Różne, Porady

Fotel obrotowy

W miejscu pracy to pracodawca odpowiada za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków wykonywania powierzonych zadań. W przestrzeni domowej musimy o nie zadbać sami. Dobrym początkiem jest zakup fotela obrotowego.

  • 1. Problem niedopasowanego fotela
  • 2. Regulowany fotel obrotowy
  • 3. Dlaczego dopasowanie fotela obrotowego jest takie ważne?

Ergonomia pracy ważna jest nie tylko w biurze, ale również w domu. Dobrze dobrany fotel obrotowy w każdych warunkach pozwala zachować odpowiednią postawę ciała i zapobiega powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa.

Problem niedopasowanego fotela

W warunkach idealnych każdy pracownik i domowy użytkownik fotela obrotowego powinien ten fotel mieć wykonany na zamówienie. Wtedy możliwe by było perfekcyjne dopasowanie go do warunków fizycznych osoby, która będzie na tym fotelu siedziała. W praktyce jest to nierealne. W przestrzeni biurowej z jednego fotela korzysta wielu pracowników. W domu jest podobnie - rzadko każdy z domowników posiada swój własny fotel obrotowy. Problemem jest również niedopasowanie fotela do warunków fizycznych jego użytkownika. Jest to widoczne głównie wśród dzieci, które korzystają z jednego fotela przez wiele lat.

Regulowany fotel obrotowy

Istnieje jednak remedium na wszystkie powyższe problemy, a jest nim regulowany fotel obrotowy ze sklepu https://www.edinos.pl/fotele-obrotowe . Niemal wszystkie elementy dobrego fotela można dopasować do własnych wymagań. Różne modele mogą mieć regulowane różne części, np. zagłówek, podłokietniki, krzywiznę lub poduszkę, która podpiera część lędźwiową kręgosłupa, a w końcu wysokość samego fotela.

Dlaczego dopasowanie fotela obrotowego jest takie ważne?

Osoby, które spędzają wiele godzin siedząc na fotelu obrotowym narażone są na bardzo poważne schorzenia kręgosłupa, które w skrajnych przypadkach skończyć się mogą trwałym kalectwem i koniecznością poddania się operacji chirurgicznej. Wbrew pozorom sytuacje takie mają miejsce nie tylko w pracy. Ciągle zwiększa się grono osób, które swoje obowiązki służbowe wykonują w domu. Nawet zwykły relaks przed komputerem po pracy może powodować ból pleców i drętwienie kończyn.

Sytuacje takie są groźne głównie dla dzieci. Ich ciągły rozwój fizyczny czyni je bardziej podatnymi na różnego typu skrzywienia kręgosłupa, a także choroby innych części ciała. Zbyt wysoki fotel powoduje ciągłe garbienie się, a nieprawidłowa wysokość podłokietników wymusza niewłaściwe ułożenie rąk podczas pisania. Dobry fotel obrotowy "rośnie" razem z dzieckiem i dostosowuje się do jego ciągle zmieniających się wymagań.