Wnętrza i Wykończenie

Schody we wnętrzu powinny pasować do stylistyki pomieszczenia, zajmować miejsce proporcjonalnie do możliwości technicznych budynku oraz być wygodne i bezpieczne. Najpopularniejsze typy schodów to: spiralne (kręcone), zabiegowe i dwubiegowe ze spocznikiem.

Nadal najchętniej decydujemy się na schody murowane, choć popularnością cieszą się także schody drewniane. Ich zaletą jest uniwersalność - pasują do wnętrz o różnej stylistyce od rustykalnych po nowoczesne. Najmniejszym zainteresowaniem darzymy wewnętrzne klatki schodowe o szklanych i kamiennych stopniach.

Zaufana ekipa warunkiem bezpieczeństwa w domu

Bez względu na to, jaki typ schodów wybierzemy do naszego wnętrza, jedną z najistotniejszych kwestii jest sposób ich montażu. Wpływa on nie tylko na kwestię estetyczną, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo osób z nich korzystających. Z tego względu, poszukując fachowców - stolarzy czy monterów, warto zawsze zwracać uwagę na doświadczenie oraz opinie ich dotychczasowych klientów. Miejscem, które gromadzi godnych zaufania i sprawdzonych w swojej branży specjalistów jest fixly.pl. Przeglądając oferty wykonawców, warto porównać kilka propozycji i obejrzeć zdjęcia zrealizowanych przez nich projektów.

Schody spiralne (kręcone) rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń

Ich bieg układa się w koło a stopnie mają kształt klinów (zwężają się). Ze względu na to, że są strome, są także niebezpieczne, dlatego podczas ich użytkowania należy zachować szczególną ostrożność. Schody spiralne to niekosztowne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Można je kupić na zamówienie lub znaleźć gotowe, od razu przeznaczone do montażu.

Schody zabiegowe - dwubiegowe ze zwężanymi stopniami

Schody zabiegowe to schody dwubiegowe, w których bieg górny jest równoległy do dolnego a pomiędzy nimi znajduje się kilka stopni kształtem przypominających klin - są szersze od strony ściany i zwężają się w drugiej krawędzi. Tego typu klatka schodowa wymaga więcej miejsca niż schody spiralne, a jej użytkowanie może być uciążliwe, jeśli mamy dużo zwężanych stopni. Decydując się na schody zabiegowe warto też wziąć pod uwagę, że ze względu zmniejszający się kąt stopni, mogą być trudne w wykończeniu. Podobnie, jak w przypadku schodów kręconych, możemy zrobić je na zamówienie, wymurować lub kupić gotowe.

Schody dwubiegowe ze spocznikiem - klasyczne rozwiązanie do dużych wnętrz

Schody dwubiegowe ze spocznikiem to rozwiązanie najbardziej komfortowe, w porównaniu ze schodami kręconymi oraz zabiegowymi. Ich stopnie są równe. Górny i dolny bieg są usytuowane równolegle, a pomiędzy nimi znajduje się prostopadły spocznik, którego szerokość jest taka sama jak szerokość klatki schodowej. Schody dwubiegowe wymagają dużej przestrzeni, ale to bezpieczny i komfortowy typ schodów także dla osób starszych i dzieci.

Zobacz także: http://turbo-naprawa.pl/wybor-plytek-jak-policzyc-ile-plytek-kupic/

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane