Różne, Porady

W każdym domu, w którym rodzina się rozrasta, trzeba zatroszczyć się o odpowiednie przygotowanie wnętrz, tak by były przyjazne i bezpieczne. Na współczesnym rynku architektonicznym dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają stworzenie najlepszych warunków, dzięki którym rodzice nie będą się stale zastanawiać nad bezpieczeństwem swej pociechy.

Podstawowym zabezpieczeniem, dzięki któremu dziecko w ogóle nie dotrze w domu do miejsc, gdzie nie powinno się znaleźć, są specjalne bramki. Taką bramkę można zamontować w wybranym miejscu, np. przy drzwiach na taras czy wejściu do garażu. Wykorzystanie takiego pomysłowego rozwiązania sprawi, że maluch będzie trzymał się wyłącznie wybranych przez rodziców pomieszczeń.

 

Wielu rodziców decyduje się również na zakup specjalnych elementów ochronnych, które są zakładane na narożniki mebli czy innych przedmiotów - szczególnie ważne są narożniki stołów, gdzie maluchy mogą dotkliwie zranić głowę.

Warto też zainwestować w inne zabezpieczenia domu, jak zaślepki do gniazdek elektrycznych, które nie pozwolą dziecku włożyć tam palców czy dodatkowe zawiasy w szufladach i szafkach, gdzie trzymamy ciężkie lub ostre rzeczy.

Małe dziecko chce dogłębnie poznać każdy element swego środowiska, dlatego rodzic musi być nieustannie czujny. Nie można zostawiać w widocznych miejscach leków, ostrych narzędzi, naczyń z gorącym jedzeniem czy środków czystości, gdyż prawdopodobnie maluch się nimi zainteresuje, a niejeden rodzic przekonał się jak dramatyczne może to mieć skutki.

Warto wiedzieć, Porady

Na pierwszy rzut oka - Czyli wejście do domu

Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce, jednak wiadomo, że w życiu jest nieco inaczej. To, co widzimy z ...

6 rzeczy, o których musisz pamiętać, by dobrze zaplanować ogród

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, chcą, aby ich prywatny, zielony zakątek był pełen różnorodnej i bujnej roślinności. Ef...

Pogodynka, kalendarz i czasomierz w jednym

Wielu osobom na dźwięk słowa zegar przed oczami staje charakterystyczna okrągła tarcza, 12 cyfr na jej br...