Wnętrza i Wykończenie

Poduszki ozdobne

Poduszki oraz poszewki ozdobne to najchętniej wybierane tekstylia do domu. Jak sama nazwa prezentuje, ozdabiają one pomieszczenia, powodują, iż stają się one szczególnie przyjemne, natomiast dodatkowo można skorzystać z ich praktycznej funkcji oraz podłożyć je pod plecy czy głowę podczas wypoczynku. Poduszki dekoracyjne do salonu mogą mieć rozmaite rozmiary oraz kształty. Mnóstwo jest też odcieni tychże ozdób, dzięki czemu można je dostosować do prawie każdego stylu aranżacyjnego.

 

Czemu należałoby zainwestować w poduszki ozdobne?

Przede wszystkim ze względu na ich doskonałe wykonanie oraz niezaprzeczalną wartość ozdobną. Przy doborze tychże dobrych liczy się m.in. sposób, w jaki chcemy je ułożyć, typ futerału, ich wymiar i wielkość. Prócz tego, kupując poduszki dekoracyjne, należy zwrócić uwagę na rozmiar kanapy, na jakiej planujemy je położyć.

W wypadku ilości poduszek funkcjonują dwie zasady. Po pierwsze doboru dokonujemy na bazie wielkości kanapy, fotela lub łoża. Na większej kanapie pomieścimy ok 5-6 poduszek, na kanapie 2 osobowej złożymy 3-4, jednak fotel lub szezlong będzie odpowiednio wyglądał z 1-2 poduszkami. Kolejna reguła wyboru ilości poduszek zależy od stylu w którym tworzymy konkretne miejsce. Tradycyjne pomieszczenie, potrzebuje parzystej liczy poduszek o jednakowych wzorach, odcieniach oraz fakturach. Jest powszechnie widzianym ułożeniem, przeważnie są to 1 czy 2 poduszki, po każdej ze stron.

Poduszki zielone, różowe. a może poduszki miętowe?

Ważną sprawą, jaką musimy sprawdzić przygotowując własną stylizację to dominująca barwa pomieszczenia, inaczej ścian, mebli, zasłon, dywanów, tapicerki kanapy lub sofy lub także kapy na łóżko. Po określeniu górującej gamy barw, określeniu, czy są one zimne lub także ciepłe, czas dobrać barwę własnych poszewek. Przyda się tutaj graficzny wzór, tzw. koło barw wskazujące jakie odcienie ze sobą kontrastują, natomiast jakie harmonizują.

Poduszki niebieskie – sposób na dobry wygląd

Akcesoria w kolorach niebieskiego, np. granatowe oraz błękitne poduszki, są dosyć sporadycznie wykorzystywane w kompozycji pomieszczeń, a szkoda – wprowadzają ponieważ stan wypoczynku, powagi oraz radości. Być może jest to spowodowane bojaźnią przed nadmiernym wychłodzeniem wnętrza, natomiast przecież nie należy od razu decydować się np. na granatową barwę ścian. Doskonałym doborem mogą wykazać się błękitne oraz granatowe tekstylia: zasłony, koce, narzuty, natomiast szczególnie poduszki. Zestawione z pozostałymi akcesoriami okazują się dobrą opcją dla odcieni powszechnie wykorzystywanych w pomieszczeniach, takich jak szarości lub brązy.

W sieci czy sklepach stacjonarnych jest wiele poduszek ozdobnych o różnych wzorach i kolorach. Zanim dokonamy zakupu, warto przejrzeć wszystkie możliwe opcje, tak aby ozdoba idealnie pasowała do pomieszczenia. Jeśli jednak nie trafimy z kolorem czy wzorem to nic straconego. W sprzedaży jest dostępnych wiele poszewek na poduszki, które bez problemu pozwolą nam idealnie dopasować je danego wnętrza.

Wykończenie, Wystrój i Wnętrze domu

Zazwyczaj czytane