Różne, Porady

Wrocław to popularny kierunek dla młodych – dużo uczelni, atrakcyjne oferty pracy, ciekawe atrakcje powodują, że z roku na rok do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają nowi mieszkańcy. Przeprowadzka do Wrocławia oznacza również poszukiwanie odpowiedniego „M”. Ile obecnie trzeba zapłacić za nową kawalerkę w tym mieście?

Ceny nieruchomości mieszkalnych we Wrocławiu, a także w innych miastach w Polsce utrzymują się od dłuższego czasu na podobnym poziomie. Zakupienie własnego lokum jest jednak i tak związane ze sporym wydatkiem, który liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Zainteresowani inwestorzy i prywatni kupujący

Mieszkania we Wrocławiu sprzedają się dzisiaj bardzo szybko – zapotrzebowanie na nieruchomości jest spore, ponieważ poszukują ich zarówno osoby, które chcą znaleźć „M” dla siebie, jak również te, którym zależy na zakupieniu mieszkania w celach inwestycyjnych. Wobec tego zainteresowani nabyciem własnego „M” we Wrocławiu powinni pamiętać, że zbytnie odwlekanie decyzji o podpisaniu umowy może skończyć się tym, że nieruchomość szybko znajdzie nowego kupującego.

Małe mieszkania najbardziej popularne

Z rynku mieszkaniowego w stolicy Dolnego Śląska najprędzej znikają mieszkania o mniejszych metrażach – mające do około 40 metrów kwadratowych. Są chętnie kupowane przez inwestorów, którzy następnie przeznaczają je na wynajem. Właśnie dlatego to za małe mieszkania musimy zapłacić często nawet o 1000 złotych więcej za metr kwadratowy w porównaniu z dużymi metrażami.

Ceny ofertowe mieszkań we Wrocławiu – ile trzeba zapłacić za własny lokal?

Zgodnie za raportem przygotowanym dla portalu internetowego Bankier.pl, średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu trzeba było we wrześniu 2018 roku zapłacić 6 846 złotych. Warto przy tym wskazać, że średnia cena za jeden metr kwadratowy mieszkania o metrażu do 38 metrów kwadratowych to aż 7 881 złotych. W związku z tym własna kawalerka w centrum Dolnego Śląska to najczęściej wydatek od około 200 000 złotych do nawet 300 000 złotych. Więcej na http://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/.

Zazwyczaj czytane