Wnętrza i Wykończenie

szyny sufitowe

Wykończenie okien w mieszkaniu zazwyczaj stanowi ostatni etap remontu lub urządzania danych pomieszczeń. Zasłony czy dekoracyjne firanki zawsze wprowadzają do wnętrza ciepły wizerunek. Takie dodatki sprawiają, że ma się chęć przebywać w takim pomieszczeniu i chce się do niego wracać. Aby jednak zamontować dekoracje okienne gwarantujące intymność, należy wybrać odpowiednie elementy mocujące. Podpowiemy jak to zrobić i jaki produkt najlepiej ku temu wybrać.

 

Idealnym rozwiązaniem na miarę XXI wieku zdaje się szyna sufitowa. To nowoczesny zamiennik karnisza. Pozwala na bardzo dyskretne mocowanie, które idealnie wpasuje się w popularny ostatnimi czasy minimalistyczny styl. Szyny sufitowe, jak sama nazwa wskazuje, przytwierdzane są do sufitu. Pozwala to na optymalne dopasowanie do ścian, nawet jeżeli mamy do czynienia z tymi narożnymi.

Dlaczego warto wybrać szyny sufitowe?

szyna sufitowa

Przede wszystkim dlatego, że jest to innowacyjne rozwiązanie, które cechuje się dużą uniwersalnością. Z powodzeniem zastosujemy je w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Nie dość, że spełnią one rolę użytkową to zachwycą swoim minimalistycznym designem, tworząc piękną dekorację.

Takie rozwiązanie nie wymaga stosowania dodatkowych wzmocnień czy wsporników, dlatego końcowy efekt jest tak wspaniały. Jest to też optymalna alternatywa karniszy w pomieszczeniach, gdzie ściany wyłożone są gipsowo-kartonowymi płytami. Te i inne produkty do wnętrz domu znajdziesz na https://manufakturarzeczy.pl.

Jak dobrać szynę sufitową do pomieszczenia?

Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na estetykę oraz ilość torów. Kwestie techniczne nie będą aż tak dużym wyzwaniem, ponieważ elementy te dostępne są w wielu rozmiarach, także w tych niestandardowych.

Szyny sufitowe sprawdzą się w mniejszych i ciasnych pomieszczeniach, gdzie masywny karnisz zabierałby optycznie jeszcze więcej miejsca. Jest to dobry wybór w przypadku niskich sufitów, ponieważ również wizualnie je powiększa.

W przypadku większych pomieszczeń, szyny stosuje się wszędzie, gdzie istnieje potrzeba montażu elementu mocującego na nieograniczonej długości. To dobry i niemal jedyny wybór w przypadku dużych okien, które sięgają niemal sufitu.

Jaki materiał szyny sufitowej wybrać?

Ważnym czynnikiem jest również dobór materiału szyny. Spośród nich wyróżniamy:

Szyny sufitowe aluminiowe – jest to najpopularniejsza wersja, której zaletą jest duża trwałość i lekkość materiału. Można z powodzeniem je przycinać i łączyć ze sobą, więc będzie to również odpowiednia opcja w przypadku niestandardowych wymiarów. Nie ulegają odbarwieniom i są odporne na różne warunki, w tym wilgoć. Najlepsze modele znajdziesz tu: https://manufakturarzeczy.pl/szyny-sufitowe-aluminiowe.

szyna PCV – to również trwały model, który odporny jest na zarysowania lub uszkodzenia, lecz w przypadku tańszych wersji możemy spodziewać się odbarwień.

Szyny sufitowe aluminiowe - jednotorowe czy wielotorowe?

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów szyn. Główny czynnikiem, który je odróżnia to liczba torów, po której przesuwają się żabki. Jeden tor umożliwia montaż jednego rodzaju okiennej osłony np. firanki lub zasłony.

Analogicznie rzecz ujmując dwu lub trzytorowe pozwalają kolejno na umieszczenie dwóch lub trzech warstw zasłon. Skorzystanie z wielu warstw może dać niepowtarzalny i unikalny design osłony okien oraz optymalny poziom zaciemnienia wnętrza w razie potrzeby.

Zawsze jednak dobrym rozwiązaniem jest wąska i prosta jednotorowa konstrukcja, która przede wszystkim dedykowana jest do mniejszych, minimalistycznych wnętrz.

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane