Wnętrza i Wykończenie

Dzieci są bardzo wymagające, jeśli chodzi o wystrój pokoju, dlatego przed wyborem mebli i dodatków warto zasięgnąć ich opinii, wszak ma to być ich wymarzony azyl. Bajkowy pokój dziecka powinien być pełny kolorowych mebli, kolorowego światła żarówek led i barwnych dodatków. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak stworzyć wnętrze dziecięcego pokoju, które rozbudzi jego wyobraźnię i kreatywność, a jednocześnie będzie pełen jego ulubionych kolorów, czy bajkowych postaci.

 

Po pierwsze: wykończenie ścian i podłóg

Projekt pokoju dziecka i jego wykonanie należy rozpocząć od wybrania odpowiednich materiałów na pokrycie ścian i podług. Tutaj sprawdzi się ciepłe drewno, które dodaje wnętrzu przytulności, a więc panele lub parkiety. Ściany można pomalować na różne kolory, koniecznie farbą zmywalną na której dziecko może umieszczać swoje dzieła. Wszak nie ma dla niego lepszego miejsca do rysowania niż ściana. Na niej mogą znaleźć się także postaci z ulubionych bajek w postaci naklejek ściennych czy plakatów umieszczonych w dużych antyramach. Jeśli dziecko jest miłośnikiem Świnki Peppy lub Psiego Patrolu, to z łatwością znajdziesz potrzebne szablony z naklejkami. Wiele firm może wykonać również naklejki według twojego projektu, wystarczy zatem, że odszukasz gif bądź wyodrębnisz go z ulubionej bajki dziecka i przekażesz do stworzenia na jego podstawie naklejki. Ciekawym wyborem mogą być te fluorescencyjne, które świecą w nocy. Możesz umieścić je na suficie obok lampy. Będą dawać rozproszone światło przez, co we wnętrzu nie będzie panował całkowity mrok.

Po drugie: dobór bajkowego oświetlenie

Kiedy już mamy wybrane i wykonane wykończenie ścian i podług możemy się zabrać za oświetlenie. Tutaj sprawdzi się zarówno te główne, jak i punktowe. Można wybrać bajkowy żyrandol i dobrać do niego odpowiednie żarówki led. Tutaj świetnie sprawdzą się kolorowe ledy. Dlatego wybierając sufit podwieszany do pokoju dziecka warto na nie postawić. W pokoju dziecka przy łóżku bądź przewieszone przez karnisz sprawdzą się żarówki led dekoracyjne. Można wybrać niebieskie, zielone, żółte, czerwone, czy też pomarańczowe albo girlandę składającą się z żarówek dekoracyjnych z diodami w różnych kolorach. Barwnym światłem można podkreślić także kącik zabaw i wkręcić kolorową żarówkę do kinkietu go oświetlającego. Barwa światła może dodawać dziecku pozytywnej energii, a w przypadku ciepłego, białego oświetlenia odpowiednio wyciszać.

 

Pokój dziecięcy, żarówki led dekoracyjne

Po trzecie: meble, które przywodzą na myśl bajkowe pojazdy i budynki

W dzisiejszych czasach można przebierać w pięknych meblach dziecięcych wykonanych z trwałych, bezpiecznych i lekkich materiałów. Najbardziej popularne są modele wykonane z płyty meblowej, które można znaleźć w najróżniejszych, bardzo ciekawych kształtach. Zatem dla chłopca można wybrać łóżko w kształcie samochodu, a dla dziewczynki w kształcie zamku. Nie brakuje także ciekawych projektów przypominających piracki statek. Meble są bardzo kolorowe i pokryte bezpiecznymi i trwałymi farbami. Ciekawym pomysłem mogą być również meble 3, a nawet 4 w 1. Tutaj dziecięce łóżko lub łóżko piętrowe połączone jest z biurkiem, wyposażone w półkę bądź nawet dołączoną komodę. Dziecko wszystkie ważne rzeczy może mieć blisko siebie, a dodatkowo taki mebel zajmie jeden kąt, a pozostałe mogą pozostać wolną przestrzenią do zabawy. Może nie całkiem, gdyż z pewnością znajdą się w niej zabawki i inne dodatki.

Po czwarte: dodatki, których nie może zabraknąć

W pokoju dziecka bardzo ważną rolę pełnią dodatki, a najważniejsze z nich są zabawki. Zatem duże pluszowe misie postawione w kącie dodają wnętrzu przytulności, podobnie jak lalki i samochodziki ustawione na regale. Oczywiście, aby dziecko miało do wszystkiego łatwy dostęp, a jednocześnie mogło chować swoje „skarby”, warto zainwestować w skrzynię na zabawki, która może być drewniana, plastikowa czy też rattanowa, w zależności od preferencji. Taki zakup to jednak prawdziwe must have, gdyż uczy dziecko od małego utrzymywania porządku, a więc pewnego rodzaju poczucia obowiązku. W pokoju dziewczynki może znaleźć się także niewielka toaletka, a u chłopca podświetlana taśmami led gablotka z modelami samolotów. Dobór dodatków jest w dużej zależny od zainteresowań dziecka.

Stworzenie bajkowego pokoju dziecka może być dziecinnie proste. Wystarczy kierować się prostymi wskazówkami dotyczącymi aranżacji wnętrz, a także sugestiami dziecka.