Różne, Porady

Urządzając biuro trzeba pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu w biurka komputerowe. Oczywiście ich wybór zależny jest od preferencji i gustu. Niemniej jednak jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Biurka komputerowe – po pierwsze wygoda

Wybierając biurka komputerowe do biura trzeba zwrócić uwagę na wysokość blatu w stosunku do foteli lub krzeseł biurowych. Biurko komputerowe nie powinno bowiem krępować ruchów i powinna być pozostawiona odpowiednia przestrzeń pomiędzy blatem, a wysokością siedziska. Nie zawsze bowiem wybiera się do biura regulowane fotele biurowe. Do nowoczesnych wnętrz coraz częściej kupowane są tradycyjne krzesła wykonane z PCV bądź tapicerowane ekoskórą lub materiałem tekstylnym, zwłaszcza, jeśli praca w biurze nie odbywa się w sposób ciągły i nie wymaga pracy przy biurku przez 8 godzin dziennie, bez większych przerw.

Po drugie reprezentacyjny charakter

Biurka komputerowe do biura mogą być wykonane z tworzywa drewnopodobnego na metalowym stelażu. Najczęściej powierzchnia blatu jest lakierowana, co dodaje meblowi dekoracyjnego charakteru. Można również wybrać biurka komputerowe ze szklanym blatem, który również prezentuje się bardzo elegancko i dodatkowo dobrze komponuje się z metalowymi nogami, o łukowatym lub ukośnym kształcie. Oczywiście można zdecydować się również na biurka komputerowe o bardziej tradycyjnym designie, na drewnianych lub metalowych nogach. Takie wyposażenie będzie podkreślać tradycję i doświadczenie firmy. Postrzeganie firmy poprzez wystrój biura nie jest novum i korporacje, a także niewielkie przedsiębiorstwa zwracają na to baczną uwagę. Podobnie jak ważny jest dress code, tak samo istotny jest reprezentacyjny charakter biura, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie. Dlatego dobór biurek komputerowych do biura również nie może być przypadkowy.

Po trzecie ważna jest ergonomia

Biurko do biura może być różnej wielkości. Warto dopasować je do przestrzeni roboczej, jakiej się potrzebuje. Jeśli posiada się wiele materiałów, które trzeba mieć pod ręką, warto zdecydować się na model biurka komputerowego z szafkami lub szufladami, bądź otwieranym blatem ze schowkiem. Oczywiście dobrym wyborem mogą być biurka komputerowe modułowe, które można wpisać w każdy kąt. Ponadto wybór biurka na kółkach pozwala zmieniać jego miejsce w razie potrzeby. Wybór biurka do biura umożliwiającego pochylenie blatu zwiększa komfort użytkowania, podobnie jak dopasowanie wysokości i kąta pochylenia fotela biurowego. Istotną kwestią jest również rodzaj sprzętu biurowego. Jeśli posiada się komputer stacjonarny z klawiaturą, konieczny jest wybór biurka do biura z podwójnym blatem, z których jeden jest wysuwany. W przypadku pracy na laptopie, można pozwolić sobie na minimalistyczny model biurka komputerowego, bez dodatkowego blatu czy też szafek.

Biurko do biura dla projektantów i architektów

Prowadząc biuro projektowe konieczne jest zaadaptowanie w nim dużych biurek zapewniających odpowiednią ilość przestrzeni roboczej. Choć wiele projektów wykonywanych jest w programach komputerowych do tego przeznaczonych, to jednak czasem szkice i wstępne pomysły są rozrysowywane. Zatem biurko do biura, w tym przypadku, powinno posiadać duży blat, na którym można postawić laptopa, a także schowek, w którym można ukryć przybory kreślarskie. Takie biurko komputerowe do biura może być przydatne również dla geodetów tworzących mapy i architektów. Można wybrać biurko z materiału drewnopochodnego lub z blatem wykonanym ze szkła. Drugi rodzaj biurka sprawdzi się tam, gdzie oprócz codziennie wykonywanej pracy przyjmowani są klienci, którym pokazywane są projekty na różnym etapie, do wglądu i wprowadzenia poprawek. Mimo, że blat jest szklany można go łatwo wyczyścić, a wybierając blat ze wzmocnioną strukturą szkła ma się pewność, że będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale również będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby powstać w trakcie pracy.

Biurko do biura można dopasować idealnie pod względem aranżacyjnym. Klasyczne są biurka w kolorze drewna, a także w eleganckiej bieli. Te pierwsze będą pasować do wnętrz w stylu kolonialnym. Z kolei białe doskonale zaadaptują się w nowoczesnym biurze urządzonym w stylu skandynawskim. Do przestronnego biura w apartamentowcu doskonale sprawdzą się duże biurka komputerowe ze szklanym blatem oraz metalowym stelażem. Z kolei w małym biurze, biurko ze szklanym blatem może, razem z lustrami i szklanymi dekoracjami, wpisywać się w aranżację powiększającą optycznie przestrzeń. Bogaty wybór sprawia, że każde biuro może prezentować się nienagannie i być wizytówką firmy. Dzięki temu już przy pierwszym kontakcie będzie budować prestiż i wrażenie profesjonalizmu, w myśl zasady: „jak Cię widzą tak, Cię piszą”.

Poradniki

Zazwyczaj czytane