztucznych drzewek pozostaje zieleń, coraz więcej osób decyduje się na przełamanie tego schematu poprzez wybór choinki w innym kolorze. Wśród dostępnych opcji największym zainteresowaniem cieszą się odcienie srebra, złota i bieli. Szczególnie chętnie wybierane są sztuczne choinki białe, które wyglądają jak ośnieżone i pięknie prezentują się we wnętrzach skandynawskich. Oprócz choinek białych, srebrnych i złotych w sprzedaży są także dostępne zielone drzewka o białych i seledynowych końcach.

 

Folia, żyłka i plastik, czyli z czego zrobiona jest sztuczna choinka

Dobrego sprzedawcę sztucznych choinek poznasz po tym, że informuje on swoich klientów o materiałach, z jakich wykonana jest każda oferowana choinka sztuczna jak żywa. Wybór ten jest różnorodny, gdyż wśród dostępnych opcji znajdują się gałązki foliowe, żyłkowe i plastikowe. Najbardziej klasycznym modelem jest choinka sztuczna z folii PVC, która wyróżnia się cienkimi i sztywnymi igłami – podobnie prezentują się drzewka żyłkowe z gęstymi i sztywnymi igłami. Z kolei choinki sztuczne jak naturalne z gałązkami wykonanymi z plastiku PE wyglądają zupełnie ja żywe drzewka. Nowością jest sztuczna choinka na pniu drewnianym, która pozwala połączyć trwałość choinki sztucznej z pięknym zapachem naturalnego drzewka.

 

choinki sztuczne

Gdzie kupić choinki sztuczne jak żywe?

Aby mieć pewność, że sztuczna choinka będzie produktem wysokiej jakości, który zostanie z nami na wiele sezonów, warto kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży choinek. Jednym z nich jest choinkowo.pl, który ma w swojej ofercie ponad 150 różnorodnych choinek polskiej produkcji. Dzięki temu, że sklep oferuje produkty tegoroczne, sztuczne choinki wyróżniają się świeżością i nasyconymi barwami, czego nie można powiedzieć o drzewkach magazynowanych przez wiele sezonów. Kupując na choinkowo.pl, możemy zdecydować o wysokości, kolorze i gatunku sztucznego drzewka, a także wybrać materiał, z jakiego wykonane będą gałązki. Sklep prowadzi także sprzedaż modnych drzewek na pniu naturalnym, dzięki czemu możemy nabyć sztuczne choinki jak żywe.