Wnętrza i Wykończenie

szafy dla dzieci

Urządzenie dziecięcego pokoju jest niesamowitą chwilą dla wielu rodziców. To właśnie wtedy możemy przenieść się w krainę fantazji i znów poczuć się, jak dzieci. Wszystko to w celu wywołania uśmiechu na twarzy naszego dziecka. Pierwszym naszym zakupem powinna być między innymi przestronna szafa. Ten mebel ma ogromne znaczenie, gdyż to właśnie tutaj nasze dziecko będzie trzymało swoje ubrania, ucząc się przy okazji porządku. Poniżej przedstawiamy trzy istotne rady, którymi warto kierować się podczas zakupu odpowiedniej szafy dla dziecka.

Szafa do pokoju dziecięcego – musi być bezpieczna

Pamiętajmy, że przede wszystkim powinno się dla nas liczyć bezpieczeństwo naszego dziecka. Dotyczy to nie tylko szafy, ale też wszystkich innych mebli, które będą znajdowały się w pokoju naszych pociech. Wszystkie meble, które znajdą się w pokoju naszego dziecka, powinny być przemyślane, dobrze zabezpieczone i przede wszystkim w pełni bezpieczne.

Ważnym elementem tutaj będzie to, żeby meble były solidnie wykonane i wytrzymałe, aby nie rozpadły się przy pierwszej możliwej okazji. Powinny być też pomalowane naturalnymi farbami, czyli takimi bez substancji toksycznych. Pamiętajmy, że małe dzieci są ciekawskie, a słabo zabezpieczone meble mogą stanowić dla nich zagrożenie. Odpowiednio zabezpieczone drzwi oraz szafa z odpowiednimi spowalniaczami może się tutaj okazać strzałem w dziesiątkę.

Szafa dla dzieci – użyteczność to podstawa

Drugą bardzo ważną kwestią jest funkcjonalność i użyteczność samej szafy. Wielu rodziców popełnia błąd, kierując się niefunkcjonalnością szafy, tylko jej wyglądem. Przede wszystkim powinniśmy taką szafę, która będzie odpowiadała naszemu dziecku i jego potrzebom. Powinna więc być przestronna, solidnie wykonana i funkcjonalna.

Chcemy zachęcić nasze dziecko do korzystania z takiej szafy, także wybierzmy taką, która będzie dla niego łatwa w użytkowaniu. Powinna mieć uchwyty w łatwo dostępnym dla niego miejscu, a całość powinna działać sprawnie bez żadnego zacinania, czy ciężkiego zamykania drzwi. Powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością wykonania, a wtedy możemy być pewni, że taka szafa będzie cieszyła nasze dziecko przez długie lata.

Szafa dziecięca – wygląd również ma znaczenie

Nam w zupełności w większości przypadków wystarczyłaby zwykła solidnie wykonana szafa. Pamiętajmy jednak, że dzieciństwo to czas szalonych marzeń i fantazji, dlatego przygotujmy się na to, że nasze dziecko może zapragnąć szafy w konkretnym stylu. Dzieci bardzo lubią bajki i bajkowe motywy, często mają swoich ulubionych bohaterów, czy ulubione uniwersa. Nie powinniśmy oczywiście ograniczać dziecka w żaden sposób, żeby korzystanie z szafy było dla niego przyjemne dla oka. Jeżeli wymarzy mu się bajkowy motyw z księżniczkami powinniśmy mu to umożliwić, gdyż często takie motywy pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Twoje dziecko woli grać w piłkę nożną? Nie ma sprawy! W sklepie internetowym takim jak Meblezbajki.pl jest dostępny szeroki wachlarz przeróżnych motywów i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Twoje dziecko ma zadatki na artystę? Kup mu klasyczną, białą szafę. W ten sposób będzie mogło ją przyozdobić lub nawet pomalować według własnych widzimisię. Dzięki temu, że pozwolimy dziecku na wybór swojego wymarzonego motywu, możemy pobudzić jego pomysłowość oraz kreatywność.

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane