Bezpieczeństwo i Automatyka

Domofon czy wideodomofon?

Domofony oraz zdobywające coraz większą popularność wideodomofony stanowią niezbędne wyposażenie każdego domu jednorodzinnego czy też mieszkania w bloku. Trudno wyobrazić sobie obecnie lokal mieszkalny bez domofonu, a dodatkowo coraz więcej osób decyduje się na zakup wielofunkcyjnego wideodomofonu. Jakie jednak atuty niesie ze sobą użytkowanie tego typu urządzeń na co dzień?

Okazuje się, że mnogość zalet sprawia, że ich zakup z pewnością przyniesie całej rodzinie wiele korzyści, na czele z poczuciem bezpieczeństwa i wygodą – sprawdź sam: https://www.bricoman.pl/elektryka-oswietlenie/domofony-alarmy-monitoring/domofony-i-wideodomofony

 

Domofon to gwarancja bezpieczeństwa

Nie ma lepszego sposobu, aby zweryfikować osobę, zanim wpuścimy ją do naszego bloku czy też na naszą posesję, niż właśnie domofon. W tym celu wystarczy nawet prosty model, który umożliwia odbycie z potencjalnym odwiedzającym krótkiej rozmowy. W skład domofonów tradycyjnych wchodzą unifony, które wyglądem przypominają słuchawki telefonów stacjonarnych. Nie zajmują one w przedpokoju dużo miejsca, a oprócz tego dopasowują się do stylistyki każdego wnętrza. Obsługa unifonów jest intuicyjna i wyjątkowo prosta, dzięki czemu radzą sobie z nią również dzieci oraz osoby w podeszłym wieku.

 

Wideodomofon dla wymagających

Jeżeli lubimy nowinki technologiczne lub po prostu zależy nam na zmaksymalizowaniu poziomu bezpieczeństwa naszych bliskich, warto rozważyć zakup nowoczesnego wideodomofonu. Dzięki szerokokątnym kamerom umieszczonym w panelu zewnętrznym rejestrują one obraz wysokiej jakości, który następnie wyświetlany jest na monitorze w przedpokoju. Trudno znaleźć obecnie lepszy sposób, aby sprawdzić tożsamość naszych gości czy też innych osób odwiedzających nasz dom. Co niezwykle wygodne, do obsługi większości wideodomofonów nie jest konieczny typowy unifon - zazwyczaj w pełni wystarcza wielofunkcyjny panel z wyświetlaczem. Doskonałej jakości obrazowi towarzyszy również wysokiej klasy dźwięk z głośnika, który umożliwia przeprowadzenie z gościem krótkiej rozmowy.

 

A może wizjer elektroniczny?

Ciągle jeszcze małą znaną, ale posiadającą wiele zalet nowinką, są wizjery elektroniczne. Urządzenia te są szczególnie polecane osobom mieszkających w blokach wielorodzinnych, do których wejście nie jest zabezpieczone domofonem. Dzięki wizjerowi elektronicznemu na dużym ekranie zweryfikujesz tożsamość osoby stojącej za drzwiami bez konieczności ich otwierania. Udogodnienie takie doceniają zwłaszcza ludzie starsi, którzy ze względu na problemy ze wzrokiem mogą mieć problemy z widzeniem przez tradycyjne wizjery manualne.

Zazwyczaj czytane