Budowa domu (Ściany,Dach i Strop, Izolacje, Elewacje, Tynki, Fundamenty, Porady)

Budowa domu

Podbitka dachowa Galeco

Podbitka dachowa, zwana też podsufitką, to element służący zabudowaniu okapu dachu na zewnątrz budynku. Choć jej montaż nie jest wymagany, warto o niej pomyśleć, gdyż pełni wiele ważnych funkcji. Na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące podsufitki odpowiada Marcin Przybyłek z firmy Galeco.

Więcej…

Budowa domu

Decydując się na budowę podpiwniczonego domu z garażem w piwnicy warto się dobrze zastanowić. Z jednej strony garaż usytuowany w piwnicy zajmuje mniej miejsca na działce, dzięki czemu wydaje się to być idealne rozwiązanie dla budowy na małych działkach. Z drugiej strony do takiego garażu trudniej wjechać i wyjechać zimą, wiele czasu stracimy na odśnieżanie podjazdu. Czy warto więc wybrać to rozwiązanie?

Trudno tak na prawdę udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od usytuowania działki i warunków gruntowych. Jest jednak kilka wyznaczników, które musimy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Więcej…

Budowa domu

Ułożenie kostki brukowej w garażu

Ułożenie kostki brukowej w garażu jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, a jednocześnie zapewniającym całkowitą odporność na uszkodzenia spowodowane zmianami temperatury i ruchami gruntu.

Więcej…

Budowa domu

Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo popularnym materiałem budowlanym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płyt o różnych właściwościach, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W tym artykule zostaną przedstawione podstawowe rodzaje płyt g-k oraz ich zastosowanie.

Więcej…

Budowa domu

Artykuły budowlane, to z pewnością te produkty na których cenach zależy nam najbardziej przy remoncie naszych czterech ścian. Bardzo rozsądną cenowo ofertę ma do zaoferowania w tej kwestii jeden z czołowych na rynku marketów budowlanych posiada market OBI.

Więcej…

Budowa domu

 

Decydując się na budowę własnego domu musimy być świadomi, że spędzimy w nim pewnie resztę swojego życia. Dlatego warto zadbać, by był nie tylko ładny, duży i powodujący zachwyt znajomych, ale także by był funkcjonalny.

W pierwszej kolejności pod uwagę musimy wziąć warunki zabudowy i rozmiary działki. W niektórych miejscach jest z góry określone jaki rodzaj domu możemy postawić np. ilość kondygnacji czy kąt nachylenia dachu. Istotne są również rozmiary naszej działki, ponieważ musimy uwzględnić pewne przepisy określające odległości od sąsiada. Ściany, które mają okna muszą się znajdować minimum 4 metry od granicy działki, a te bez okien 3 metry. Jeżeli planujemy założenie ogrodu też należy to wziąć pod uwagę przy wyborze projektu.

Więcej…

Budowa domu

grafika: archeton.pl

W Polsce za tradycyjne uważa się domy murowane i w tej technologii powstaje zdecydowana większość budynków. Trwałość kojarzy się Polakom głównie z betonem, kamieniem, cegłą i tzw. mokrymi technologiami łączenia elementów konstrukcyjnych. Ale to nie prawda, że popularne za oceanem domy drewniane,  głównie szkieletowe, są nietrwałe. Wybudowanie domu szkieletowego ma wiele plusów.  Najważniejsze zalety domów drewnianych podsumowali eksperci Archeton.pl.

Więcej…

Budowa domu

Planując budowę domu musimy wziąć pod uwagę, że jest to proces wieloetapowy, który wymaga rzetelnego przygotowania i zaplanowania każdego etapu. Na początku wiele trudności mogą przysporzyć same formalności związane z przygotowaniem działki i uzyskaniem odpowiednich pozwoleń na budowę.

W pierwszej kolejności musimy posiadać działkę, jeśli jeszcze jej nie posiadamy, to pojawia się dodatkowy problem jej wyboru. Należy pamiętać, że budowa domu mieszkalnego jest możliwa tylko na działce budowlanej.

Więcej…

Budowa domu

Dach jest istotnym elementem domu. Wpływa znacząco na jego wygląd oraz zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Do wyboru mamy obecnie wiele typów pokrycia dachowego.

Blachodachówka jest zazwyczaj tańsza od dachówki. Nie wymaga się pod nią pełnego deskowania i kładzenia papy. Wystarczy zastosować pod nią odpowiednią membranę dachową. Dach z blachy jest lekki, szybki w wykonaniu, a przez to tańszy. Minusem blachodachówki według niektórych osób jest pogłos, jaki wydają krople deszczu uderzające w dach. Można go zdecydowanie wygłuszyć dzięki ociepleniu poddasza wełną mineralną.

Więcej…

Budowa domu

Budowa domu, co warto wiedzieć?

