Bezpieczeństwo i Automatyka

Oświetlenie awaryjne to specyficzny typ oświetlenia, które wykorzystywane jest jedynie w sytuacjach awaryjnych, kiedy standardowe oświetlenie ulegnie awarii lub nie może zostać wykorzystane. Oświetlenie awaryjne jest zasilane z innego źródła niż oświetlenie standardowe, a jego zadaniem jest umożliwienie ludziom bezpiecznego opuszczenia pomieszczeń. Oprawy do oświetlenia awaryjnego znajdziemy m. in. w ofercie polskiej marki Intelight.

Oprawy oświetlenia awaryjnego

Nowoczesne oprawy oświetlenia awaryjnego wyposażone są w oświetlenie LED-owe, które jest niezawodne, energooszczędne oraz charakteryzuje się długą żywotnością. W sprzedaży dostępne są także oprawy, które zamiast LED-ów jako źródła światła wyposażone są w świetlówki kompaktowe. Są one najczęściej używane do oświetlania dróg ewakuacyjnych, ułatwiają osobom opuszczającym budynek odnalezienie właściwej drogi do wyjścia oraz zapewniają im bezpieczeństwo podczas poruszania się we wnętrzu budynku.

Oprawy oświetlenia awaryjnego wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie przebywają większe grupy ludzi. Montuje się je w budynkach użyteczności publicznej, w galeriach handlowych, szpitalach, w obiektach przemysłowych i innych budowlach. Najczęściej umieszczane są na korytarzach, schodach, a także we wnętrzach pomieszczeń. Odpowiednio wykonane oprawy mogą być także instalowane w miejscach, w których panują niskie lub wysokie temperatury.

Nowoczesne oprawy oświetlenia awaryjnego Intelight

Nowoczesne oprawy oświetlenia awaryjnego, które produkowane są m. in. przez polską firmę Intelight, są zaprojektowane oraz przystosowane także do montażu bezpośrednio w sufitach podwieszanych z płyt g-k. W zależności od modelu, oprawy Intelight mogą być również montowane natynkowo i podtynkowo. Pozwalają na korzystanie z ich funkcjonalności zarówno podczas pracy podstawowej, kiedy działa standardowe zasilanie sieciowe, jak i podczas pracy awaryjnej, kiedy zasilane są akumulatorowo.

Oprawy oświetlenia awaryjnego Intelight posiadają kompaktowe rozmiary, dzięki którym ładnie komponują się z wyglądem pomieszczeń oraz swoim estetycznym i minimalistycznym designem pasują do wystroju nowoczesnych wnętrz. Ich specjalna konstrukcja gwarantuje dobrej jakości światło, które znakomicie oświetla drogę ewakuacyjną podczas ewakuacji budynku. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu specjalnej soczewki, której obecność zwiększa zakres światła oraz pozwala na oświetlenie większej powierzchni pomieszczenia.

Oprawy oświetlenia awaryjnego Intelight są także bardzo proste w montażu. Bez problemów wymienia się także ich akumulatory, co gwarantuje ich użytkowanie przez długi czas. Oprawy oświetlenia awaryjnego Intelight w MagazynLamp.pl dostępne są o różnej mocy. Kupimy je także w atrakcyjnej cenie.

Zazwyczaj czytane