Różne, Porady

Kartony, czyli tekturowe pudełka są nieodłącznym elementem przechowywania, transportu, wysyłki oraz przeprowadzek. Dzięki różnym formatom i wielkościom umożliwiają bezpieczne zapakowanie i wysłanie w podróż rozmaitych przedmiotów, w tym także bardzo delikatnych.

Wśród opakowań, które Państwu oferujemy, możemy wyróżnić zarówno klasyczne pudełka kartonowe, spełniające wiele różnych funkcji, jak i również specjalne kartony na ubrania, kartony pocztowe i opakowania wysyłkowe, pudełka na dokumenty, pudła archiwizacyjne, katony na wino, kartony paletowe, pudła do przeprowadzek, a także specjalne kartony, kontenery i nadstawki do ciężkich produktów oraz eksportu. Oto klika przykładów ich zastosowań.

Kartony pocztowe i opakowania wysyłkowe
Wśród tego typu kartonów znajdziemy między innymi pudełka płaskie i poręczne, doskonałe do wysyłania mniejszych paczek lub pojedynczych przedmiotów. Znajdziemy wśród nich między innymi opakowania na książki oraz media, w tym między innymi płyty CD i DVD. Występują zarówno w kolorze brązowym, jak i białym.

Kartony i pudełka na dokumenty

Pudełka kartonowe na dokumenty przystosowane są do ich standardowych formatów, a więc: A3, A4, A5, a nawet A6 i A7. Służą do pakowania, przechowywania, ochrony oraz wysyłki dokumentów. Mogą mieć formę typowych pudełek klapowych, jak i specjalnych kartonów pocztowych do bezpiecznej wysyłki. Ich zaletą są wzmocnione boki z 5-warstwowej tektury, których zadaniem jest ochrona zawartości podczas transportu.

Kartony na ubrania
Specjalne kartony na ubrania są idealnym rozwiązaniem podczas przeprowadzki, a także wysyłki. Są to pudełka przypominające swoją budową szafę, gdyż są one duże i posiadają  specjalny drążek, na którym zmieści się nawet kilkanaście wieszaków z ubraniami, które wymagają odpowiedniego transportu, żeby się nie pogniotły.

Duże kartony nie tylko przeprowadzkowe
Szczególną popularnością cieszą się pudełka o dużych wymiarach, jak na przykład 1000x500x500 mm, służące bardzo często jako kartony do przeprowadzek. Wykonane są one z solidnej tektury falistej 5- oraz nawet 7-warstwowej o wysokiej gramaturze. Są mocne, trwałe i odporne na działanie niesprzyjających czynników, dzięki czemu zapewniają zawartości bezpieczeństwo podczas transportu. Chronią nawet przed niewielką wilgotnością.
Z o dużych gabarytach korzystają także firmy transportowe, używając ich między innymi do wstępnego pakowania towarów i zabezpieczania ich na paletach. Ponadto duże kartony doskonale sprawdzają się jako opakowania zbiorcze na mniejsze paczki. Pudełka te posiadają wzmocnioną konstrukcję, dzięki które dostosowane są również do transportu przedmiotów nie tylko dużych, ale także bardzo ciężkich, jak meble, sprzęt RTV i AGD, części samochodowe czy budowlane. Pudełka z 5- lub 7-warstwowej tektury doskonale zabezpieczają duże artykuły oraz ilości towaru na czas transportu, jak i podczas magazynowania.

Kartony w mniejszych rozmiarach
Kartonowe pudełka o rozmiarach małych i średnich są doskonałe do przechowywania różnych rzeczy w firmie lub w domu oraz pakowania prezentów. Znacznie łatwiej jest obłożyć papierem ozdobnym kształtne i foremne pudełko niż przedmiot o nieregularnych kształtach, nie mówiąc już o tym, że zgrabne pudełko będzie wyglądać znacznie ładniej.

Przedstawione powyżej przykłady to tylko mały wycinek z długiej listy zastosowań kartonowych pudełek. Można wymienić jeszcze wiele pomysłów niestandardowych, jak stworzenie z nich miejsca zabaw dla dzieci czy legowiska dla psa lub kota. Ale to już osobny rozdział. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą szeroką ofertą! Znajdzie się ją na http://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe.html