Wnętrza i Wykończenie

salon

Aranżacja wnętrz, wymaga od nas często głębszego zaangażowania i przemyślenia. Wbrew pozorom ramki na zdjęcia, mogą być czasem przyczyną niemałego problemu. Dobrze przemyślany wystrój pomieszczeń mieszkalnych, nie jest sprawą banalną czy przypadkową. Istnieją przecież osoby, które zawodowo zajmują się tą właśnie dziedziną, jaka związana jest pod względem wartości jakimi dysponuje, z docenianą przez oko znawców lub zwykłych przechodniów, urbanistyką i architekturą. Banalne przedmioty, często posiadają niebanalne powiązania. Z czymś, co jest dużo większe niż one same mogą się nam wydawać.

 

Gdzie powiesić ramki na zdjęcia?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie, wydaje się być w przypadku aranżacji wnętrz, na dość oczywista. Ramki ze zdjęciami, z reguły wierszami na wewnętrznej ścianie. Mieszkania lub też zajmowanej przez nas, całej nieruchomości Zdjęcia, podobnie jak innego rodzaju druki jedno/kartkowe, muszą spełniać pewne standardy i normy, związane z ich rozmiarami. Bynajmniej te, które nie są wydrukami jeżdżącymi wraz z autobusami komunikacji miejskiej lub zdjęciami wiszącymi na ulicznych banerach czy tych, jakie zwykle spotkać możemy w przejściach dla pieszych. Dekorując wnętrze ramkami, zawierającymi zdjęcia, musimy pamiętać o tym, że zdjęcia te, są dla nas czymś zupełnie wyjątkowym. Skoro mamy zamiar, umieścić je na ścianie pokoju i przyglądać się im, w trakcie przechodzenia do innych pomieszczeń mieszkalnych, musi nam na tym chociaż jedynie zależeć. Prawda? Prawda. Zatem idziemy dalej w naszym rozważaniu tematu, dlaczego właściwa aranżacja wnętrz, może mieć dla nas ogromne znaczenie. Wybraliśmy już zdjęcia, wiemy jakie dokładnie wydruki, będą stanowiły dekorację ścian naszego domu. Teraz powinniśmy się dobrze zastanowić nad tym jakiego rodzaju ramki wybrać. Czy będą to ramki białe, brązowe czy też czarne (wszystkie rodzaje znajdziesz w sklepie Decorantes.pl). Czy ramki jakie mamy zamiar kupić, będą wykonane z tworzywa plast/podobnego czy też z bardziej wdzięcznego w obróbce materiału, jakim jest drewno?

 

Jakiego rodzaju ramki były dla nas najbardziej odpowiednie?

I na koniec, powinniśmy zdecydować się ostatecznie, czy zależy nam na zaopatrzeniu się w ramki pojedyncze, czyli takie, w których umieszcza się zwykle tylko jedno zdjęcie, czy też bardziej odpowiednie byłyby dla nas by ramki multi. Wiele osób, sądzi najczęściej, że wybór właściwej ramki, powinien być powiązany z tym, jakiego rodzaju zdjęcie, mamy zamiar w ramce umieścić. Nic bardziej mylnego. To znaczy jest to istotne i ważne, lecz zapominać nie możemy także i o tym, że ów nowoczesny obrazek, wykonany techniką laserową, będzie wisiał na ścianie, która posiada swój kolor lub jest ozdobiona, wybraną przez nas wcześniej tapetą. Projektanci i designerzy wnętrz, wiedzą o tym praktycznie od zawsze. Każdy element mieszkania, przy prawidłowej jego aranżacji, powinien mieć właściwe dla siebie, dobrze dopasowane miejsce. Dekorowanie wnętrz, często bywa mylone w naszym kraju, z innymi, modnymi technikami takimi jak filozofia feng shui czy tzw. polska praktyka życiowa. Jeśli kochamy robić zdjęcia i chcemy by mogły one wisieć w idealnie dobranych ramkach w naszym domu, nie powinniśmy się za bardzo sugerować, ani jednym ani drugim.

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane