Różne, Porady

Wysoka jakość obrazu czy nowoczesny design? A może jedno i drugie? Jeżeli szukasz telewizora z segmentu premium, który cieszy oko futurystyczną formą i zachwyca nieskazitelnym obrazem, sprawdź najnowszy model TV QLED od Samsunga!

Czarna "plama" – kilka słów o tradycyjnych telewizorach

Pomińmy na chwilę kwestie techniczne i skupmy się na aranżacji wnętrza z telewizorem. Jedną z największych bolączek minimalistów jest organizacja przestrzeni wokół TV i innych sprzętów multimedialnych. Większość telewizorów posiada bogate okablowanie, które trudno zamaskować lub niewidocznie wprowadzić w ścianę. Równie frustrująca jest obecność czarnej "plamy" ekranu, która skupia uwagę i burzy harmonię wnętrza. Wiele osób szuka alternatywy dla standardowych telewizorów. Ciekawym rozwiązaniem zdają się projektory, niemniej jakość wyświetlanego na nich obrazu pozostawia wiele do życzenia. Czy musimy zatem zaakceptować niedogodności związane z eksploatacją zwykłego telewizora? Oczywiście, że nie!

Q8D – telewizory premium nowej generacji

Rozwiązaniem problemu osób preferujących minimalistyczny design są bezramkowe telewizory premium od Samsunga Q8D. Niestandardowy, pozbawiony ramki i zbędnych detali ekran pozwala skupić uwagę na oglądanej treści i poczuć niesamowitą moc trójwymiaru. Aby utrzymać całość w eleganckiej, minimalistycznej formie, producent wprowadził proste udogodnienie – Clean Cable. Dzięki temu rozwiązaniu kable mogą być umieszczone w profilowanych szczelinach (umieszczonych w tylnej części ekranu), a następnie przeprowadzone przez podstawę telewizora. Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni wokół ekranu Q8D pozwala skutecznie ukryć okablowanie i nadać sprzętowi wrażenie lekkości i smukłości.

Smart TV 4K – tryb Ambient Mode

Specjalny tryb Ambient Mode to całkowita nowość – powiew futuryzmu. Szukasz sposobu na sprytną aranżację wnętrza? Zastosuj interaktywne tło, które dopasuje się do twojego salonu i ukryje czarną "plamę" telewizora na ścianie. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie ściany i prześlesz je swoim smartfonem do QLED TV, aby po chwili obserwować, jak telewizor pięknie wtapia się w otoczenie. Bezramkowa konstrukcja Q8D sprzyja zamaskowaniu telewizora w ścianie i daje nieograniczone możliwości wizualne.

Ambient to coś więcej niż kreacja tła. W zależności od preferencji można ustawić tryb informacyjny, fotograficzny lub muzyczny. Pierwsza opcja pozwala śledzić prognozę pogody, godzinę czy newsy z kraju i ze świata. Tryb Photo to ciekawa alternatywa dla fotoramki – przesyłając zdjęcia ze smartfona, możesz stworzyć własną galerię w formie slajdów. Wybierając tryb muzyczny i podłączając się przez bluetootha, będziesz mógł rozkoszować się subtelnymi dźwiękami.

Smart TV 4K w nowoczesnym wydaniu spełni oczekiwania najbardziej wymagającego odbiorcy. Telewizor o dużej przekątnej nie musi stanowić głównego elementu wyposażenia salonu – to ty decydujesz, czy zechcesz go wyeksponować, czy subtelnie wtopić w ścianę.