Bezpieczeństwo i Automatyka

Pożar, włamanie, zalanie. Jest wiele groźnych sytuacji, z jakimi mogą się zetknąć domownicy.

Według amerykańskiego psychologa potrzeba bezpieczeństwa znajduje się na drugim miejscu wśród wszystkich ludzkich zapotrzebowani, zaraz za zaspokojeniem potrzeba fizjologicznych. Dlatego każdy odpowiedzialny człowiek pragnie, aby on i jego rodzina czuli się w swoim domu bezpiecznie. A zagrożenie może czyhać wszędzie.

Jak uniknąć pożaru?
Przed opuszczeniem domu bądź mieszkania zawsze trzeba sprawdzić czy wszystkie urządzenia elektryczne są wyłączone oraz czy nie ulatnia się gaz. Nie można zapalać i zostawiać świec w pobliżu materiałów łatwopalnych. Nie można zostawiać niedopałków. Można zainstalować w domu czujkę przeciwpożarową. Na wszelki wypadek należy kupić gaśnicę i trzymać ja w domu.

Zabezpiecz się przed zalaniem
Pamiętajmy o dokręceniu kurków z woda i zamykaniu zaworów w pralce bądź zmywarce. Dobrym rozwiązaniem jest przemyślenie wykupienia ubezpieczenia. Są specjalne polisy, które zrekompensują stratę oraz pozwolą na naprawienie szkód.

Nie daj szans włamywaczowi
Przed wyjściem z domu należy zamknąć dokładnie okna i drzwi balkonowe. Można zamontować drzwi antywłamaniowe. Nie są tanie, ale wiele firm zajmujących się ich montażem prowadzi sprzedaż ratalna. Jeśli mieszka się w domu jednorodzinnym można zainstalować alarm. Zagwarantuje on spokój, na co dzień i na urlopie. Naprawdę warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo.

Automatyka, Bezpieczny, Inteligentny

Inteligentne instalacje w domu krok po kroku

Co należy zrobić, aby zamontować w domu czy firmie system inteligentnych instalacji? Do kogo należy się zwrócić, ja...

Drzwi antywłamaniowe – ochronią ciebie i twoje mienie

Drzwi zewnętrzne powinny być jak najlepsze i jak najmocniejsze – dobrze więc, by były to drzwi antywłamaniowe. Drzwi antywłamaniowe pozwolą be...

Automatyka w domu - Systemy sterowania

Sterowniki w odróżnieniu od napędu są elementem widocznym dla użytkownika. W tym przypadku nabierają więc znaczenia takie aspekty jak estetyka i ...