Wreszcie dojrzałeś do decyzji by wybudować wymarzony dom. Decydując się na najbardziej odpowiedni projekt pod kątem swoich wymagań, musisz określić potrzeby swojej rodziny. Powierzchnia domu powinna być dostosowana do Twoich potrzeb oraz ilości domowników. Dlatego przemyśl metraż swojego przyszłego domu oraz rozkład pomieszczeń. Przyda się też zaaranżowanie miejsca na pomieszczenia gospodarcze, takie jak np. spiżarnia czy pralnia, zwłaszcza kiedy obiekt nie jest podpiwniczony. Ponieważ budowa domu to poważna inwestycja, dobrze jest zapoznać się z kolejnymi jej etapami, by wiedzieć czego możesz się w trakcie spodziewać.

Więcej…

Budowa domu

Budowa domu to jedno z większych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Co zrobić, żeby uzyskać satysfakcjonujący końcowy efekt bez utraty majątku oraz uszczerbku na zdrowiu? Przede wszystkim trzeba mieć plan, który jest podstawą sukcesu. Plan będzie ewoluował setki razy na etapie projektu i dziesiątki razy na etapie budowy jednak efekt końcowy powinien być przynajmniej podobny do założeń początkowych.

Więcej…

Budowa domu

Drzwi są nieodłącznym elementem każdego domu, ale czy ktoś zastanawia się jak są one zbudowane? Przeważnie nie. Fakt, że żyjemy w dobie internetu sprawia iż świadomość ludzi w tej kwestii się poprawia, ale nadal większość osób nie zwraca na to najmniejszej uwagi. Najciekawsze jest to, że spora część naszego społeczeństwa nawet nie potrafi określić stronności drzwi, ba, niektórzy "fachowcy" źle ją określają, a potem jest problem, gdyż jest tak duży wybór, że przeważnie są one produkowane na specjalne zamówienie.

Więcej…

Budowa domu

Zakup domu

Zakup domu to ekscytując ale i stresujący moment w życiu każdego z nas. Posiadanie domu na własność jest inwestycją w twoje przyszłe życie, nie tylko na chwilę, ale na długi długi czas. Zanim podejmiesz ten ważny wybór, powinieneś zagwarantować sobie, że podejmujesz dobrą i świadomą decyzję kupując właśnie ten wymarzony dom, który będzie służył tobie i twojej rodzinie przez lata.

Więcej…

Budowa domu

Planując budowę domu jednorodzinnego prawie każdy inwestor staje przed problemem dotyczącym wyboru projektu, a ściślej mówiąc podjęcia decyzji o podpiwniczeniu budynku lub nie. Nie ma oczywiście problemu, jeżeli osoba jest zdecydowana na projekt domu z piwnicą. Problem pojawia się jednak gdy inwestor nie znajduje argumentów przemawiających za podpiwniczeniem budynku lub też posiada ograniczone środki finansowe i zdaje sobie sprawę jakie koszty ponoszone są w związku z decyzją o budowie domu z piwnicą.

Więcej…

Budowa domu

Wielu młodych ludzi na starcie swego dorosłego i samodzielnego życia staje przed poważnym problemem wyboru mieszkania. Możliwości jest kilka.

Pierwszym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania. Co miesiąc płacimy za wiele różnych rzeczy i dodatkowo za mieszkanie, które nomen omen nie należy do Nas ani należeć nie będzie. Podświadomie wstrzymujemy się z wszelkiego rodzaju remontami, czy nawet kupnem lepszych mebli na wymiar, bo przecież nie wiemy jak długo jeszcze będziemy tu mieszkać.

Więcej…

Budowa domu

Przed nabyciem nieruchomości, oglądamy wiele z nich, zwracając uwagę na wygląd, powierzchnię czy lokalizację domu czy mieszkania. To rzecz jasna niezwykle istotne. Od tego bowiem, jaką nieruchomość wybierzemy, zależą kolejne lata naszego życia – będziemy żyć w nieruchomości spełniającej nasze oczekiwania lub w nieruchomości nie spełniającej oczekiwań. Analiza stanu nieruchomości czy też jej wyglądu, ma więc niebagatelne znaczenie, ale nie jest tym, na czym powinniśmy się skoncentrować. O wiele ważniejsze jest to, by dokładnie przeanalizować stan prawny nieruchomości.

Więcej…

Budowa domu

Parkiet - modny od pokoleń. Zalety parkietu

Parkiet jest znanym i lubianym materiałem wykończeniowym od wielu pokoleń. Niewątpliwie największą cechą parkietu poza pięknem jest jego na...

Panele czy podłoga drewniana?

Stojąc przed koniecznością wyboru, z czego będzie skonstruowana nasza podłoga, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakich jej walorach zależy na...

Okna dachowe - jakie wybrać?

Okna dachowe mają nie tylko walory użytkowe, ale mogą też np. oświetlić pokój. Jednak przy ich wyborze należy kierować się ni...