Bezpieczeństwo i Automatyka

Zakładamy, że wiele osób zadaje sobie to tytułowe pytanie. Dodatkowo, tyczy się to zarówno przedsiębiorców, jak i również osób prywatnych, które chcą dodatkowo zabezpieczyć np. swój dom. Przedstawimy Wam kilka faktów i mamy nadzieję, że przekonamy do tego, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Jak pewnie wiecie, coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie czy to w firmie, czy w domu, właśnie systemów przeciwpożarowych. Wynika to z bardzo prostego faktu – instalacja takiego systemu sprawia, że zyskujemy aż 90% szans na to, że unikniemy poważnych konsekwencji pożaru. To olbrzymi przeskok, wystarczy zapoznać się z informacjami, jakie zniszczeni wywołują pożary, zwłaszcza w takim okresie, jakim jest właśnie zima.

Jak wygląda instalacja?

Przedstawimy teraz, jak przebiega instalacja takiego systemu przeciwpożarowego. Wszystko będzie oparte na sposobie działania krakowskiej firmy Altes, jednego z liderów tej branży.

Podstawą jest rozpoznanie terenu. Dzięki temu wykwalifikowani pracownicy mogą ocenić potencjalne zagrożenia, dobrać odpowiedni sprzęt oraz zdecydować się na jego optymalne rozłożenie. Następnie na podstawie rozeznania oraz informacji uzyskanych od klienta – powstaje plan, który następnie jest z nim konsultowany. Jest on również omawiany z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dopiero po uzyskaniu niezbędnych akceptacji oraz idealnemu dostosowaniu planu oraz urządzeń do terenu, następuje instalacja samego systemu.

Nie jest to jednak koniec całego procesu. Warto pamiętać o tym, że po instalacji specjaliści sprawdzają, czy działa on odpowiednio. Przeprowadzane są testy łączności, całość zostaje podłączona do systemu Państwowej Straży Pożarnej – wszystko po to, aby systemu działał szybko i skutecznie wtedy, gdy nastąpi taka potrzeba.

Specjaliści zalecają równie przeprowadzanie kontroli oraz konserwacji takich systemów przeciwpożarowych nie rzadziej, niż przynajmniej dwa razy do roku. Dzięki temu każdy może być pewien jego niezawodnego działania. Takie usługi oczywiście również są oferowane przez firmę Altes.

Cztery fazy działania

Systemy, które instalowane są przez firmę Altes, działają w czterech fazach. Oto one:

1) Faza wykrywania dymu widzialnego oraz niewidzialnego. Rozpoczyna się w momencie, w którym cokolwiek zaczyna się tlić, nawet gdy nie ma jeszcze ognia. System umożliwia skorzystanie np. z gaśnic, a sama straż pożarna nie jest jeszcze wzywana. Uporanie się z początkiem pożaru w tej fazie jest stosunkowo proste i można się tym zająć na własną rękę.

2) Rozpoczyna się w momencie pojawienia się gęstego dymu, który zaczyna uniemożliwiać widoczność. Od razu informowana jest o tym fakcie straż pożarna. W takim wypadku w samej akcji powinny uczestniczyć jedynie osoby, które zostały do tego odpowiednio przeszkolone. Konieczne jest również posiadanie przez nich odpowiedniego, ochronnego sprzętu.

3 i 4) To fazy, w których ogień zaczyna wydostawać się na zewnątrz. Sytuacja jest już bardzo niebezpieczna, ogień stanowi bardzo poważne niebezpieczeństwo.

Serwis systemu

Jak już wspominaliśmy, firma Altes oferuje kontrole oraz przeglądy techniczne. Nie inaczej jest z samym serwisem w przypadku awarii. Pracownicy dostępni są do usług klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – dzięki temu klienci mogą być pewni, że niezależnie od okoliczności, mogą oni liczyć na fachową pomoc oraz szybkie usunięcie usterki.

Inwestycja dla Ciebie

Naszym zdaniem zdecydowanie warto zainteresować się instalacją systemu przeciwpożarowego. Każdy powinien pamiętać o tym, że dzięki niemu może uniknąć naprawdę olbrzymich kosztów, które mogą być związane z remontem lub chociażby budową nowego domu. Nie inaczej jest w przypadku firm, osiedli czy chociażby kościołów, czy plebanii – tam również systemy tego typu instalowane są coraz częściej.

Firma Altes stosuje tylko najnowsze, sprawdzone technologie, dzięki czemu każdy może być pewien, że chroniony jest przez urządzenie najpewniejsze, najwyższej klasy.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej – serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ich oferty. Więcej informacji znajduje się na ich stronie internetowej – www.altes.pl. Zapraszamy również do kontaktu bezpośredniego. Dzięki temu parownicy będą mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pamiętajcie, nie warto oszczędzać na swoim bezpieczeństwie!

Systemy przeciwpożarowe

Bezpieczeny, Inteligentny, Eko Dom

Zazwyczaj czytane