Wnętrza i Wykończenie

Skosy w pokojach mają wiele uroku. Sprawiają jednak, że trudniej jest je urządzić. Pojawiają się ograniczenia w planach związanych z urządzaniem wnętrza, nie można np. postawić dużej szafy, gdzie się chce, bo jedną ze ścian trzeba wykluczyć. Na szczęście jednak da się poradzić sobie ze skosami we wnętrzach, a meble na wymiar to jeden z najlepszych sposobów. Nie trzeba będzie szukać mebla, który zmieści się pod skosem, wystarczy go sobie zamówić.

Wielu osobom to, że pokoje są trudniejsze w urządzeniu nawet się podoba, ponieważ aranżacja wnętrz jest wtedy większym wyzwaniem. Jeśli się powiedzie, wnętrze będzie nie tylko niepowtarzalne i ciekawe, ale także w pełni funkcjonalne i dobrze zagospodarowane.

Jest duża szansa na to, że aranżacja się powiedzie, kiedy wybiera się meble na wymiar, czyli takie, które wykonuje się na zamówienie według wskazówek klienta. We wspomnianym przykładzie z szafą może się zdarzyć, że akurat przy ścianie ze skosem pasowałaby ona najbardziej. Jeśli nie jest to bardzo niski skos, to nie trzeba z niej zrezygnować, wystarczy zamówić sobie niższą. Można by także pod skosem ustawić niższe meble np. w sypialni toaletkę z krzesłem. Jeśli jednak taki wybór sprawiłby, że aranżacja wnętrz musiałaby się wiązać z jakimiś niechcianymi kompromisami, to warto pamiętać o możliwości zamówienia sobie mebla, którego wymiary będą pasować pod skos w pokoju.

Dobrym sposobem na jego zagospodarowanie jest także zabudowanie go regałem z półkami i szufladami. Takie meble na wymiar w odróżnieniu od szaf nie muszą być wysokie. Można więc zagospodarować w ten sposób nawet niskie skosy.