Wnętrza i Wykończenie

kinkiet na wysięgniku

Aranżujesz wnętrze? A może chcesz odświeżyć już urządzony pokój? Doskonałym sposobem będzie dobór odpowiedniego oświetlenia. Tym, o czym często zapominamy, jest fakt, że lampa sufitowa nie wystarczy. Oświetlenie pomieszczenia powinno być różnorodne i praktyczne, czego przykładem jest ostatnio coraz popularniejszy kinkiet na wysięgniku. Dowiedz się o nim więcej w poniższym artykule.

 

Gdzie sprawdzi się kinkiet na wysięgniku?

Kinkiet może dziś brzmieć niczym niemodne wspomnienie dawnych lat. Rzeczywiście popularne stały się już w XIX wieku, kiedy zdobiły jeszcze nie żarówki, lecz lampy naftowe. Dzisiaj jednak stają się coraz popularniejsze, a architekci wnętrz często decydują się na to modne i praktyczne rozwiązanie. Szczególną innowacją są kinkiety na wysięgniku, czyli lampy zawieszane na ścianie, zamiast na suficie, z wygodną możliwością regulacji. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się więc kinkiet na wysięgniku? Właściwie wszędzie. Sprawdź kilka najpopularniejszych zastosowań.

  1. Sypialnia – chcesz zrelaksować się przed snem w nastrojowym oświetleniu? Jesteś miłośnikiem wieczornej lektury? Decydując się na kinkiet regulowany z wysięgnikiem, nie musisz wybierać. To doskonałe rozwiązanie „dwa w jednym”. Taką lampę możesz ustawić bliżej siebie jako źródło światła do czytania lub też odwrócić, zapewniając sobie delikatne i klimatyczne oświetlenie idealne do relaksu.
  2. Łazienka – kinkiety ścienne powieszone po dwóch stronach lustra zapewnią Ci bardzo dobre oświetlenie pomocne w wykonywaniu codziennych czynności pielęgnacyjnych. Dzięki nim bez trudu wykonasz makijaż, ogolisz twarz czy zrobisz sobie fryzurę, a dodatkowa możliwość regulacji za pomocą wysięgnika pozwoli Ci na dowolne manewry źródłem światła.
  3. Salon – kinkiety na wysięgniku to świetna alternatywa dla tradycyjnych lamp stojących wybieranych zwykle do salonu. Zajmują znacznie mniej miejsca, zachwycają oryginalnym wyglądem i umożliwiają oświetlenie idealne do odpoczynku na kanapie, pracy czy lektury.
  4. Biuro – jeśli nie masz zbyt wiele przestrzeni do pracy, lampa z wysięgnikiem to dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Nie zajmuje miejsca na biurku, a równocześnie zapewnia komfort przy pracy.

To tylko niektóre z bardzo licznych zastosowań kinkietów na wysięgniku. W zależności od stylu i koloru sprawdzą się one w różnorodnych aranżacjach i pomieszczeniach. Liczne modele kinkietów znajdziesz w sklepie internetowym Światło i Styl.

Zalety lamp z wysięgnikiem

Główną zaletą kinkietów na wysięgniku jest ogromna wygoda korzystania z nich. Mogą pełnić funkcję lampki nocnej, lampy biurowej, jak i nastrojowego oświetlenia. Możliwość manewrowania źródłem światła na różne sposoby sprawia, że równocześnie sprawdzą się w kilku rolach. W związku z tym są one doskonałym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, w których brak miejsca na kilka źródeł światła. Kinkiety na wysięgniku są równocześnie stylowe i praktyczne. Odwiedź sklep z lampami swiatloistyl.pl, gdzie znajdziesz kinkiet idealny dla siebie.