Wnętrza i Wykończenie

Wiosna to czas zmian nie tylko w budzącej się do życia przyrodzie. Coraz cieplejsze dni sprzyjają pracom w ogrodzie, wiosennym porządkom w domu i piwnicy ale i remontom mieszkań. Dla sklepów budowlanych rozpoczyna się najlepszy okres sprzedażowy, stąd duża ilość promocji nowych katalogów i produktów. Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z nowymi ofertami i zdecydować się na choćby małą zmianę w naszych czterech katach w postaci przemalowania ścian.

Obecnie malowanie jest dużo prostsze niż jeszcze kilka lat temu ze względu na coraz doskonalsze narzędzia i środki, dzięki którym samodzielne wykonanie prac będzie miało podobny efekt jak w przypadku zatrudnienia profesjonalistów. Preparaty do gruntowania ścian oraz farby nie wymagają już wielogodzinnego oczekiwania na wyschnięcie, zaś dobrej jakości wałek jeszcze bardziej skróci czas całego przedsięwzięcia.

Wybierając farbę należy pamiętać o wcześniejszym pomiarze ścian, które zamierzamy pomalować. Dzięki tej informacji, sprzedawca bez problemu określi ilość gruntu i farby niezbędnej do pokrycia całej powierzchni. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu zamierzamy wykonać malowanie, wybierzmy odpowiednią farbę: np. w pokoju dziecięcym najlepsza będzie farba nadająca się do zmywania. Niektóre farby nie wymagają podwójnego nakładania, co będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiet lub osób chcących jak najszybciej zakończyć remont.

Wybierając kolor, dobrze jest wcześniej przynieść do domu paletę wszystkich barw, gdyż sklepowe oświetlenie zmienia nasze postrzeganie kolorów. Modne ciemne kolory nie pasują do wszystkich wnętrz, zwłaszcza do tych o małym metrażu lub z ciemnym wyposażeniem. Wówczas lepiej zdecydować się na jasne barwy lub tylko jedną ścianę w ciemniejszym kolorze. W Internecie oraz magazynach można znaleźć mnóstwo porad odnośnie aranżacji wnętrz, warto się z nimi choć trochę zapoznać, by jak najlepiej udekorować ściany we własnym mieszkaniu i zaskoczyć doskonałym efektem rodzinę i znajomych.

Zazwyczaj czytane