Wnętrza i Wykończenie

Wyobraź sobie twój nowoczesny salon z dużą szklaną taflą będący kolażem ulubionych zdjęć rodzinnych. Wyobraź sobie, że kabinę prysznicową zdobią Twoje własne rysunki wykonane na szkle lub fotografia z ostatnich wakacji. Wyobraź sobie płytki na ścianie w kuchni lub fronty mebli z dekorem twojego projektu. Wyobraź sobie stół lub biurko z własnymi dopiskami na blacie. Wyobraź sobie… albo nie. Nie wyobrażaj sobie. Po prostu zamów oryginalne, niepowtarzalne i praktyczne ozdoby do swojego domu.

Nadruk cyfrowy na szkle to technologia pozwalająca zrealizować indywidualne pomysły na elementy dekoracyjne (i funkcjonalne) w aranżacji wnętrz. Zadrukowane w ten sposób szkło zastępuje dziś fototapety, zdobi ściany, kabiny prysznicowe czy blaty. Dzięki takiej usłudze można wzbogacić wystrój każdego wnętrza i mieć pewność, że będzie ono jedyne i niepowtarzalne.

Nadruk na szkle – estetycznie i praktycznie

  • W salonie

W przestronnych pomieszczeniach, urządzonych w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym, cyfrowy nadruk na szkle wykorzystuje się często jako efektowny zamiennik zwykłej fototapety. Jest to rozwiązanie zdecydowanie ładniejsze i bardziej funkcjonalne, choćby dlatego, że zmieniając mieszkanie, taki szklany element można łatwo zdemontować  i zabrać ze sobą.  Nadruk na szkle jest łatwy w czyszczeniu, poza tym nie traci swoich właściwości z upływem czasu, na przykład nie blaknie pod wpływem słońca, co w przypadku fototapety jest – niestety - normą. Duża tafla szkła, podobnie jak tapeta, może przedstawiać dowolnie wybrany motyw: krajobraz, widok czy choćby zdjęcie z wakacji, a nawet samodzielnie wykonany projekt graficzny. Możliwości są tu praktycznie nieograniczone, oczywiście poza kwestią rozmiarów szklanych tafli. Przy dużych formatach zaleca się drukowanie motywu na kilku mniejszych elementach, które po złączeniu tworzą całość.magnolia1987

Nadruk cyfrowy na szkle, można wykorzystać również do dekoracji mebli. Często pokrywa się stół lub ławę taflą zdobionego w ten sposób szkła, wykonanego wedle oryginalnego pomysłu. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne – łatwo się czyści a projekt to tylko kwestia naszej wyobraźni.

  • W kuchni

Szklane dekoracje kuchenne to zazwyczaj duże tafle lub pojedyncze elementy zdobiące ściany. Te mniejsze dostępne są w postaci dekoracje do gotowych kolekcji płytek ceramicznych. Można także dokupić je osobno, decydując się na jeden z produkcyjnych motywów. Innym rozwiązaniem jest cyfrowy nadruk według własnego pomysłu, szczególnie poszukiwany przez osoby, które nie lubią „masowości” i bardzo zależy im na tym, aby wystrój ich domu był niepowtarzalny i wyrażał ich osobowość, pasje, czy charakter.

Cyfrowy nadruk na szkle pięknie wygląda w kuchni, gdy wykorzystuje się go na frontach mebli. Zasada jest podobna, jak w przypadku płytek – możemy wybierać spośród gotowych projektów lub stworzyć własny, niepowtarzalny obraz.

  • W łazience

Łazienki i salony kąpielowe to miejsca, w których wbrew pozorom również możemy zastosować szkło z nadrukiem cyfrowym. Ozdobiona może być w ten sposób kabina prysznicowa, szafki, blat umywalkowy, ściany nadadzą wnętrzu oryginalności. Cały wystrój może opierać się wyłącznie na indywidualnych pomysłach właściciela.

  • W sypialni

Nadruki na szkle bywają też ozdobą sypialni. Szklany cyfrowy obraz możemy powiesić na ścianie nad łóżkiem lub na blacie np. toaletki.

  • W gabinecie

Gabinet to miejsce, w którym często przyjmujemy gości. Ważne jest zatem, aby odzwierciedlał on naszą osobowość. Szklana dekoracja powieszona na ścianie z grafiką, która nawiązuje np. do wykonywanego przez nas zawodu, stanie się naszą wizytówką.

  • W przedpokoju

Cyfrowy nadruk na szkle swoje zastosowanie w przedpokoju znajduje między innymi w praktycznych szklanych tablicach, które służą domownikom do pozostawiania sobie wiadomości. Na tablicy pisze się specjalnymi flamastrami, a cyfrowy nadruk pełni tu funkcję ozdobną (może to być na przykład motyw ramy) a czasem funkcjonalną, na przykład nadruk dzielący tablicę na dni tygodnia lub części przeznaczone dla poszczególnych domowników. Możliwości jest naprawdę sporo, a rozwiązanie wygląda atrakcyjnie i oryginalnie – zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

  • W pokoju dziecięcym

W pokoiku dziecka, dzięki technologii nadruków na szkle, można stworzyć dowolny świat. Może to być wnętrze bajkowe z charakterystycznymi postaciami, wystrój może bazować na skojarzeniach z dżunglą, statkiem pirackim lub innymi motywami. Można także – co jest chyba najciekawszą opcją – zamówić dekoracje ścienne wykorzystujące własnoręczne rysunki dziecka i w ten indywidualny sposób ozdobić jego pokój, uwieczniając jednocześnie ulubione dziecięce rękodzieła.

  • Przykłady nadruku cyfrowego na szkle

Oto kilka przykładów dekoracji szklanych z wykonanym przez Ceramikę Paradyż cyfrowym nadrukiem zastosowanym w aranżacji różnych pomieszczeń w domu.

Poniżej szklane dekoracje ścienne  (kuchenne oraz łazienkowe) wykonane techniką nadruku cyfrowego na szkle.

Łazienkowe szklane dekoracje ścienne

Kuchenne szklane dekoracje ścienne

Tafla szkła z cyfrowym nadrukiem jako fototapeta

Powyżej duża tafla szkła z cyfrowym nadrukiem, pełniąca rolę indywidualnie zaprojektowanej fototapety (w tym przypadku na ścianie w gabinecie lub pokoju dziennym).

Powyżej cyfrowy nadruk na szkle zastosowany na tafli kabiny prysznicowej oraz na blacie umywalki.

Powyżej salon, w którym nadruk cyfrowy na szkle zdobi bar oraz łazienka, w której odpowiednio oświetlona szklana dekoracja cyfrowa daje dodatkowo efekt 3D.


Zobacz, jak i gdzie zamówić usługę cyfrowego nadruku na szkle http://www.paradyz.com/usluga-ciecia-i-zdobienia-szkla