Wnętrza i Wykończenie

Fototapeta do pokoju chłopca 3D

Póki chłopcy są zupełnie mali, dekorowanie ich pokoju to w zasadzie sama przyjemność: zazwyczaj są zbyt zajęci zabawą, aby w ogóle zwrócić uwagę na to, że zaszła jakaś zmiana! Problemy zaczynają się, gdy mali mężczyźni idą do przedszkola i do szkoły: nagle okazuje się, że dziecięce mody są co najmniej tak samo, jeśli nie bardziej zmienne niż te, którym podlega świat dorosłych, i to, co było najfajniejsze na świecie w marcu, wcale nie musi takie być w czerwcu.

Mądry rodzic przewiduje to zawczasu, w taki sposób planując wystrój pokoju chłopca, aby nie było potrzeby przeprowadzania generalnego remontu co sezon – a nawet, wprost przeciwnie, by rdzeń dekoracji miał w sobie ponadczasowy urok i wyglądał tak, by mógł przypaść do gustu zarówno małemu chłopczykowi, jak i dużemu chłopcu. Fototapeta dla chłopców, 3D i nie tylko, powinna znacznie ułatwić to zadanie! Jak wybrać taką, która będzie idealna? O poradę poprosiliśmy eksperta ze sklepu myloview.pl.

Fototapeta dla chłopca nie musi być niebieska

Wszystkie odcienie niebieskiego, od jasnego błękitu aż po granatowy, to od jakiegoś czasu tradycyjna gama kolorystyczna w większości chłopięcych pokojów. Nie należy jednak sądzić, że w takim razie przed niebieskim nie ma ucieczki.

Niebieski, w przeciwieństwie do znacznie bardziej wyrazistego różu, który z kolei przypisuje się dziewczynkom, jest zwykle dość neutralnym kolorem, dobrze komponującym się z wieloma aranżacjami – przekonuje ekspert z myloview.pl. – Warto jednak myśleć o nim raczej jako o opcji niż jako o konieczności. Jeśli komuś podoba się niebieska fototapeta do pokoju dziecka, ale nie chce, żeby całość wyglądała zanadto sztampowo, może wybrać neutralne wzory, takie jak geometria i abstrakcja, być może nawet fototapetę dla chłopca 3D, czyli z efektem głębi, albo motywy zaczerpnięte z natury, na przykład niebo, kosmos lub morze.

Dobrym pomysłem zawsze jest upewnienie się, że dany wzór ma w sobie coś dziecięcego – to w końcu fototapeta dla dzieci! – ale nie jest zbyt wyraziście dziecinny. Jeżeli fototapeta dla chłopców, której wybór rozważasz, mogłaby być naklejona w innym domowym wnętrzu i nie wyglądałaby dziwnie, jej wzór to strzał w dziesiątkę!

Jaki wzór powinna mieć fototapeta dla chłopców?

Mapa - Fototapeta do pokoju chłopca

Fototapeta do pokoju dziecka ozdobiona bardzo wyrazistym, modnym i kolorowym wzorem, na przykład motywem zaczerpniętym z popularnej kreskówki czy filmu, może wydawać się kuszącą opcją, ale jeśli wystrój ma podobać się przez długi czas, warto zachować powściągliwość.

Zanim wybierzesz wzór, spójrz na niego i zadaj sobie pytanie: „Czy ta fototapeta dla chłopca mogłaby podobać się mojemu synowi, gdyby był o kilka lat starszy?” – podpowiada nasz ekspert. – Jeżeli odpowiedź brzmi „nie” lub „nie wiem”, być może nie jest to najlepszy wybór. Fototapeta dla chłopców, która ma wyglądać dobrze przez długi czas, nie może nawiązywać do mody, która prawdopodobnie minie za miesiąc. Pewien wyjątek można, w ostateczności, zrobić dla postaci i opowieści, które na stałe rozgościły się w światowej kulturze, na przykład bohaterów klasycznych bajek, mitów i legend albo sławnych osób z historii.

Sekret pokoju idealnego: fototapeta dla dzieci musi podobać się… rodzicowi!

To, co teraz napiszemy, to prawie herezja, ale… podczas dekorowania swojego własnego pokoju dziecko powinno być raczej doradcą czy konsultantem niż kierownikiem. Warto przed rozpoczęciem remontu zapytać malucha, jak wyobraża sobie swój przyszły pokój, ale jego wizji nie trzeba trzymać się zbyt kurczowo – lepiej potraktować ją jako inspirację!

Wielu rodziców chce sprawić swoim dzieciom przyjemność, dekorując ich pokój dokładnie według ich wskazówek. To, szczerze mówiąc, najlepszy sposób na katastrofę! – twierdzi ekspert Takie pokoje „starzeją się” najszybciej, ponieważ dzieci nie są w stanie spojrzeć na wystrój z odpowiedniej perspektywy i umieją tylko określić, co podoba im się tu i teraz. Nie dostrzegają takich niuansów jak na przykład to, że pokój jest nieduży, więc pasowałaby do niego optycznie powiększająca wnętrze fototapeta 3D. Dlatego warto być stanowczym i nie poddawać się zbyt łatwo – a najlepiej wypracować kompromis, który będzie do zaakceptowania i dla rodziców, i dla malucha.

Jak widać, najlepsza fototapeta dla chłopców, a tym samym także najlepszy wystrój pokoju, jest efektem współpracy rodziców i dziecka. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić Was do własnych poszukiwań i że rezultat przerośnie Wasze najśmielsze oczekiwania – dając radość przez wiele lat!