Wnętrza i Wykończenie

sypialnia, wystrój

Sypialnia to miejsce, które kojarzy nam się ze spokojem i odpoczynkiem. Powinna stanowić azyl i wpasowywać się w nasze poczucie estetyki. Inspiracji na urządzenie sypialni można poszukiwać wszędzie - w katalogach, internecie lub, tak jak my dzisiaj, w najbardziej znanych obrazach wielkich artystów. Przeczytaj o oryginalnych, artystycznych pomysłach na aranżację sypialni!

 

Granatowe niebo

Pierwszy obraz, który może stanowić inspirację dla wspaniałego wystroju wnętrza sypialni to Gwiaździsta noc Vincenta van Gogha - dzieło, które bezpośrednio nawiązuje do nocy, a przedstawione na nim zawirowania nocnego nieba przywołują na myśl marzenia senne. Jak uchwycić kunszt artystyczny Van Gogha, aranżując nasze wnętrze? Płótnem i najsilniejszym nawiązaniem do obrazu z pewnością będzie tutaj kolor granatowy, np. na ścianach (lub na jednej, akcentowej ścianie). Odcienie farb idealnie oddające klimat malowidła to Midnight z kolekcji Beckers Designer Collection i Admiral z serii Beckers Designer Colour. Alternatywą dla osób, które preferują jaśniejsze pomieszczenia, jest biała sypialnia z łóżkiem z granatowym obiciem i zagłówkiem. Będzie do niego pasować pościel w barwach błękitu, kojarząca się z niebem.

Wybierając meble do tego pokoju, możemy postawić na ciepłe, miodowe odcienie drewna. Całość aranżacji uzupełnią musztardowe dodatki - zasłony czy poduszki dekoracyjne oraz narzuta. Na jednej ze ścian możemy zawiesić reprodukcję oryginalnego obrazu.

 

Abstrakcja w estetycznym wydaniu

Kolejnym obrazem, który będzie świetną inspiracją na sypialnię (www.beckers.pl) dla miłośników sztuki to dzieło Picassa Kobiety Algieru. Obraz napawa zachwytem, a w 2015 roku pobił wszelkie rekordy licytacji aukcyjnych. W przypadku takiego wnętrza warto postawić na jedną akcentową ścianę, którą możemy pomalować na kilka sposobów. Pierwsza opcja to pomalowanie ściany na kilka kolorów i stworzenie geometrycznego wzoru. Jeśli jednak chcemy postawić na bardziej jednolity efekt, idealnym wyborem będzie kolor Cherry z kolekcji Beckers Designer Colour. W tego rodzaju aranżacji najlepiej sprawdzą się meble w odcieniach ciemnego brązu lub mocnego wenge z ciekawymi, geometrycznymi uchwytami w nieoczywistych barwach. Idealnym dopełnieniem kompozycji będzie niskie i minimalistyczne łóżko. Uzupełnieniem pomieszczenia mogą stać się kolorowe tekstylia w geometryczne wzory - dywan, poduszki, narzuta, zasłony - które najlepiej oddadzą ducha twórczości mistrza Picasso.

 

Złocista inspiracja do sypialni

Ostatnia propozycja to Pocałunek Gustava Klimta, najbardziej romantyczny obraz ze wszystkich wymienionych. Kolor ściany akcentowej, na której powinniśmy oprzeć całość wystroju to żółty wpadający w odcień złota lub musztardowy. Amber z kolekcji Beckers Väggfärg Colour to piękny i nasycony kolor, która stworzy idealne tło dla całej aranżacji. W tym wnętrzu również możemy postawić na proste i minimalistyczne meble - idealnie sprawdzi się tutaj czarny połysk i prostokątne uchwyty w kolorze złota. Warto wyszukać pasującą do aranżacji żółtą pościel w czarne prostokąty lub białe koła. Na ścianach możemy zawiesić zdjęcia w czarnych i złotych ramkach, a wszelkie dodatkowe tekstylia, np. poduszki dekoracyjne i dywan powinny być w odcieniach zgaszonej zieleni, która będzie nawiązywała do trawy u podstawy pełnego miłości obrazu Klimta.

 

Zaufaj mistrzom

Urządzając sypialnię możemy kierować się wieloma pomysłami, jednak inspirując się poczuciem estetyki wielkich i uznanych artystów oraz ich najważniejszymi dziełami, możemy być pewni, że stworzymy przyjemną i ponadczasową przestrzeń, która nigdy nam się nie znudzi! A co najważniejsze, urządzimy sypialnię, która zawsze będzie koiła nasze zmysły po ciężkim dniu.

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane